4.6 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

Skrivnost iz zgodovine, ki razkriva komunistično infiltracijo

Piše: Keith Miles

V preteklih letih je bilo v zvezi z jugoslovanskim komunističnim diktatorjem Josipom Brozom Titom veliko skrivnosti.

Razlog, da niso rešene, nam nekaj pove o diktatorjih in preostalih privržencih ter starih privržencih.

Tukaj je nekaj zgodb in govoric, nekatere so resnične, druge ne:

  1. Tito je bil res Rus, ker je govoril srbohrvaško z ruskim naglasom.
  2. Tito je bil avstrijski vojaški patriot, ki se je bojeval zanje v Srbiji.
  3. Tito je bil operativec NKVD.
  4. Tito je bil izjemen vojaški poveljnik.
  5. Tito je bil vreden zaupanja.
  6. Tito je bil ženskar, njegova prva žena je bila še mladoletna, ko sta se poročila.
  7. Tito je bil šarmanten in skromen.
  8. Tito je bil v španski državljanski vojni za NKVD.
  9. Tito je bil mojster sabljanja.
  10. Tito se je v ujetništvu naučil igrati klavir.
  11. Tito je oboževal razkošje, palače, avtomobile, jahte, živalski vrt itd.
  12. Tito je podpiral terorizem in celo pomagal razvpitemu morilcu Šakalu.
  13. Tito je imel polbrata Joshuo Ambroza Mayerja, za katerega trdijo, da je postal pravi Tito.
  14. Tito je uredil tajno finančno pomoč iz ZDA za skupino neuvrščenih narodov.

Seveda je vse to mešanica mnenj in špekulacij ter čiste izmišljije, vendar je v mnogih od njih nekaj resnice, v drugih pač ne.

Seveda želi vsak diktator razglašati svoje »velike talente« in zatreti vse negativne stvari, kar lahko naredi s popolnim nadzorom nad mediji. Njegova stranka je po drugi svetovni vojni pomorila veliko ljudi, bil je operativec NKVD, ljubil je razkošje, bojeval pa se je za avstrijsko cesarstvo v Srbiji. O drugih zadevah pa lahko vsak presodi sam. Zagotovo je Đilas izgubil položaj in zgodba o Mayerju kot Titu se zdi izmišljena, a bi jo seveda lahko preizkusili z vzorci DNK s Titovih posmrtnih ostankov v Beogradu. Zdi se, da še zdaj ne poznamo celotne zgodbe.

Toda ena zgodba, ki je v nekdanji Jugoslaviji komajda omenjena, je vloga, ki jo je odigral britanski komunist James Klugmann, da je Titu pomagal pridobiti zavezniško podporo, ki jo je potreboval za zmago v državljanski vojni v letih 1943−1945. Klugmann je bil z NKVD povezan na več načinov. Delal je za Kominterno prek komunistične frontne organizacije za mednarodne študente RME (Rassemblement mondial etudiants) v Parizu v času, ko je bil Tito v Parizu, in ker zdaj vemo, da sta bila oba povezana z NKVD, je zelo verjetno, da sta se srečala. Klugmann je bil identificiran kot rekruter zloglasne skupine britanskih komunističnih vohunov za NKVD. Poleg tega je znano, da se je Klugmannu uspelo zaposliti v britanski agenciji SOE (Special Operations Executive), ki je podpirala gverilske skupine, ki so se bojevale proti Nemcem v Evropi. Na svojem položaju v Kairu je spreminjal poročila, da bi bili Tito in njegovi partizani videti kot najuspešnejša skupina v Jugoslaviji, in si prizadeval za priznanje partizanov kot edine skupine, ki jo je Zahod oborožil. Rečeno je bilo, da je zasebno Klugmann trdil, da je bil on odločilen za uspeh komunistov v Jugoslaviji. Pravzaprav je svojo podporo nadaljeval tako, da je bil del ekipe UNRRA in je po vojni sodeloval s Titom pri razdeljevanju pomoči.

Zato ni presenetljivo, da se je Klugmann, ko so Tita vrgli iz komunistične blokovske organizacije Kominform, počutil še posebej izigranega, zavrženega in izdanega. Na zahtevo Moskve je napisal napad na Tita z naslovom »Od Trockega do Tita«. Žolčna polemika proti Titu, ki je skoraj zanikala lastno vlogo pri Titovem prevzemu oblasti.

Zgodovina Klugmanna ponazarja, kako so se komunisti infiltrirali v družbo, da bi pridobili vpliv kot del svojih neprijetnih revolucionarnih ciljev. Trda levica še vedno uporablja takšne metode.

Za tiste, ki želijo spremljati življenje tega človeka, ki je imel velik vpliv na prihod komunistov na oblast v Jugoslaviji in ki je bil del komunistične infiltracijske mreže v Evropi, predlagam v branje knjigo »Človek v senci« avtorja Geoffa Andrewsa.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine