Piše: Svetovni slovenski kongres
Ob 20. obletnici vstopa Slovenije v Evropsko unijo, Slovenska konferenca SSK pripravlja strokovni posvet z naslovom “Slovenska identiteta v evropski družini narodov”.
Na okrogli mizi bodo spregovorili vidni Slovenci, ki so v preteklosti delovali v evropski prestolnici ter evropsko realnost dobro poznajo. Sodelovali bodo sogovorniki z vseh treh razsežnosti globalnega slovenstva – matične, zamejske in izseljenske.
Datum in čas dogodka:
– Sreda, 22. 5. 2024, ob 17. uri
Lokacija dogodka:
– Fakulteta za pravo in poslovne vede, Katoliški inštitut, Krekov trg 1, 1000 Ljubljana
Program:
Je EU grožnja slovenski nacionalni identiteti, priložnost, ali celo nujnost za ohranjanje in razvoj slovenske identitete v sodobnem svetu? Kje in kako naj se Slovenija umesti v EU ter kako naj uveljavlja svoje interese? Kakšne predstavnike potrebujemo v Bruslju v naslednjem petletnem obdobju po junijskih volitvah v evropski parlament? O tem bodo na okrogli mizi spregovorili vidni Slovenci, ki so v preteklosti delovali v evropski prestolnici ter evropsko realnost dobro poznajo. Sodelovali bodo sogovorniki z vseh treh razsežnosti globalnega slovenstva – matične, zamejske in izseljenske.
Gosti okrogle mize:
- Anže Logar, Slovenija
- Lojze Peterle, Slovenija
- Damijan Terpin, Italija
- Angelika Mlinar, Avstrija/ZDA (na daljavo)
- Andrew Bratina, Avstralija (na daljavo)
Omizje bo vodil Dejan Valentinčič
Za akreditacije novinarjev nas prosimo kontaktirajte na:
Telefon: 01 24 28 550
Mail: [email protected]
Kontaktna oseba: Sonja Avguštin Čampa
Več o dogodku na spletni strani https://www.slokongres.com/dogodek/okrogla-miza-slovenska-identiteta-v-evropski-druzini-narodov/
O Svetovnem slovenskem kongresu
Svetovni slovenski kongres je društvo, ki je bilo ustanovljeno ob osamosvojitvi Slovenije konec junija 1991 in je odsev zgodovinskega trenutka, ki je povezal vse Slovence v času osamosvajanja Slovenije in njenega mednarodnega priznanja. Kongres se zavzema za vključevanje Slovencev v slovenski prostor; naj to pomeni preselitev, sodelovanje ali zgolj zanimanje za Slovenijo. Naloga društva je vzpostavitev plodnega odnosa med Slovenci in matično domovino, navezovanje stikov, novih vezi vzajemnosti in sodelovanja ter iskanja in vrednotenja skupnih interesov. Vrata SSK bodo vedno na široko odprta vsem, ki jih zanima delo civilne družbe za boljšo prihodnost vseh Slovencev, za nadaljnji razvoj demokracije in etičnih vrednot v Sloveniji.