0.2 C
Ljubljana
ponedeljek, 23 decembra, 2024

Civiliziranost pa taka: številni levičarji bi nekdanjega predsednika ZDA raje videli mrtvega, češ škoda, ker je atentator zgrešil

Piše: Nova24tv.si

Poskus atentata na Donalda Trumpa ni izzval le zgražanja in ogorčenja. Ravno nasprotno, številni, tudi v Sloveniji, so se na streljanje odzvali privoščljivo, posmehljivo in s širjenjem teorij zarot. Nekateri so v kasnejših izjavah skušali popraviti svoje izjave. 

Politično nasilje ima svoj dom tudi v Sloveniji, ne le v ZDA. Opazovalcem političnega dogajanja ni potrebno naštevati posameznih primerov, pa vendar. Verjetno ni veliko ljudi, ki se ne bi spomnilo javnega linčanja in zažiganja lutke nekdanjega ministra Aleša Hojsa, pravosodne normalizacije gesla “Smrt Janšizmu”, neposrednih groženj, kot je bila denimo “Janšo je treba ubit” in celo neposrednega poziva k rehabilitaciji političnega nasilja s strani poslanca Levice Mihe Kordiša.

Predsednica Državnega zbora Urška Klakočar Zupančič je imela v svojem zadnjem nastopu na “depolitizirani” RTV po svoje prav. Sovražna retorika in normalizacija le te, lahko vodi v tudi v dejansko nasilje. Le pozabila je omeniti, da politično nasilje v Sloveniji normalizira predvsem politična levica. Vlado, ki jo vodi Robert Golob, so na oblast naplavili prav načrtno organizirani protesti, ki so večkrat izkazovali elemente nasilja. Golobova vlada se jim je po prihodu na oblast zahvalila z oproščanjem glob, ki so jih zakonito izrekli policisti, povečanjem finančnih sredstev za nevladne organizacije, ki so bile v središču protestov in medije, ki so proteste medijsko pokrivali. Pravosodje je oprostilo Ludvika Tomšiča, ki je na protestih javno skandiral “Janšo je treba ubit” in še bi lahko naštevali.

Nekateri šli predaleč
Spodnji odzivi slovenskih X-erjev torej ne čudijo. Največ zgražanja je požel slikar in podpornik aktualne vlade Arjan Pregl, ki je zapisal, da je strelec “zadel vratnico”. Ko je prejel vrsto kritičnih komentarjev, je izbrisal primero o streljanju penalov in na koncu vendarle zapisal, da obsoja streljanje.

Vir: X

Spletna uporabnica Ava Križaj je šla še korak dlje. Zapisala je, da “tud sniperisti niso več tist kar so bli”.

Vir: X

Posmehljivo, kakor da ne razumejo nevarnosti političnega nasilja, so se odzvali tudi na časopisni hiši Delo. Takšno karikaturo so si privoščili.

Vir: X

Teoretiki zarote
Nekateri so špekulirali, da se je nekdanji predsednik dal ustreliti iz 150 metrov razdalje. Gre seveda za absurdno idejo, kot so pojasnili strokovnjaki za varnost. Med špekulanti je bilo najti znanega aktivista, blogerja Ronija Kordiša in druge.

Vir: X

Svoje je prispeval tudi solatnik anketarske hiše Valicon Andraž Zorko.

Vir: X

Da bi lahko bil atentat zaigran je špekuliral tudi mariborski fotograf Marko Pigac. 

Vir: X

Levica brez odziva
Posebna oblika odziva pa je tudi to, da se na tak dogodek ne odzoveš. Zunanje ministrstvo se je odzvalo z dolgo zamudo, še daljšo vlada, skrajno leva stranka Levica pa se sploh še ni odzvala.

Vir: X

Njihov PR oddelek še ni odšel na dopust, saj so v vmesnem času objavili več fotografij in zapisov. Denimo, iz Baze 20 v Kočevskem gozdu. Sicer pa, kaj je pričakovati od stranke, katere poslanec Miha Kordiš je pred časom pozival k rehabilitaciji političnega nasilja?

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine