4.3 C
Ljubljana
sreda, 8 januarja, 2025

(PISMO BRALKE) Zbogom, slovenska Slovenija! Oblast je zdaj v rokah jugonostalgikov!

Piše: Frančiška Buttolo

Kar nekaj znancev mi je reklo, naj neham pisati o takšnih neumnostih, kakršna je tista moja na portalu Demokracija, ki sem jo večkrat celo ponovila, da Slovencev v Sloveniji skoraj ni več.

Sama pa sem v to zelo trdno prepričana. Slovenija je izrazito balkansko multikulturna. Vse pogosteje se to vidi zlasti takrat, ko se številni slovenski kmetje borijo za svoje pravice, kot na primer zdaj  v Ljubljani, ko se jim ljubljanski župan dobesedno posmehuje, jih omalovažuje in se do njih – javno – obnaša neverjetno ponižujoče. Kot da so oni, neumni slovenski staroselci, edini, ki ne razumejo, kako imenitna – in edina mogoča – je napeljava ljubljanskega kanala (z večino mestnih odplak) čez največje področje za ohranjanje pitne vode v Sloveniji, ker menda sploh ni zaščiteno, ampak je  takšno menda samo področje okoli Kleč, kot smo iz Županovih ust slišali v parlamentu. Skratka, slovenski kmetje so neumni.

In kar je pametnih ljudi v Sloveniji, tako vsaj kaže, ve, da je bolje podpreti župana, ker so na njegovi strani tako priseljensko večinsko prebivalstvo Ljubljane kot tudi maloštevilni avtohtoni Slovenci, ki že dolgo vedo, da je vsaka  njihova boljša služba v rokah župana in njegovega klana, izrazito jugonostalgičnega in nerazumno sovražnega do vsega tistega, kar bistveno določa slovensko nacionalno  samozavest, kot na primer osamosvojitev, in slovensko bolečino, kot tisoči in tisoči komunističnih povojnih pobojev kmalu po koncu druge svetovne vojne.

In, če smo odkriti, da Slovencev v državi Sloveniji ni več dovolj, da bi lahko o čemerkoli odločali v svojo narodno korist, tudi ko gre za državno samostojnost in politično demokracijo, to še najbolj dokazuje stanje v slovenskih medijih.

Še zdaj, več kot tri desetletja po osamosvojitvi in uvedbi demokracije (ne pa še njene trdne uveljavitve), beremo v medijih, da se številni “evropski” sodelavci RTS borijo za ohranitev Titovih slik v tej medijski hiši oziroma v njenih programih. Se bodo tudi zaradi te krivice, ki se dogaja “evropskim” sodelavcem RTS pritožili v Bruslju? Še bo Bruselj zavzel za ohranitev balkanske  komunistične simbolike  na RTS in v vsej slovenski kulturi. Menda samo zato, ker smo Slovenci, povsem drugače kot drugi narodi nekdanje komunistične Jugoslavije, menda nagnjeni k fašizmu in nacionalizmu oziroma janšizmu, kar je menda povzročilo konec ljubezni med jugoslovanskimi narodi, ki pa zdaj, na vso srečo,  spet hrepenijo po skupnem življenju, na primer v novi – jugovzhodni  – regiji EU.

Kar zadeva tiskane medije, ti zvesto ohranjajo zelo pogosto ime  glavnih komunističnih glasil od leta 1920 dalje, zaradi česar  imamo še vedno Delo, glavni in  dnevnik delovnega ljudstva Slovenije, čeprav ga le redki berejo. Prav gotovo pa ga moramo vsi plačevati. Je že vse tako urejeno, da ne more in ne sme propasti.

Ob osamosvojitvi se je pojavil tudi dnevnik Slovenec. Moj bog, čista katastrofa. Ko si prišel v njegovo uredništvo, se ti je zdelo, da so v njem na praksi  najbolj perspektivni komunistični  mladi novinarji. Če si se z njimi o čem pogovarjal, so ti najprej povedali, kdo vse od novinarjev pri tem dnevniku je “prišel z Udbe”.  In res, udbovskih spretno  izvedeno ponižanje slovenskega naroda s tem listom je bilo tolikšno, da si ne bo nihče več upal izdajati časnika z naslovom Slovenec.V Sloveniji že ne.

Slovenija pač ni več slovenska. Komunisti so jo spremenili v balkansko državo z – večinoma – balkanskimi  – priseljenimi – prebivalci. Ti so že tako močno prisotni na vseh področjih družbe, da se jim Slovenci, ker se bojijo konfliktov, že kar nekaj časa izmikajo vsem vodilnim mestom in položajem, ter  pospešeno odhajajo v tujino.  Zato je oblast v državi Sloveniji je vsak dan manj v rokah Slovencev. In vse bolj je podobna nekdanji jugoslovanski, in vse bolj je balkansko nasilna.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine