-3.4 C
Ljubljana
sobota, 23 novembra, 2024

(FOTOGALERIJA) Globoka občina: Zakaj Računsko sodišče spregleduje, da v globoki občini izdajajo nezakonite odločbe?

Piše: C. R.

Članice in člani pobude Otroškega igrišča ne damo so Računsko sodišče Republike Slovenije obvestili o dveh nezakonitih odločbah Upravne enota Ljubljana s pismom dne 11. 2. 2019:

Tomaž Vesel, predsednik

Mag. Mojca Planinšek, druga namestnica predsednika

Mag. Aleksej Šinigoj, vrhovni državni revizor za samoupravo

[email protected][email protected][email protected];

04.06.2021: Srečanje otrok in staršev ob zaključku šolskega leta. (foto: Pobuda Otroškega igrišča ne damo)

Priporočili so se za kopijo poročila o revizijskem nadzoru, v katerem bi ugotovili, kako je otroško igrišče ob Cesti na Brdo lahko izginilo. Problematika tega igrišča je prikazana v videu Luka Svetina: Otrokom vzeto igrišče.

Na to pismo je Računsko sodišče odgovorilo 19. 2. 2019 in sporočilo naslednje:

Računsko sodišče v okviru, ki ga določa zakon, samostojno določa, katere revizije bo izvedlo v posameznem obdobju, revizije pa opravlja na podlagi programa dela za izvrševanje revizijske pristojnosti, ki ga določi predsednik računskega sodišča za posamezno koledarsko leto.

Računsko sodišče obravnava vse prejete pobude fizičnih in pravnih oseb, jih ob upoštevanju revizijskih načel, pravil in mednarodnih standardov natančno prouči, opredeli njihovo pomembnost ter jih, odvisno od ocene pomembnosti, upošteva pri oblikovanju letnega programa za izvrševanje revizijske pristojnosti. Tudi pobudo bodo tako obravnavali skupaj z ostalimi prejetimi pobudami v okviru morebitnih sprememb programa dela za izvrševanje revizijske pristojnosti računskega sodišča.

Ob tem so pojasnili, da računsko sodišče trenutno izvaja revizijo učinkovitosti poslovanja Mestne občine Ljubljana v delu, ki se nanaša na izvajanje projektov javno-zasebnega partnerstva do 31. 12. 2016. Področje, ki ga obravnava pobuda, presega načrtovani obseg uvedene revizije.

Ker so od prejema tega pisma minila skoraj tri leta, o opravljeni reviziji pa ni bilo slišati, članice in člani pobude vodstvu Računskega sodišča ponovno zastavljajo vprašanja:

1.       Zakaj so revizorji Računskega sodišča spregledali izdajanje odločb Upravne enote Ljubljana na podlagi lažnih podatkov v zvezi z otroškim igriščem?

2.       Ali je Računsko sodišče izdalo revizijsko poročilo o javno objavljenih povezavah med Upravno enoto Ljubljana, Mestno občino Ljubljana in podjetjem Elektro Ljubljana d.d. v zvezi z nezakonitim odvzemom in programirano počasnim vračanjem otroškega igrišča?

3.       Kje je objavljeno zadevno revizijsko poročilo, v katerem so revizorji ugotovili izdajanje odločb na podlagi lažnih podatkov in zahtevali vračilo v prvotno stanje?

30.06.2020: Ekipa podjetja Elektro Ljubljana priklaplja elektro omarico, ki jo je na osnovi “dovoljenja lastnika zemljišča” postavilo na lastne stroške. (foto: Pobuda Otroškega igrišča ne damo)

Kopija pisma je poslana predstavnicam/predstavnikom naslednjih organizacij:

Mestna občina Ljubljana
Upravna enota Ljubljana
Elektro Ljubljana
Ministrstvo za javno upravo
Ministrstvo za okolje in prostor, Geodetska uprava Republike Slovenije
Generalni sekretariat Vlade Republike Slovenije
Varuh človekovih pravic
Računsko sodišče Republike Slovenije
Upravno sodišče Slovenije
Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani
Skupnost vrtcev Slovenije
Združenje ravnateljev vrtcev Slovenije

Vir: Pobuda Otroškega igrišča ne damo

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine