3.8 C
Ljubljana
četrtek, 19 decembra, 2024

Z računalniško igrico do razvijanja podjetniške miselnosti

 

Piše: Lea Kalc Furlanič

 

Mednarodna fakulteta za družbene in poslovne študije v Celju sodeluje v zanimivem projektu z naslovom Mali veliki podjetniki (LittleBigEntrepreneurs). Namenjen je krepitvi ključnih podjetniških kompetenc in razvijanju podjetniške miselnosti pri otrocih. 18. maja bodo na seminarju prikazali izsledke projekta.

Triletni projekt Mali veliki podjetniki (LittleBigEntrepreneurs) je usmerjen v učenje podjetnosti. Namenjen je otrokom, učiteljem in organizacijam, ki delujejo na področju izobraževanja.

 

Razvijajo računalniško igrico

Glavni cilj projekta je ustvariti inovativno računalniško igro za otroke, ki s pristopom dizajnerskega razmišljanja krepi ključne kompetence podjetnosti ter razvija ustvarjalnost in podjetniško miselnost pri otrocih. »Konkurenčnost in inovativnost evropskega gospodarstva sta odvisni od podjetništva. Vedno bolj se zavedamo potenciala mladih, da začenjajo in razvijajo lastne poslovne ali družbene iniciative, s čimer postajajo inovatorji na območjih, kjer živijo in delajo. Zato sta razvoj in spodbujanje podjetniškega izobraževanja že vrsto let eden ključnih ciljev EU in držav članic. Pomembno je poiskati nove in učinkovite pristope za vključevanje podjetniškega razmišljanja v življenje otrok tako v formalnem kot neformalnem učenju, digitalno podkrepljeno učenje skozi igro pa pri otrocih dodatno krepi interes za učenje,« pojasnjujejo na fakulteti.

Projekt traja tri leta, končali ga bodo letos avgusta. V njem sodelujejo partnerske organizacije iz Slovenije (OŠ borcev za severno mejo iz Maribora), Estonije, Grčije in Portugalske. Pobudo sofinancira program Erasmus.

 

 

 

 

Drugi rezultati projekta

Poleg učne računalniške igrice so sodelujoči pri projektu izdelali priročnik, ki bo v pomoč tudi učiteljem, nekateri se bodo posebej usposobili za spodbujanje podjetništva pri učencih. Zasnovali so spletno mesto z rezultati in informacijami o projektu, kar tudi predstavljajo ciljnim skupinam, izdelali so video za promocijo igre, poteka tekmovanje med otroki v partnerskih državah za najboljšo slikovno predstavitev doživljanja igre, razvijajo strategijo, kako v prihodnje učinkovito aplicirati izsledke projekta. Vsa razvita gradiva bodo ob koncu projekta dostopna tudi v slovenskem jeziku na https://littlebigentrepreneurs.eu/.

 

Seminar o ustvarjalnem učenju in dizajnerskem razmišljanju

V okviru projekta bodo 18. maja organizirali seminar. Nanj so vabljeni učitelji, ravnatelji in drugi strokovni delavci osnovnih šol ter strokovni delavci javnih zavodov na področju izobraževanja. »Se ustvarjalnosti lahko (na)učimo?« je naslov seminarja. Tudi v okviru tega projekta potrjujejo, da se že otroci razredne stopnje osnovne šole lahko hitro in na zabaven način naučijo dizajnerskega razmišljanja in podjetnosti, in to prav s pomočjo računalniške igre, kar jim lahko koristi tudi pri šolanju in kasneje v življenju.

Seminar bo v četrtek, 18. maja 2023, ob 15. uri v OŠ borcev za severno mejo v Mariboru. Prijave je treba poslati do petka, 12. maja, preko povezave https://mfdps.1ka.si/MaliVelikiPodjetniki.

 

Študijski program Vodenje in kakovost v izobraževanju sestavljajo trije obvezni predmeti, študent izbere še tri izbirne predmete, napisati mora tudi magistrsko nalogo. (Foto: Freepik)

 

OKVIR

Vodenje in kakovost v izobraževanju: enoletni magistrski program, izveden kot študij na daljavo

Mednarodna fakulteta za družbene in poslovne študije v Celju že vrsto let izvaja magistrski študij s področja menedžmenta izobraževanja. Program se izvaja v celoti na daljavo, vpišejo pa se lahko kandidati s končano 3- ali 4-letno izobrazbo kakor tudi tisti s končano t. i. staro univerzitetno izobrazbo.  Vse informacije so objavljene na spletni strani mfdps.si/vodenje-in-kakovost-v-izobrazevanju-magistrski-studij. Informativni dan je 12. 5. 2023 ob 17. uri prek Zooma. Prijave na: https://mfdps.si/informativni-dnevi/.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine