8.8 C
Ljubljana
četrtek, 19 decembra, 2024

Osrednji mediji, ki so poročali o domnevnih vplivih Rusije na zmago Donalda Trumpa leta 2016, zaradi novih dokazov potihem brišejo svoje stare vsebine

Piše: A.S.

Ameriški spletni medij The Conservative Treehouse poroča, da je odvetnik John Durham, ki je leta 2019 preiskoval izvore FBI preiskave o domnevnem ruskem vmešavanju v ameriške predsedniške volitve 2016, predstavil dokaze o tem, da za trditvami o povezavah med Trumpom in Rusijo stojijo Hillary Clinton in drugi pripadniki demokratov, kot so Dan Jones, Charles Dolan, Glenn Simpson in pogodbeni agenti Fusion-GPS; ti so nato svoje lažne zgodbe posredovali Christopherju Steelu in njegovemu viru Igorju Dančenku, da bi jih posredovali FBI; ti pa so nato informacije posredovali osrednjim medijem.

Sedaj pa ti isti mediji brišejo stare vsebine in članke glede omenjenih trditev, ki so jih takrat sami pomagali širiti in razpihovati. To so počeli tako, da so poročali o tem kar drugi mediji poročajo, ali z drugimi besedami, med seboj so povzemali razne zgodbe in trditve o ruskem vmešavanju v volitve, ki naj bi koristilo Donaldu Trumpu. Washington Post je tako povzel članek New York Timesa, ki je temeljil na poročanju CNN, ki se je skliceval na anonimne žvižgače in Ministrstva za pravosodje in FBI-ja. Sedaj pa v obratni smeri prihaja do brisanja vseh teh vsebin in člankov. Najprej CNN zbriše svoje poročanje, nato sledi New York Times, in tako dalje.

Kot piše Conservative Treehouse, od novinarjev, ki so v zadnjih štirih letih pisali članke, utemeljene na laži, se ne da pričakovati pristnega poročanja. Zato nihče izmed teh novinarjev ni pripravljen priznati svojih napak ali pa sprejeti odgovornosti. Niso se pripravljeni niti opravičiti, temveč raje subtilno brišejo dokaze o svojem sodelovanju pri širjenju lažnih trditev.

Raziskovalni novinar in soavtor knjige »Ruska ruleta: zgodba o Putinovi vojni proti Ameriki in izvolitvi Donalda Trumpa« Michael Isikoff iz leta 2018, je februarja tega leta priznal, da je bilo njegovo poročanje izkoriščano iz strani FBI-ja in Ministrstva za pravosodje, s ciljem uresničevanja političnih ciljev varnostnih služb. Prav tako je bilo skozi njuna SMS sporočila razkrito, da sta preiskovalec FBI Peter Strzok in odvetnica FBI Lisa Page posredovala informacije iz preiskav novinarjem Politica. Namestnika direktorja FBI Andrewa McCaba pa je generalni inšpektor zalotil pri posredovanju zgodb medijem, nato pa je o tem lagal preiskovalcem INSD in IG. Direktor FBI James Comey je priznal, da je posredoval informacije časopisu New York Times, in celo najel svojega prijatelja Andrewa Richmana (neuradno), mu dal dostop do podatkovnih baz FBI in NSA, nato pa skupaj s še enim prijateljem Benjaminom Wittesom skozi blog Lawfare posredoval informacije Richmanu.

Vir: theconservativetreehouse.com

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine