5.3 C
Ljubljana
ponedeljek, 3 februarja, 2025

Nemčija: Dve skupinski posilstvi na dan in spolna zloraba vsako uro, levičarji kljub temu proti omejevanju migracij

Piše: A. S.

V Nemčiji naj bi se v povprečju zgodili dve skupinski posilstvi vsak dan. Kar petdeset odstotkov storilcev naj bi bilo tujih državljanov. Od tistih, ki so nemški državljani pa ima velika večina migrantske korenine.

Avstrijski identitarni aktivist Martin Sellner je v nedavnem posnetku na družbenih omrežjih izpostavil grozljive trende skupinskih posilstev v Nemčiji. Od leta 2017 naj bi bilo kar 52.000 žensk žrtev spolnih zlorab iz strani migrantov, vir teh podatkov pa je študija, ki jo je naročila desnosredinska Krščanskodemokratska unija (CDU). Nadalje Sellner navaja članek velikega nemškega časopisa Bild, ki je lani novembra poročal, da »begunci« vsak dan zagrešijo kar 25 spolnih kaznivih dejanj. Ob tem Sellner dodaja, da ne gre za kakšen alternativen medij, ki bi se ga označevalo za »skrajno desnega«.

V Nemčiji naj bi se tako v povprečju približno na vsako uro zgodil primer spolne zlorabe iz strani tujcev ter dve skupinski posilstvi vsak dan. »Socialni demokrati (SDP), Levica, Zeleni in predvsem izdajalci iz CDU in FPD so glasovali za nadaljevanje tega«, opozarja Sellner. Nedavno je namreč prišlo do razkola znotraj CDU, katere vodja Friedrich Merz naj bi postal novi nemški kancler. Merz je namreč predlagal sprejetje nove zakonodaje, ki bi omejila migracije in pravice družin do združevanja,  ki migrantom omogočajo, da postopoma v Nemčijo pripeljejo tudi svoje družine.

 

Zakonodaja le za las ni bila sprejeta, saj je zanjo glasovalo 338 poslancev, proti pa 350. Ker je zakonodajo podprla tudi Alternativa za Nemčijo (AfD), so osrednji mediji in številni politiki Merza obtožili, da išče podporo pri »skrajni desnici«. S tem naj bi prekršil obljubo, da v zveznem parlamentu ne bo nikoli sodeloval z AfD. Merz je dejal, da se mu je zdela zakonodaja »nujna« ter da ni osebno iskal podpore pri AfD.

Do njega je bila zelo kritična tudi njegova predhodnica Angela Merkel, ki je poskrbela, da je bila samo v letih 2015 in 2016 Nemčija »kulturno obogatena« za več kot 1,2 milijona migrantov. Zaradi tega je leta 2022 prejela od Urada visokega komisarja Združenih narodov za begunce (UNHCR) Nagrado Nansen za begunce. Merklova je obsodila »strategijo« Merza in ga je obtožila, da je prekršil zaobljubo, ki jo je dal novembra, da bo CDU pri sprejemanju zakonodaje sodelovala s SDP in z Zelenimi, nikakor pa z AfD.

Nemški kancler iz vrst SPD, Olaf Scholz, je dejal, da je Merzovo nanašanje na AfD »neodpustljiva napaka«. Dodal je, da je od ustanovitve Zvezne republike Nemčije vedno veljal jasen konsenz med demokrati v vseh strankah, namreč da se nikoli ne sodeluje s »skrajno desnico«. V Nemčiji bodo čez manj kot mesec dni, 23. februarja, predčasne volitve, na katerih se obeta zmaga Merzu in CDU, Alternativa za Nemčijo pa zna postati druga najmočnejša stranka. Zaradi vprašanja migracij pa se CDU v času predvolilne kampanje sooča z notranjim razkolom.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine