9.1 C
Ljubljana
nedelja, 17 novembra, 2024

Evropska unija sofinancirala demografski projekt v Turčiji, medtem ko se Evropa sooča z nizko rodnostjo

Piše: A. S.

Medtem, ko naj bi bila Evropa v demografski krizi zaradi nizke rodnosti, ki jo hočejo Združeni narodi in druge organizacije in skupine, prežete z globalisti, reševati z uvozom migrantov, se je Evropska unija končno lotila demografskega problema, vendar ne v Evropi temveč v Turčiji.

Pred kratkim je Evropska unija razglasila uspeh svojega pro-družinskega projekta v Turčiji, vrednega kar 23,5 milijona evrov. Program vključuje finančno podporo Evropske unije za zaposlovanje žensk skozi varstvo  otrok na domu, zaključil pa se je s konferenco v Ankari.  Evropska unija se je pohvalila, da naj bi projekt omogočil kar 12.000 ženskam, da zadržijo zaposlitev ter ponudil usluge varstva otrok na domu več kot 5.300 otrokom, starim manj od treh let.

Nad projektom in dobrodušnostjo Bruslja pa niso vsi navdušeni. Projekt so ostro kritizirali nekateri francoski politiki. Francoski konservativni evroposlanec Nicolas Bay se je odzval na Twitterju: »Medtem ko Evropska unija noče udejanjiti nobene natalitetne politike za Evropejce, podpira rojstva v Turčiji!«. Evroposlanec Jean-Paul Garraud iz vrst Nacionalnega zbora pa je zapisal, da so »tovrstne iniciative nore, če pomislimo na zaskrbljujoč demografski razvoj na naši celini, kjer stopnja rojstva upada in družine bolj kot kadarkoli potrebujejo podporo«. Kot poroča Remix News, je dodal, da »denar evropskih davkoplačevalcev ne bi smel služiti za financiranje bruseljskih migrantskih ideologij«.

Francoski konservativci opozarjajo tudi na to, da je francoski sistem otroške oskrbe močno obremenjen, saj francoski starši čakajo tudi leto ali več na prostor za svoje otroke v otroškem varstvu. Ravno prihod migrantskih otrok in višja rodnost francoskih muslimanov pa sta razlog za to obremenitev. Podatki kažejo, da na področju varstva otrok primanjkuje kar 23.000 tovrstnih prostorov za dnevno varstvo.

Medtem ko se evropske države soočajo s takšnimi problemi, je EU projekt v Turčiji, za katerega je bila pripravljena nameniti tudi do 25.472.000 evrov evropskega dvakoplačevalskega denarja, nudil podporo zaposlenim ženskam tako, da je bilo v sklopu projekta plačano za poklicne varuške, ki so skrbele za njihove otroke. Projekt sta sofinancirali Evropska unija in Turčija, izvajala pa ga je ustanova za socialno podporo.

Sicer se za razliko od Evrope Turčija ne sooča s takšno demografsko krizo, saj trenutno šteje 85 milijonov prebivalcev, po nekaterih ocenah pa naj bi se do leta 2050 ta številka zvišala na 109 milijonov. Turki imajo povprečno 2,05 otroka. Zaradi tega nekateri strokovnjaki celo opozarjajo, da lahko v Turčiji pride do drugačne krize, namreč do krize zaradi gostote prebivalstva v velikih mestih.

Turški državnik Recep Tayyip Erdoğan pa je spodbujal v preteklosti tudi Turke v Evropi k višanju natalitete. Leta 2017 jim je tako sporočil: Pojdite živet v boljše soseske, vozite najboljše avtomobile. Živite v najboljših hišah. Ne imejte le tri, temveč pet otrok. Saj se vi prihodnost Evrope. Tako se boste najbolje odzvali na krivice, s katerimi se soočate«. Turčija je že od nekdaj hotela zasesti Evropo, če je to nekoč počela s sabljami, pa so danes glavno orožje maternice njihovih žensk.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine