2.7 C
Ljubljana
ponedeljek, 23 decembra, 2024

Globalistični kabali se je treba postaviti po robu

Piše: Bogdan Sajovic

Vodilni nizozemski politik Geert Wilders se je pripravljen odreči položaju premierja, če bi to preprečilo levo liberalno vlado. Izdajalske poteze NSC. Globalistična kabala gre v napad na podeželje. Uničenju naše civilizacije se je treba postaviti po robu tako s protesti kot tudi na voliščih.

Geert Wilders je potrdil, da se je pripravljen odreči položaju predsednika nizozemske vlade, če bi s tem preprečil levici, da se polasti oblasti.

Novembra lani je v za liberalno Nizozemsko presenetljivem premiku v desno relativno zmago slavila Wildersova desno nacionalistična stranka PVV. Nizozemci so tako izkazali nasprotovanje progresivni proglobalistični politiki desetletne vladavine levo liberalne koalicije pod vodstvom Marka Rutteja. Globalisti so storili vse, da bi preprečili Wildersov uspeh; po polomu na lokalnih volitvah lanskega maja, kar je prineslo padec Ruttejeve vlade in predčasne volitve, so z novimi volitvami odlašali kar pol leta, da so se lahko preuredili po polomu. Eden najvidnejših globalistov Frans Timmermans se je celo odrekel položaju evropskega komisarja, da je lahko postal novi vodja progresivne koalicije.

Hinavska igra NSC

Wilders je kljub temu dosegel relativno zmago in bi moral postati predsednik nove vlade. Vendar pa 37 sedežev, ki jih je osvojila PVV, še vedno ni dovolj, saj je potrebnih 76 poslancev za potrditev vlade. Wilders mora tako iskati koalicijske partnerje v zelo razdrobljenem parlamentu. Nizozemski sistem namreč omogoča tudi manjšim strankam zastopanost in tako je v parlamentu kar 16 strank, polovica od njih ima od enega do tri poslance. Zato je za sestavo koalicije ključno pridobiti vsaj eno veliko zaveznico. Wilders je stavil na novonastalo stranko NSC, po imenu desnosredinsko, ki se je promovirala kot nekakšna mehkejša različica PVV.  A po trimesečnih pogajanjih se je nenadoma odločila, da ne bo šla v Wildersovo vlado, češ da je Wilders zaradi svojih protimigratskih in protiglobalističnih pozicij preveč »kontroverzen«. Če bi se NSC nekako dogovorila s Timmermansom, bi tako omogočila sestavo nove proglobalistične vlade, ki bi bolj ali manj nadaljevala Ruttejevo politiko.

Celoten članek si lahko preberete v tiskani izdaji Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine