Piše: Aleš Primc
Obveščamo vas, da Ustavno sodišče 10.3.2022 ni sprejelo končne odločitve glede ukinitve zakonske zveze ter posvojitve otrok v homoseksualna razmerja.
Hvala vsem, ki ste kakor koli prispevali pri aktivnostih pred odločanjem Ustavnega sodišča (pisanje pisem, podpis peticije, udeležba na čudovitem shodu pred Ustavnim sodiščem). Namesto tega je pozvalo vlado, da se izjasni o pravnih in vsebinskih navedbah, ki so jih predlagatelji zahteve za presojo ustavnosti navedli v dopolnitvi svoje zahteve. Sestavni del dopolnitve zahteve za presojo ustavnosti so tudi tri »strokovna« mnenja in sicer: Katedre za razvojno psihologijo (eno mnenje), podpisala dr. Ljubica Marjanovič Umek, ter dve mnenji Fakultete za socialno delo, obe je podpisala dr. Ana Marija Sobočan. Iz vseh treh strokovnih mnenj izhaja, kot da t.i. »stroka« meni, da otrok ne potrebuje mame in očeta. Dr. Ljubica Marjanovič Umek v svojem strokovnem mnenju npr. zapiše takole: »Sestava družine, npr. število družinskih članov, njihov spol in spolna usmerjenost nima pomembnega vpliva na razvoj malčkov/otrok/mladostnikov. Enako učinkovito kot tradicionalne družine lahko ustrezne pogoje za zdrav razvoj otrok zagotavljajo tudi strukturno drugačne družine, npr. enostarševske, dopolnjene družine, razširjene družine, družine z istospolno usmerjenima staršema (Golombok 2015).«
Enako izhaja tudi iz mnenj dr. Ane Marije Sobočan, ki v mnenju z dne 18.6.2022 zapiše: “Znanje o družini na podlagi raziskav v preteklih desetletjih namreč kaže, da so za otroke relevantni procesi v družini (npr. kakovost starševstva in navezanost), ki pomembno vplivajo na otrokov razvoj, ne pa struktura družine (npr. koliko staršev ima otrok, kakšnega spola so, kakšna je njihova spolna usmerjenost; Golombok 2010).”
Celotna mnenja si lahko preberete na povezavi: “Strokovna” mnenja, da je vseeno, če ima otrok mamo in očeta ali ne, si lahko preberete tukaj.
Po našem mnenju gre za nedopustno manipulacijo znanosti in različnih strok, zato vabimo strokovnjake – psihologe, psihiatre, družinske terapevte, socialne delavce, sociologe, pedagoge in druge sorodne profile – da pripravite strokovno utemeljeno mnenje kot odgovor na naslednja vprašanja:
1. Zakaj otrok potrebuje mamo in očeta?
2. Kako mama in oče otroku posredujeta različne ali enake razvojne in vzgojne dimenzije? 3. Zakaj moški in ženski spol nista enaka?
Prosimo, da nam vaše strokovno mnenje posredujete najkasneje do 4.4.2022 na elektronski naslov: [email protected]
Prosimo, da mnenja lastnoročno podpišete, navedete svoj strokovni naziv ter pošljete skeniran ali fotografiran dokument. Strokovna mnenja bomo posredovali ustavnemu sodišču.
Aleš Primc, nosilec pobude