Piše: Franc Trunk
In jo imamo – najnovejšo verzijo sarajevske diplome – že tretjo!, s katero se masleša javno kiti, vse po tistem, ko ga je dan dva pred tem sodni svet pokaral in javno pozval, naj jo predstavi javnosti…
Vendar ostaja odprto vprašanje do katere stopnje IQ-retardov seže zadnja/tretja! verzija maslešine sarajevske diplome ob dejstvu:
1. da je bila prva verzija maslešine sarajevske diplome, ki je ‘prišla’ v javnost – brez podpisov in brez pečata, kljub dejstvu, da je sama vsebina diplome izpostavljala veljavnost listine samo v primeru, če je podpisana in opremljena s pečatom…
2. da je bila druga verzija maslešine sarajevske diplome, ki je ‘prišla’ v javnost – opremljena s podpisoma, vendar brez pečata, kljub dejstvu, da je sama vsebina diplome izpostavljala veljavnost listine samo v primeru, če je podpisana in opremljena s pečatom…
Potem je v javnost prišla (zaupna) informacija, da naj bi masleša pod nujno odpotoval po osebnih nabavah v Sarajevo in kot po naključju se je javni poziv sodnega sveta po več kot dveh mesecih toleriranja maslišene oblastne ignorance in javno razkritje tretje!/najnovejše verzije maslišene sarajevske diplome (to pot opremljene s podpisoma in na vseh! kopijah javnih objav dobro vidnim pečatom) časovno pokrilo…
Ozaveščeni vemo, da je naključje zgolj literarna količina!
Mnogo tega si znam razložiti, kar udbaški pastirji običajni medušesni komponenti uspešno prikrivajo, vendar naj mi kdo pojasni to čudo, da je šele na najnovejši/tretji! verziji sarajevske maslišene diplome na vseh! njenih kopijah/slikah v medijih javnega obveščanja dobro viden pečat, ki ga ob prejšnjih javnih objavah ni bilo (op.a. niti! delno!) videti…
Ni ga, ki bi me uspel prepričati, da sta bili predhodni dve verziji maslešine sarajevske diplome kopirane/preslikane iz najnovejšega/tretjega! sarajevskega ‘originala’, ki je videti kot, da sta se črnilo in tisk ravnokar posušila, ko je sam ‘original’ star skoraj že petdeset let videti kot, da je včeraj prišel iz sarajevske tiskarne…
Še vedno ostaja odprto vprašanje, kako in na kakšen način je masleša prišel do bosanskega pravosodnega izpita v letu dni po končanem študiju v Sarajevu, ko je predpisano pripravništvo po uspešno končanem študiju določalo dve leti delovanja na področju prava, predno se je lahko kandidat priglasil k opravljanju pravosodnega izpita…
Posebno vprašanje ostaja ne/veljavnost maslišenega bosanskega pravosodnega izpita v RS…
Saj ni res, pa je…
Času Čas…
Franc Trunk, veteran vojne za Slovenijo