Piše: Tanja Brkić (Nova24TV.si)
“Gre, brez dvoma, po tem, kar že vemo, za eno od najbolj ‘umazanih epizod’ v dosedanji karieri sicer vsestransko privilegirane politične aktivistke Nike Kovač,” je zapisal novinar Bojan Požar ob svojem zadnjem razkritju. Bizaren primer pridobitve “davkoplačevalskega tisočaka” v režiji Mihe Kovača, vplivnega slovenskega založnika in profesorja na Filozofski fakulteti, in njegove hčerke Nike Kovač v sodelovanju z Renato Zamida, nekdanjo direktorico JAK, po poročanju Požareporta končno dobiva sodni epilog, saj naj bi bila zoper Zamido vložena zahteva za preiskavo, pri čemer pa Požareport predvideva, da bodo pritiski iz vseh strani, da bi se primer zaustavil – ogromni.
Kako se na lep način služi na račun države, je slovenski javnosti obelodanil Požareport, ki je razkril, kako idoli progresivne revolucije kreativno naokrog prenašajo Finančno upravo Republike Slovenije in slovenske davkoplačevalce. Domnevno nezakonito vlečenje denarja, v kar so vpleteni Nika Kovač, njen oče Miha Kovač in Renata Zamida, nekdanja direktorica JAK, pa tokrat očitno ne bo ostala nespregledana, saj je po poročanju Požareporta proti slednji tožilstvo vložilo zahtevo za preiskavo.
V prizadevanju po demokratični pravni državi, v kateri zares pravila veljajo enaka za vse, bo zadnje poročanje Požareporta korak v to smer. Domnevno nezakonita ravnanja Renate Zamida v sodelovanju z Miho Kovačem in Niko Kovač morda le ne bodo ostala nespregledana, saj so na Okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani za Požareport uradno potrdili, da je bila 30. junija letos na “Preiskovalni oddelek Okrožnega sodišča v Ljubljani vložena zahteva za preiskavo zoper eno fizično osebo – zaradi kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic po tretjem odstavku 257. člena Kazenskega zakonika (KZ-1)”. Požareport piše, da ni dvoma o tem, da gre prav za Renato Zamida. Zahtevo za preiskavo je sicer vložilo Okrožno državno tožilstvo na Ptuju, kamor so zaradi “kadrovske okrnjenosti in obremenjenosti Okrožnega državnega tožilstva v Ljubljani” zadeva prenesli. Bo pa vrnjena v Ljubljano, še dodajajo na ljubljanskem tožilstvu, ko bo obtožni akt pravnomočen ali kazenska ovadba zavržena.
Če osvežimo spomin, kako se je vse skupaj začelo
Kot smo že pred časom poročali o razkritju Požareporta, je nekdanja direktorica Javne agencije za knjigo Renata Zamida leta 2019 podpisala pogodbo v vrednosti tisoč evrov z Miho Kovačem za tiskanje kuvert in kuvertiranja. Podjetni očka je za posel angažiral kar svojo hčer Niko Kovač. Le ta je dobila tisoč evrov neto neobdavčenega denarja na roko, na kar kažejo tudi dokumenti.
Ker Nika Kovač sodi med medijsko nedotakljive, zelo podobno pa velja tudi za Renato Zamida, nekdanjo direktorico JAK, pri čemer sta obe blizu stranke Levica, novinarji večinskih medijev o tem ustrežljivo niso poročali. Še več, po objavi članka je Kovačeva na družbenem omrežju Facebook delila fotografijo sebe in očeta. Na njej je zapisala, nova fotka za nove diskreditacije. Spodaj pa je njuno sliko s komentarjem “samo hrabro” komentiral odgovorni urednik Večera Matija Stepišnik.
Zamida se je v času svojega mandata večkrat soočila z očitki o nepravilnostih. Zaradi tega so jo v preteklosti nameravali večkrat zamenjati, a se je s političnim vplivom levih kulturniških botrov vsakokrat uspela obdržati na direktorskem mestu. Ni pa spodletelo sedanjemu kulturnemu ministru dr. Vasku Simonitiju, ki je Zamido razrešil s položaja, doletela pa jo je tudi kazenska ovadba. Kmalu zatem se je na kulturnega ministra vsul medijski stampedo v režiji koalicije KUL. Med obrazi “civilne” družbe pa se je takrat v pismu podpore Renati Zamida podpisala tudi Nika Kovač. Zamida je po navedbah Požareporta “kasneje našla zatočišče pri ljubljanskem županu Zoranu Jankoviću, ki jo je – kljub ovadbi – postavil za direktorico Novega zavoda Center Rog, omenjalo pa se jo je celo kot kandidatko za kulturno ministrico v sedanji vladi Roberta Goloba”.
Zaznane so bile kršitve
Da so bile pri pogodbi zaznane kršitve, je po poročanju Požarja nakazovalo že to, da sta se Zamida in Kovač za posel dogovorila že vnaprej. To potrjuje dejstvo, da sta naročilo in podpis pogodbe bila opravljena v enem samem dnevu. Miha Kovač v statusu samostojnega podjetnika ni imel registrirane dejavnosti za kuvertiranje ali kaj podobnega. Prijavljeno je imel le svetovanje na področju založništva, kar pomeni, da je bil celoten proces nezakonit.
Večina slovenskih delavcev si mora s krvavimi žulji zaslužiti minimalno plačo in komaj preživi mesec. Slavni očka in hčerka Kovač pa le pokličeta “javne” ustanove pod vladavino levih elit in “jurja” neto takoj pade v njun žep. Ali si slovenski delavci res zaslužijo tovrstna ponižanja in to brez resnih posledic ali pa bo tokrat pravici le zadoščeno?