»Za mesec so me blokirali, ker sem iskreno napisal, da raje uvažam Japonce in Korejce kot Pakistance in Afganistance. Kaznovana sta iskrenost in zdrava pamet! Kako naj Zahod preživi brez iskrenosti in zdrave pameti ter znanja? Jutri me bodo blokirali, če bom napisal, da imam raje hruške od sliv – v tem bodo našli rasizem, ker so slive temne. Pa zagotovo se bo našel kdo, ki me bo prijavil, če bom napisal, da imam raje kenguruje od psov! Ja, v vsem se da kaj najti, če sta nazaj McCarty in Informbiro z Junckerjem, Merklovo, Cerarjem, Erjavcem, Pahorjem in ostalo druščino klovnov in klonov,« je na družabnem omrežju Facebook zapisal Gregor Preac, priljubljeni publicist, sicer pisatelj, pesnik, novinar, fotograf in popotnik.
Preaca, ki je trenutno na Tajvanu, je Facebook blokiral zaradi domnevnega sovražnega govora. Njegova zadnja objava 1. julija je bila: »NIČNA TOLERANCA DO ILEGALNE MIGRACIJE! Meja je meja – recimo, da jih pet ustrelite, pa nihče več ne bo prišel. Zagotovo jih je že vsaj deset utonilo v Kolpi. Vsaj 20.000 pa utonilo v Sredozemlju. Pa tako človekoljubje, ki jih vabi in se utapljajo. Morilsko človekoljubje. Zero ali nična toleranca, pa bo mir in nihče ne bo umrl, ker nihče ne bo več prišel, pa tudi vse sovraštvo se bo poleglo. Juncker, Merklova, Cerar, Erjavec, Pahor so dejansko morilci, saj so odgovorni za vse te smrti nesrečnikov in preračunljivcev, med njimi tudi zločincev, kriminalcev, teroristov, ko podpirajo mafije in tihotapske tolpe z odprto mejo in azilom in lažnim upanjem!«
Domnevno sporna objava pa se je glasila: »Japonci in Korejci so prijazni, uglajeni, z znanjem, modrostjo, čistočo, strpnostjo. Zakaj uvažate Afganistance, Pakistance, Maročane, Kosovce in ostalo duhovno in materialno revščino, neznanje, nasilje, totalitarizem? Si želite kaos Afrike, islamski totalitarizem, nasilje, nečistočo, srednji vek? Zakaj ne obiščete Koreje, Japonske? Zakaj ne obiščete vasi, mest, get, Egipta, Maroka, Jemna, Sirije, Afganistana, Irana ali vsaj začnite brati in poslušati popotnike, ljudi, ki so kaj videli, ne pa propagande trosilcev megle, utopij, ideologij brez podlage in poznavanja ver, kultur, človeka, družbe, ljudi?!«
Spet se je oglasil včeraj, ko je razložil razliko med afriškimi in azijskimi tigri:
»Tajvanci, Singapurci bi bila čista pridobitev znanja za Slovenijo. Arhitektura, samozavest, znanje, modrost, mir. Na Tajvanu se počutim spet ustvarjalen človek, četudi je vroče. V državah tretjega sveta hitro padem v lenobnost in zaspanost, nič me ne spodbuja k večji ustvarjalnosti. Ampak vi si pač želite Slovenijo spremeniti v Afriko, pa maskirati ženske in jih imeti za odvisne, nerazvite revice. Tudi prav, le brez mene. No, na Tajvanu zelo spoštujejo neko mnenje, poslušajo, se zahvalijo za vsako modrost, novo zamisel, v očeh in vsem jim vidim, vsaj mojim sogovornikom, da so vedoželjni, odprti, ljubijo znanje. Če sem v Afganistanu, Pakistanu, Egiptu, Maroku, Siriji, tega seveda ne vidim, ne čutim – pravzaprav po večini le vero, nasilje, praznost, enoumje. Zdaj se pa odločite, kaj želite Sloveniji, sebi, svojim ljudem, otrokom, družini – kaos, nasilje ali znanje in modrost?! Pa skoraj ne verjamem, da so Tajvanci tako zahrbtni kot slovenski islamisti, levi anarhisti, levi in desni ekstremisti, pa razne državne službe in slovenska uprava FB, ki prijavljajo drugačne misli in blokirajo vsako drugačnost, pa naj je še tako strpna in iskrena in nenasilna. Slovenija je trenutno vojni poligon nasilnežev in nemoralnežev in v tem je ravno taka velika razlika: Tajvanci, Singapurci, Korejci, Japonci imajo ta mir, to čast, to čistost – vsaj moji sogovorniki. Od njih se lahko veliko naučimo, pa od budizma, taoizma, konfucionizma. A ne, vi bi se učili od totalirnega vahabizma. Raje imate vojno kot um! Kakšna čudovita lepota je biti sredi umnih ljudi, ki te razumejo, ki spoštujejo zamisli, ki se radi učijo, ljubijo znanje, ker je vsa kultura naravnana k temu – k znanju! Razlika med azijskimi tigri in afriškimi je očitna. Afriški te raztrgajo, požrejo, rjovejo, azijski so samo hitri v umu in srkanju znanj! In imajo spoštovanje, občudovanje do lepega, znanja, ustvarjalnosti. Že samo kipov je tu na ulicah Taipeia veliko več kot v Sloveniji, sploh modernih instalacij in prav humornih pogruntavščin. Na primer velik polž, kip na zidu, kjer je narisana tekaška proga. In si rečeš, uau, super, nekdo se zabava, nekdo razmišlja, ulica dobi smisle, zabavnost, ni prazna, pusta, žalostna, zbudi, dvigne, spodbudi, ima dušo!«
Gregorja Preaca lahko na Facebooku spremljate TUKAJ.