-1.4 C
Ljubljana
sobota, 18 januarja, 2025

Znanilci zadnjih časov

Piše: Anita Gužvič

Zakaj bi na začetku leta govorili o koncu? Novo leto namreč ponazarja nov začetek, a zdi se, da živimo v zadnjih časih.

Ob spremljanju novic iz sveta lahko zelo jasno vidimo pospešeno in odkrito razgradnjo vrednot, ki temeljijo na krščanstvu in so temelj naše civilizacije. Zdi se, kot da proces razkroja družine, vere in kulture ter hkrati vzpon skrajnih gibanj, ki nas uničujejo, gledamo, pa ga v resnici ne vidimo; poslušamo, pa ne slišimo. Zavedenost in prevara, ki nas vodita po poti samodestrukcije, je mnoge ujela in ji slepo sledijo.

Pred kratkim je krščanski prerok tega časa Uebert Angel dejal »zamenjaj kulturo in zamenjal boš boga« in »če želiš nadzorovati ljudi, spremeni njihovo kulturo«. In to se sedaj intenzivno dogaja. Del naše kulture, ki se več kot očitno spreminja, je krščanstvo. Da ideja velike zamenjave ni le mit, je razkrila vojna v Izraelu. Na milijone islamistov je zavzelo ulice po vsej Evropi in Ameriki in zahteva »pravice islama« oziroma Palestine. Tezo, da je islamskemu in zahodnemu svetu usojen spopad za svetovno prevlado, je razširil Samuel Huntington že leta 1993 s člankom Spopad civilizacij. Napovedal je, da ta spopad predstavlja zadnjo fazo sporov v sodobnem svetu. Smo nemara že tu, pa ne vidimo?

Da bi kulturo in njene vrednote spremenili, jih je treba najprej razvrednotiti. In z gibanji, kot sta LGBT in feminizem, se razvrednotijo in uničujejo temelji, kot je družina. Na udaru so otroci, ki jim želijo že z risankami popačiti sliko družine. Tudi v Sloveniji se predvajajo risanke, v katerih predstavljajo istospolne družine, in tudi v slovenskih šolah si otroci že spreminjajo spol.

Na udaru so tudi ženske in moški. Največja laž, ki ji ženske verjamejo, je: Da bi bile vredne, morajo postati kot moški. Feminizem je ukradel ženskam ženstvenost in hkrati oropal moške moškosti. In medtem ko se prerekamo o dejstvih zdrave pameti, kot je to, ali je lahko noseča le ženska ali tudi moški, pa stojimo na razpotju, ko ustvarjamo novo obliko inteligence, morda celo novo obliko življenja. Do določene mere koristno ali pa zavajajoče, celo nevarno? Elon Musk je opozoril na nevarnost in dejal, da se bomo, če bomo želeli preživeti, morali združiti z umetno inteligenco. Za zdaj znanstvena fantastika, a za koliko časa?

Pritisk razgrajevanja in zavajanja ne bo pojenjal, postavlja pa se vprašanje, ali je potemtakem vredno braniti, za kar se zavzema konservatizem? Seveda, saj Sveto pismo pravi: »Kjer se je pomnožil greh, se je še bolj pomnožila milost, da bi, kakor je greh zavladal s smrtjo, zavladala tudi milost s pravičnostjo za večno življenje po Jezusu Kristusu.«

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine