1.6 C
Ljubljana
sreda, 18 decembra, 2024

V novi številki Demokracije preberite: Tako imenovana civilna družba sistematično obračunava z desnosredinsko opozicijo in jo demonizira!

Piše: Vida Kocjan

Slovenijo vodi »koalicija s civilno družbo«. Predsednik vlade Robert Golob te koalicije ne zanika. Nasprotno. Že takoj po izvolitvi je nenehno omenjal »civilno družbo« in »koalicijo s civilno družbo« ter slednje tudi vneto dokazoval prek različnih protokolarnih sprejemov in s fotografijami.

To pomeni, da državo vodijo Gibanje Svoboda, SD in Levica ter vsem dobra znana »civilna družba«, sestavljena iz nekdanjih petkovih biciklistov z dodatki. Priča smo torej Golobovi koaliciji s t. i. civilno družbo, kar je evropska posebnost.

Golobovo Gibanje Svoboda zelo blizu »fronti«

Na to je že pred meseci v enem od intervjujev opozoril pravnik prof. dr. Andrej Fink in dodal, da je Golobovo »gibanje« zelo blizu »fronti«, kar pomeni, da v Sloveniji še vedno prevladuje nekdanje frontovstvo. »Tako se med nekdanjo avantgardo (komunistično partijo) in današnjimi ̍dediči̍ vsebinsko pne isti lok, pa ne ustavni. (Se še kdo spomni Kula?) Ta lok povezuje nekdanje  gibanje z današnjim Gibanjem – nekdanjo ‘svobodo’ z današnjo Svobodo. Formalne avantgarde ni več, neformalna pa ostaja. Danes imamo Gibanje + civilna družba + nevladne organizacije + SZDL(?). Levičarske stranke so praktično izginile.« Priče smo Golobovi koaliciji s t. i. civilno družbo, kar je evropska posebnost.

Urednik Demokracije dr. Metod Berlec pa je v komentarju novembra lani z naslovom Soočeni smo s skoraj popolno hegemonijo tranzicijske levice zapisal: »Očitno je torej, da se na tranzicijski levici zelo dobro zavedajo, da je za vzdrževanje hegemonije v družbi nujno treba imeti v svojih rokah tako »politično družbo«, se pravi klasično državo, kot tudi »civilno družbo« oziroma t. i. nevladne organizacije. To je omrežje ustanov, organizacij, inštitutov in društev, ki domnevno delujejo prosto in samostojno. A pri nas je vse to obrnjeno na glavo, saj si je vladajoča garnitura vse to v veliki meri podredila. Za ohranjanje hegemonije v družbi obilno financira t. i civilno družbo oziroma t. i. nevladne organizacije (o tem podrobno pišemo v glavnem članku), ki so tako transmisija vladajočih. Podizvajalci vladajočih. Ideološka vojska. Udarna pest levice, ki sistematično obračunava z desnosredinsko opozicijo in jo demonizira. Z našim denarjem.« In se vprašal: »Do kdaj še?«

Do kdaj še udarna pest levice in demoniziranje?

To je pravo vprašanje. Udarna pest levice v imenu vladajočih nadaljuje s svojim pohodom in demoniziranjem. Pri tem je značilno, da nobeden od njih ni svoje moči izmeril na volitvah, hkrati se postavljajo kot »predstavniki ljudstva«. V zadnjem času so na udaru zdravniki. V tem primeru udarno pest predstavlja Glas ljudstva pod vodstvom režiserja Jaše Jenulla in nekdanjega Drnovškovega ministra za zdravje Dušana Kebra. Menda ne marata zdravnikov dvoživk, kot se izražata, čeprav je bil prav Keber eden prvih in velikih zdravnikov dvoživk. Poleg zdravniškega dela je namreč kot zasebnik veliko zaslužil prav »z zdravniki«. Za Jenulla pa se tako ne ve, kje je zaposlen. Maja 2008 je sicer odprl status samostojnega podjetnika z naslovom Jaša Jenull – režiser. Status ima še vedno odprt, podatkov o poslovanju v Ajpesu pa ni, kar pomeni, da iz tega naslova ne dosega bistvenih prihodkov. S čim se preživlja, je zato vprašanje, ki se v javnosti v zadnjem času velikokrat pojavlja. Tudi zato, ker so se pojavili podatki, da Jenullovi koristijo usluge zasebnih zdravnikov kot samoplačniki, večje vsote pa plačujejo na roko. Hkrati se Jenull spravlja nad zasebno zdravstvo in javno sramoti zdravnike.

Celoten članek si lahko preberete v novi številki Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine