0.2 C
Ljubljana
ponedeljek, 23 decembra, 2024

Ameriški novinar razkriva, kakšen bi bil resničen odnos Trumpa do Putina, če bi znova postal predsednik ZDA

Piše: C. R.

Medtem, ko je 81-letni predsednik ZDA Joe Biden poskušal pred javnostjo dokazati svojo sposobnost opravljanja predsedniških nalog po soočenju s Trumpom, ki je bila zanj porazna, se številni sprašujejo, če bi  bil njegov predhodnik in tekmec, 78-letni Donald Trump, boljši zaveznik Ukrajine.

V novi epizodi podcasta »Ronzheimer«, je prejšnji teden Paol Ronzheimer, namestnik glavnega urednika časopisa Bild, spregovoril z dopisnikom Wall Street Journal-a Bojanom Pančevskim o Trumpovem morebitnem novem predsedniškem mandatu v ZDA ter kako bi to vplivalo na vojno v Ukrajini. Spregovorila sta tudi o tem, zakaj ima pravzaprav Trump asa v rokavu pri pogajanjih s Putinom.

Pančevski je v podcastu razložil, da medijsko poročanje, da bo Trump Ukrajino kar prepustil Putinu, sploh ne držijo. Trumpu lahko verjamemo, da bo veliko naredil. Pančevski tako razkriva: »On ima povsem drugačne ideje, kako kaj doseči v tej vojni in kako voditi pogajanja.«

Ob tem izpostavlja, da so Trumpovi zaupniki, ki bi lahko zasedli pomembne položaje v njegovi administraciji, vsi do zadnjega »kritiki Putina«, ki hočejo izvrševati močan pritisk na kremeljskega samodržca.

Kaj zares načrtuje Trump glede Putina?

»Trump bi Putinu ponudil sledeč sporazum: Če se ne dogovorite z nami in nočete pravičnega miru v Ukrajini, ji bomo dali veliko več orožja in napadli vaše interese,« trdi Pančevski.

Prišlo bi lahko do izključitve iz mednarodnih finančnih trgov. »Na primer, Gazprom banka. To je ogromna banka, ki upravlja z transakcijami za plin, nafto in premog. Še vedno jim je dovoljeno, da normalno poslujejo v Evropi in drugje. Trumpovi ljudje trdijo, da do te finančne ustanove ne bodo pokazali milosti in bodo Rusijo popolnoma izolirali iz svetovnega finančnega sistema,« je dejal Pančevski.

V nadaljevanju je dejal, da Trumpova ekipa ne bi delovala proti Putinu samo ustno in s sankcijami, temveč tudi morda z vojaškimi sredstvi: »Krimski most bi bil lahko uničen v tednu dni, s tem pa bi bil polotok Krim odsekan od Rusije. Z dobavo primernega orožja bi se to lahko doseglo brez težav.« V morebitnih pogajanjih s Putinom ima Trump boljše karte, kar naj bi se govorilo tudi na najvišjih stopnjah oblasti v Ukrajini, torej v krogu Zelenskega in njegovih sodelavcev, Konec koncev je bil Trump prvi ameriški predsednik, ki je poslal orožje Ukrajini.

Vir: Bild

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine