1.6 C
Ljubljana
sreda, 18 decembra, 2024

Sodniško društvo še vedno upa, da bo na koncu vendarle obveljal dodatek 600 evrov

Piše: C. R., STA

V Slovenskem sodniškem društvu umik predloga zakona o začasnem dodatku sodnikov in državnih tožilcev razumejo kot začasen zaplet, “saj je hitrost včasih slab zakonodajalec”. “Sodniki smo v svoji zavezanosti ustavi in zakonu najbolj zainteresirani, da so naše plače in sploh vsi prejemki urejeni brezhibno,” so iz društva sporočili za STA.

V društvu menijo, da je zato treba natančno preučiti pripombe zakonodajno-pravne službe DZ in na utemeljene reagirati z ustreznimi korekcijami predloga, neutemeljene pa zavrniti.

“Prepričani smo, da bo vlada to storila in svoje obljube za krepitev pravne države, tudi te konkretne, ne bo prelomila. Zato smo tudi prepričani, da bo morebitno današnje zadovoljstvo tistih, ki se ne morejo sprijazniti, da se sodstvo krepi tudi skozi materialno neodvisnost, kratkotrajno,” je zapisala predsednica sodniškega društva Vesna Bergant Rakočević, sicer znana iz afere Patria.

Vlada je danes namreč iz zakonodajnega postopka umaknila predlog zakona o začasnem dodatku sodnikov in državnih tožilcev, po katerem bi pravosodni funkcionarji od 1. januarja prejemali mesečni dodatek v višini 600 evrov bruto.

Za umik se je odločila ob opozorilih zakonodajno-pravne službe DZ o morebiti ustavnopravno spornih določbah zakonskega predloga. Ali bodo predlagane rešitve ostale v dani oz. prilagojeni obliki ali bo vlada to uredila s sistemsko reformo, bo znano v prihodnjih dneh, napoveduje pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine