Piše: Andrej Sekulović
Medtem, ko Orbana zaradi tega, ker hoče z zakonom zaščititi madžarsko mladino pred LGBT ideologijo, napadajo vsi evropski osrednji mediji in politiki, ki so bolj zvesti Bruslju kot lastnim domovinam, se mu je v bran postavil italijanski politik, ki trdi, da je madžarski premier Evropi pokazal kaj je resnična demokracija.
Sicilijanski koordinator italijanske desne Lige Igor Gelarda je za madžarski medij Magyar Nemzet v intervjuju rekel: »Mislim da gre, če se suverena vlada odloči dodatno zaščititi mladoletnike s tem, da dovoli družinam svobodno vzgajati svoje otroke v skladu s svojimi tradicijami, nazori in verskimi prepričanji brez zunanjih vplivov, za vprašanje časti in priznanja.« V pogovoru z madžarskim medijem je povedal tudi, da zakonodaja, ki ščiti svoboščine tistih, ki so drugačne spolne usmeritve, ne bi smela omejevati pravico družin do tega, da svobodno vzgajajo svoje otroke kot želijo. »Ko enkrat napolnijo 18 let, bodo lahko živeli svoja življenja v skladu s tem kako so bili vzgojeni in s svojimi vrednotami in prepričanji. Z mladoletniki je lahko manipulirati in na njih vplivati, zato potrebujejo zaščito«, je mnenje Gelarde, ki je prav tako rekel, da si del zakona, ki zagotavlja bolj stroge kazni za otroško pornografijo in spolne zlorabe, zasluži posebno priznanje.
V intervjuju je Gelarda komentiral tudi nove napade Bruslja, ki očita Madžarski, da je »nedemokratična«. Italijanski politik se je tudi v tem pogledu postavil v bran Orbanu, saj je prepričan, da je ravno on tisti, ki lahko uči Evropo o resnični demokraciji.
»To, da je madžarska vlada napovedala referendum glede novega zakona za zaščito otrok je po mojem mnenju genialna poteza. S tem dokazuje, da je volja ljudstva glavna skrb madžarskega vodstva. Gre za najbolj plemenito obliko demokracije. Če bi italijanska vlada ravnala enako glede kriminalizacije t.i. »homofobije« in »transfobije«, ali glede migrantske politike, bi velika večina Italijanov glasovala proti«, je rekel Gelarda in ob tem izjavil tudi, da Liga trdno podpira Madžarsko. Ne le zaradi zakona samega, temveč zato, ker meni, da so vse države suverene in da imajo pravico sprejemati odločitve v skladu z voljo ljudstva.
»Mi Sicilijani in Italijani bi zelo radi imeli besedo glede migrantske invazije na našo državo, vendar pa nas žal nihče nič ne vpraša«, je še dodal italijanski politik.