Poznamo več različnih primerov goljufij na domu. Storilci so izvirni in vedno znova iščejo nove načine. Velikokrat poskušajo ogoljufati starejše osebe. Policisti pozivajo starostnike, naj bodo posebno pozorni, ko jih na domu obiščejo neznanci. Goljufi se oglasijo kot poštarji, ki morajo dostaviti pismo ali paket, kot duhovniki, ki bi radi blagoslovili hišo, včasih celo kot policisti, ki iščejo domnevne tatove ali roparje.
Drzne tatvine storilci izvajajo na prefinjen in pretkan način. Oškodovanca, lastnika stanovanjske hiše zavedejo, da se bodo izvajale neka dela, meritve v bližini, osebe se predstavljajo kot delavci komunalnih ali telekomunikacijskih podjetij, kot zbiralci, odkupovalci železa, ogledujejo si teren, da preverijo, kako bodo na prefinjen način izvedli kaznivo dejanje. Goljufi so običajno na delu v parih. Medtem ko se eden pogovarja z žrtvijo, drugi išče dragocenosti in zlatnino po stanovanju. Storilec, ki je odpeljal žrtev stran od hiše, se nato vljudno poslovi. Oškodovanec običajno šele čez nekaj ur ali dni opazi, da je šlo za krajo.
Svetujemo, da se s starejšimi doma pogovorite. Naj nikar ne spuščajo neznancev v hišo in naj ne zapuščajo odprte hiše. Če oseb ne poznamo, ne odpiramo vrat. Če še naprej zvonijo ali zbijajo po vratih, svetujemo, da se takoj pokliče na 113, se opiše dogodek in policija bo v najkrajšem možnem
času reagirala, opozarja PU Koper.