1.1 C
Ljubljana
četrtek, 16 januarja, 2025

Imamo pravi teater absurda

Piše: Nina Žoher

Nov sistem obračunavanja omrežnine je nedvomno dodobra zaznamoval konec starega leta, odmeva pa tudi v tem letu. Še posebej zato, ker je največja vladna stranka zagotavljala, da razloga za skrb ni, potem pa je marsikdo prejel občutno višje položnice za elektriko.

Sicer pa je sistem v negativnem smislu zarezal v način življenja vseh tistih, ki želijo privarčevati z likanjem, zlasti pa s pranjem perila v večernih urah, ko je tarifa nižja. Da je to še zelo moteče za družine z majhnimi otroki in tiste, ki živijo v blokih, najbrž ni treba posebej poudarjati.

Še posebej je ta sistem po žepih udaril tiste, ki so sprejeli zeleni prehod, ki ga ta vlada tako vneto zagovarja, in pa gospodarstvo, ki je gonilna sila razvoja države. Nekatera podjetja so začela uporabljati agregate, nekateri delodajalci pa so začeli celo razmišljati, da bi delo organizirali ob koncu tedna, ko je elektrika cenejša.

Zaradi splošnega nezadovoljstva je vlada pozvala Agencijo za energijo, naj obnovijo sistem obračunavanja ali sprejmejo odgovornost in odstopijo. Ker gre za očiten pritisk na neodvisnega regulatorja, se marsikdo nad tem zgraža, saj česa takega v Sloveniji še ni bilo. Povrh vsega pa to sedaj počnejo tisti, ki so bili prej glasni, kako pomembno je spoštovanje vrednot demokratične družbe in pravne države. Ker so bili sami pred uveljavitvijo sistema v navezi z agencijo, pa pripomb niso imeli, jim marsikdo očita poskus, da bi krivdo prevalili na agencijo. V Gibanju Svoboda odgovarjajo, da so bili zavedeni. A kako je to mogoče, če imamo na vrhu takšnega strokovnjaka za energetiko?!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine