4.6 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

Levičarski poslanec nemške volivce Alternative za Nemčijo primerjal z volivci Hitlerjeve NSDAP

Piše: A. S.

Nemška konservativna stranka Alternativa za Nemčijo (AfD) dobiva vse več podpore ljudi, zaradi česar očitno osrednje medije in levičarske politike, ki trenutno sestavljajo semaforno koalicijo pod vodstvom socialnih demokratov, grabi panika. Ker Alternativa za Nemčijo nasprotuje nezakonitim migracijam in zahteva strožjo migrantsko politiko, so jo mediji označili za »ekstremistično«, obenem pa svarijo pred domnevnim »porastom fašizma«. Zadnji primer blatenja, ne le AfD, temveč tudi vseh Nemcev, ki jo podpirajo, saj so siti levičarstva in migrantskih hord, se je zgodil, ko je poslanec hrvaškega rodu Nemškega zveznega parlamenta, oziroma Bundestaga, iz vrst vladajoče Socialdemokratske stranke (SPD), Josip Juratović, primerjal volivce Alternative za Nemčijo z volivci Hitlerjeve NSDAP.

Juratović je sicer izzval precejšnje zgražanje s svojo izjavo, ki jo je poslanec iz vrst Krščanskodemokratske unije (CDU) Alexander Thorn označil za neprimerno, in zahteval odziv vodstva SPD. 64-letni  Juratović je sporne besede izrekel na javnem zborovanju pred približno stotimi ljudmi, ko je rekel, da » bi volivci, ki danes volijo za AfD, če bi takrat živeli, glasovali za Hitlerjevo NSDAP«. Thorn, ki je sedel poleg Juratovića, ko je ta primerjal AfD z »nacisti«, je  dejal, da Juratović »očitno nima pojma o nemški zgodovini in zato zmerja ljudi, za katere bi si kot demokrati morali prizadevati, da jih dobimo na našo stran«, pri čemer je imel v mislih volivce AfD-ja. Sicer tudi Thorn ni naklonjen AfD, ki ji ni naklonjena niti CDU, in je dodal, da s tovrstnimi izjavami Juratović še bolj poriva ljudi v naročje AfD, saj je »očitno SPD obupal nad tem, da pridobi ljudi, ki so naklonjeni Alternativi za Nemčijo.

Juratović je svojo izjavo potrdil tudi na svoji spletni strani, kjer je ponovil, da bi volivci, ki so danes za AfD nekoč podpirali Hitlerja, pa če se tega zavedajo ali ne. »Vsi volivci AfD se morajo zavedati, da izbirajo stranko, ki ne zastopa demokratskih vrednot, temveč se odločajo za stranko ekstremne desnice«, je dodal.

Gre sicer za tipično strategijo levičarjev, ki vse kar je desno od njih takoj označujejo za fašizem, tudi popolnoma demokratske stranke, ki so veliko bližje volji volivcev, kot današnje liberalne elite. AfD se že vrsto let sooča s tovrstnimi obtožbami. Celo nemško sodišče je razsodilo, da gre za stranko, ki ogroža »demokratične vrednote«, zaradi česar jo lahko obveščevalne službe zakonito nadzorujejo.

Kljub temu raziskave beležijo močan porast podpore AfD-ju. Stranka naj bi imela že 19-odstotno podporo, kar pomeni, da si dejansko deli drugo mesto z vladajočo Socialdemokratsko stranko.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine