4.6 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

(PISMO BRALKE) Sedanje novinarstvo v Sloveniji

Piše: Frančiška Buttolo

Na mednarodni dan novinarske svobode v Sloveniji  ali nič novega v slovenskem komunistično  totalitarnem –  javnem –  novinarstvu

Danes (3.5.2024)  je bila glavna tema jutranjih poročil na javnem radiu Prvem SVOBODA MEDIJEV,  samo komunističnih, jasno, vsi drugi so vsaj nacionalistični, če ne kar fašistični in nacistični, primerni za prepoved, njihovi urednika pa za obsodbo na  zaporno kazen.

Kot se spodobi, so se na radiu Prvem najprej spomnili tistih svojih kolegov, ki so padli na katerem od vojnih žarišč, predvsem zdaj v Gazi.  O slovenskih žrtvah  nekdanjih in sedanjih krutih političnih razmer pa samo to, da se je svoboda medijev v Sloveniji nekoliko povečala po odhodu Janševe vlade. O veselju ob  zmagi Štefančičevega  “je…o” večjega števila komunistov, ki so po prihodu Golobove vlade prevzeli vse javne medije, tudi s pomočjo vse bolj sorovsko totalitarne EU, pa ni bilo v današnjih jutranjih poročilih (ob sedmih) NITI BESEDE.

Zakaj ni bilo danes zjutraj pri poročilih ob dnevu medijev  niti besede o žrtvah med novinarji v  kateremkoli totalitarizmu – fašizmu,  nacizmu ali  komunizma –  med slovenskimi novinarji? Ali na FDV nimajo  predmeta z imenom zgodovina slovenskega novinarstva?  Pa vendar so imeli slovenski novinarji v zadnjih štirih stoletjih prav slikovite  spopade z različnimi  oblastmi. Navsezadnje je bil prva   žrtev slovenskega poklicnega novinarstva kar ustanovitelj Ljubljanskih  novic, uradno  prvi slovenski pesnik Valentin Vodnik. Kajti umirjeni in zelo stvarni Dunaj, ki je spet z vso  trdoto  zavladal po padcu Napoleona, se je  Vodniku dokaj kruto maščeval za objavo  Ilirije oživljene –  v čast in slavo  tedanjemu romantičnemu – in tudi zločinskemu – vojnemu  junaku Napoleonu.

V resnici je Vodnikovo navdušenje za Napoleona, ki je znal čudovito lagati o svobodi za vse, ideološko v marsičem podobno navdušenju sedanjih slovenskih levičarjev za  ideje  marksističnega multikulturnega globalizma  velebankirja Sorosa in  za njegove velikansko svetovno vojsko mehko totalitarnih aktivistov, zlasti  pa  aktivistk, kakršne so v Sloveniji na primer  Nika Kovač, mag. Urška Klakočar Zupančič,  dr. Neža Kogovšek Šalamon.

Zgodovino slovenskega novinarstva s številnimi žrtvami, so sedanji komunistični gospodarji RTVS mirno zamolčali. Zamolčali so prav vse slovenske novinarje, ki so bili  največje žrtve  opravljanja svojega poklica. Teh pa ni bilo malo.

Da, prvi “radijci” države Slovenije,  seveda skoraj vsi Štefančičevi “je…i”  komunisti, so mirno zamolčali prav vso slovensko  zgodovino novinarstva, razen dveh let pod “diktaturo” Janševe vlade. Popolnoma tiho so bili o vseh žrtvah novinarstva  – od Valentina Vodnika do Danila Slivnika (zaradi njegove knjige  Kučanov klan,  tako rekoč  slovenskega prvega in edinega  pulitzerja vrednega dela, ki ga je gotovo krvavo plačal, verjetno kar z življenjem, če smo odkriti!). Prav tako v poročilih na Prvem  nihče ni omenil, kako ne bi smeli pozabiti, da se je v uredništvu Mladine porajala tudi samostojna in demokratična Slovenija, še zlasti  zaradi člankov tedanjega novinarja Janeza Janše, ene največjih žrtev komunizma med novinarji v Jugoslaviji,  če smo pošteni, pa tudi po ponovnem prihodu komunistov na oblast,  prav kmalu po osamosvojitvi leta 1991. Za antikomunista Janšo, kot  avtorja političnih  člankov, so bila in so še vedno  –   vrata v zapor neprestano na stežaj  odprta. Noč in dan represivne komunistične (še vedno)  vladne sile čakajo samo še na novi Kučanov ukaz, naj ga obtožijo,  mu sodijo in ga zaprejo. S tem se strinja tudi sorosovskiv del  EU, saj je Kučan tisti nekdanji in sedanji  partijski mogotec, ki že kar intimno, prav po mafijsko  družinsko,   prijateljuje z  velebankirjem Sorosom. Skupaj prežvekujeta  zadnjo kost EU, ponovno  – neokomunistično – ustanovitev Jugoslavije, nekakšne jugovzhodne regije EU.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine