Piše: L. B.
Zdravstveni delavci so zaradi narave svojega dela najbolj izpostavljeni različnim boleznim in tveganjem. V času korona virusa pa ima zdravstveno osebje še več dela kot običajno, saj so v prvih vrstah boja proti korona virusu, zato nosijo največji del bremena, opozarja Slovensko zdravniško društvo.
Vendar to še ni vse, kajti številni zdravstveni delavci so v neposrednem stiku z različnimi oblikami nasilja, kar jim onemogoča zdravljenje pacientov, opozarjajo v društvu v zvezi z nedavnim vdorom aktivistov v cepilni center.
»Zdravje je v razvitih družbah pravica in odgovornost vsakega posameznika. V Slovenskem zdravniškem društvu obsojamo vse, ki na kakršenkoli način posameznikom preprečujejo skrb za zdravje in posegajo v njihove osebne odločitve,« poudarjajo v društvu. »Onemogočanje dela zdravstvenega osebja, ki ravna skladno s Hipokratovo prisego in Ženevskimi deklaracijami, je po našem mnenju skrajno nedopustno in v nasprotju s temeljnimi moralnimi vrednotami. Nasilna dejanja posameznikov, ki na nesprejemljiv način izražajo nasprotovanje dosežkom medicinske znanosti, lahko pomembno vplivajo na raven javnega zdravstva v državi,« je v izjavi za javnost zapisalo Slovensko zdravniško društvo.