4.6 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

Saj ni res, pa je: Pirc Musarjeva si želi večjo plačo

Piše: Nova24tv.si

Premožna predsednica RS, ki se predstavlja kot predsednica vseh, ni zadovoljna s svojo predsedniško plačo, poroča portal 24ur.  Potem ko je še nedavno izjavila, da se bomo “morali naučiti živeti z manj”, danes zahteva več, saj meni, da ji  “več” pripada. Plača predsednice sicer znaša 5663,42 evra bruto ali okoli tri tisoč evrov neto.

Potem ko je še pred nekaj dnevi Nataša Pirc Musar pridigala o minimalističnem načinu življenja, je danes s svojo zahtevo potrdila, da zanjo to ne velja. Leva privatizerka, poročena s tranzicijskim dobičkarjem, meni, da mora dobiti več, drugi pa naj se le “naučijo živeti z manj”.

Po poročanju 24ur je predstojnik urada predsednice republike Uroš Krek konec novembra ministru za finance Klemnu Boštjančiču, ki je takrat opravljal delo ministra za javno upravo, poslal dopis, v katerem je problematiziral ustavnost drugega odstavka 23. člena Zakona o sistemu plač v javnem sektorju, ki nalaga, da funkcionarjem – torej tudi Nataši Pirc Musar – ne pripadajo dodatki razen dodatka za delovno dobo. Ustavno sodišče je o tej temi že odločalo in ugotovilo, da neskladnosti z ustavo ni, a v uradu predsednice vztrajajo, da so prikrajšani tako Nataša Pirc Musar kot njeni sodelavci in sodelavke.

Večinski mediji so resnico o plačevanju davkov zakoncev Pirc Musar pometli pod preprogo. (Foto: STA)

Iz urada so pojasnili, da Pirc Musarjeva in tam zaposleni svoje delo opravljajo prek vseh časovnih zakonskih maksimumov, ki jih za varstvo delavcev določa zakon o delovnih razmerjih, za kar pa ne dobijo dodatnega plačila ali nadomestila. To je po mnenju Kreka neupravičeno in neustavno ter predsednico in funkcionarje v njenem uradu postavlja v neenak položaj v primerjavi z drugimi javnimi uslužbenci.

Govorimo o najbolj premožni predsednici
A nalijmo si čistega vina – govorimo o najbolj premožni predsednici doslej, ki je imela že pred volitvami pod palcem najmanj pol milijona evrov. Že takrat je imela na banki 30 tisoč evrov gotovine, približno 13 tisoč evrov ima v delnicah Krke. V lasti ima tudi za skoraj četrt milijona evrov finančnih naložb, ki niso podrobneje pojasnjene. Kot tudi dejstvo, zakaj lastništvo delnic Krke ne spada med finančne naložbe.

Pirc Musarjeva ima v lasti 75 odstotkov družinske hiše v Radomljah, kar je glede na podatke GURS vredno 110 tisoč evrov. V dveh podjetjih je Pirc Musarjeva solastnica. Ima skoraj 50 odstotkov podjetja Odvetniška družba Pirc Musar & Lemut Strle, kar je ocenjeno na 63 tisoč evrov. V lasti ima tudi 14,6 odstotka Ruske dače d.o.o., kar naj bi bilo vredno 113.500 evrov. In kje so še ostale materialne dobrine.

Maserati Aleša Musarja s tujo registrsko tablico

Ob poudarku na njenem enormnem premoženju je treba omeniti, da gre za isto osebo, ki je po vrnitvi iz arabskega blišča, kjer se je udeležila podnebne konference – nazaj prišla s pridigo. Pridigo vsem državljanom in državljankam. In sicer, da “bomo v prihodnosti morali začeti živeti drugače, imeti manj, a bolje. Ne zagovarjam tega, da bi morali iti na slabšo kakovost življenja, ampak manj določenih dobrin”. Naj omenimo, da so iz njenega urada sporočili, da so bile tri nočitve za dva člana spremstva v skupnem znesku okoli 1.875 evrov. Zanjo je stroške bivanja kril organizator. Niso pa v uradu pojasnili, koliko nas je stal najem vladnega falcona.

Še premožnejši je njen mož
Da ne govorimo o tem, da je tudi njen mož Aleš Musar eden premožnejših v Sloveniji, ki pa kljub temu izkorišča tudi pravico do mesečnega nadomestila za kritje stroškov zaradi obveznosti, ki znaša 15 odstotkov plače predsednika države (971 evrov bruto). Spomnimo, da je v času ženine volilne kampanje dejal, da se bo nadomestilu odrekel, a temu ni bilo tako.

Aleš Musar (Foto: STA)

Musar, znan tranzicijski dobičkar, ki je v dosedanji karieri obrnil milijone, si povrhu vsega v Zgornjih Gameljnah lasti tudi posest Ruske dače, ki je kulturni spomenik lokalnega pomena.

 

 

 

 

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine