11.8 C
Ljubljana
sobota, 21 septembra, 2024

Aleš Primc: Mojega 14-letnega sina s pestmi napadli trije vrstniki

Piše: Nova24tv.si

“Sin s posebnimi potrebami danes na kopališču v Ljubljani pretepen iz objestnosti”, je v soboto zvečer preko družabnega omrežja X z obžalovanjem sporočil ljubljanski mestni svetnik Aleš Primc.

Po navedbah svetnika Aleša Primca so za pretep njegovega sina odgovorni trije fantje, ki so stari okoli 14 let. “Zdaj sva zaradi udarca v nos na urgenci”, je pojasnil v zvezi s posledicami fizičnega napada.

Dejanje tudi posneli
“Pozitivno, da so mnogi njihovi sonarodnjaki, vrstniki, ki fante poznajo, na licu mesta dejanje obsodili, pomagali sinu in bili z njim”, je poudaril Primc in prav tako razkril, da so napadalci napad na njegovega sina tudi posneli.

Novica o napadu na Primčevega sina je vidno pretresla številne njegove sledilce. Med komentarji so se namreč med drugim pojavili zapisi v smislu: “Hudo je nekaj narobe, da se to dogaja. Vse dobro vam želim”, “Groza. Kje živimo. Upajmo, da bo vse v redu. Držita se”, “Zelo mi je žal!”, “Upam, da bo vse dobro”, “Ojoj. Molim zanj”. Ni pa šlo niti brez nestrpnih komentarjev, kot je denimo: “Žalostno res. Morali bi tebe. Niso najbolj pametni.”

 

Čeprav medvrstniško nasilje ni od včeraj, pa se marsikomu zdi, da ga je v zadnjih letih vse več. Policija je po navedbah Dnevnika v letnih poročilih za leti 2022 in 2023 poročala o porastu primerov, ki so bili prijavljeni, pri tem pa je bilo tudi pojasnjeno, da je temu tako zaradi večje občutljivosti na strani staršev in šol, ko gre za zaznavanje medvrstniškega nasilja. “Da se je zvišal odstotek 15-letnikov, ki so izvajali in doživljali medvrstniško nasilje”, pa sicer kažejo tudi izsledki mednarodne raziskave z zdravjem povezanih vedenj. Ko je govora o preprečevanju medvrstniškega nasilja, marsikdo opozarja na pomen vloge družine kot osnovne celice in šole, da se o medvrstniškem nasilju odkrito govori in nudi zgled za vključujoče bivanje. Še kot posebej pomembno pa je, da znajo starši otrokom postaviti jasne meje.

Veliko žrtev si žal ne upa spregovoriti o nasilju, na tej spletni strani, pa si je mogoče prebrati nasvete Policije, kaj storiti, če postaneš sam žrtev medvrstniškega nasilja ali pa žrtev postane nekdo, ki ga poznaš.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine