Gorenjski operativno komunikacijski center je v zadnjih 24 urah sprejel štiri obvestila o prometnih nesrečah, dve prijavi o kršitvah predpisov o javnem redu in miru na javnem kraju ter štiri v zasebnem prostoru, obvestilo o dveh požarih brez materialne škode, s področja kriminalitete pa naznanila sumov kaznivega dejanja tatvina in vlom. Med dogodki je bila obravnavana ena nesreča na smučišču in delovna nesreča s poškodbami delavca. Zaradi vožnje brez veljavnega vozniškega dovoljenja so policisti zasegli eno vozilo. Voznika so tudi pridržali zaradi kršenja javnega reda in miru.
Policisti opozarjajo kolesarje, mopediste in motoriste, ki jih bo zaradi lepega vremena na cesti vedno več, naj ne pozabijo, da so razmere še daleč od poletnih, vozniki pa vas tudi še niso vajeni na cesti. »Zato zelo pazite, ne precenjujte svojih zmožnosti, spremljajte dogajanje okoli sebe in dosledno upoštevajte prometna pravila ter s tem zmanjšajte možnost za udeležbo v nesreči. Uporabljajte popolno zaščitno opremo,« so zapisali v kranjski policijski upravi.
Včeraj zvečer je voznik na cesti proti Ljubelju trčil v pešca, ki je bil močno pod vplivom alkohola (0,86 mg/l). Pešec je bil v nesreči lahko telesno poškodovan. Policisti o nesreči še zbirajo obvestila in vodijo postopek.
Včeraj ponoči je neznani storilec na Mladinski ulici vlomil v poslovni objekt in odtujil manjši znesek menjalnega denarja, včeraj dopoldan pa je bilo na Križnarjevi poti v Kranju vlomljeno v stanovanjsko hišo. Odtujen je bil manjši znesek denarja, ročni uri in nakit.
Policisti so včeraj obravnavali smučarsko nesrečo s sumom na hude telesne poškodbe. Okoliščine kažejo, da je smučarka izgubila nadzor nad smučmi in z veliko hitrostjo trčila v zaščitne blazine na smučišču. Po prvih podatkih gre pri smučarki za poškodbo glave in hrbtenice, vendar po podatkih policije ni v življenjski nevarnosti. Odpeljana je bila v zdravstveno ustanovo.
Hitrost, utrujenost, neznanje ter oprema so se do sedaj izkazali kot najbolj kritični dejavniki pri smučarjih. Hitrost in oprema v nesrečah zelo vplivata na težo posledic. Večja kot je hitrost, večja je možnost za težje posledice in do teh običajno tudi pride. Enako je z opremo. Manj jo je, manj je smučar zaščiten v primeru padca ali trka. “Svetujemo predvsem zaščito glave (čelada) in hrbtenice (želva). Ko je smučar utrujen, naj se odpočije in izbira lažje proge. Lažje proge naj izbirajo tudi slabši smučarji. Nihče pa naj ne precenjuje svojih sposobnosti, ker na smučišču niste sami,« opozarjajo policisti
Jeseniški kriminalisti so včeraj zvečer obravnavali nesrečo pri delu v podjetju. Okoliščine kažejo, da se je delavec poškodoval pri opravljanju vzdrževalnih del na industrijski napravi. Delavec je utrpel hude telesne poškodbe in je bil s kraja odpeljan v zdravstveno ustanovo.