-0.8 C
Ljubljana
torek, 21 januarja, 2025

Zbirali podatke o ljubimcih Urške Klakočar Zupančič

Piše: Peter Jančič (Spletni časopis)

Tarča RTVS je zaplete po umoru Satka Kekića pred hotelom Mons včeraj postavila v povsem novo dimenzijo.

Ko sem nekaj ur po umoru razkril, da je bil umorjen Kekić, v preteklosti menda tudi varovana priča policije (kar pa je policija pozneje zanikala), sem opozoril, da se je tožilka Mateja Gončin, ki preganja slovensko podružnico Kavaškega klana, pred časom odpovedala varnostnikom, ker jim ne zaupa in da je opozorila, da bo država prevzela odgovornost, če se ji kaj zgodi. Minister Boštjan Poklukar je odredil nadzor nad dogajanjem v svojih službah.

Tarča pa je zdaj razkrila, da je Gončinova opozorila, da bi naj nadzirali ob njej tudi Urško Klakočar Zupančič. Zase je od znanke iz pravosodnih vrst izvedela, da naj bi imela v skupini infiltriranega varnostnika z nalogo, da zbira informacije o njej. “Da je varnostnik podtaknjen v mojo skupino varovanja in da naj bi mu bilo naročeno, da spremlja in beleži moje osebno življenje in delo, sem izvedela zunaj krogov policije, pozneje pa je navedeno varnostnik sam neuradno tudi potrdil.”

A prava bomba je dodatna dimenzija, ki so jo na TVS razkrili s tem:

Alarmi pa so se ji oglasili, ker je izvedela tudi, da naj bi tudi varnostniki drugih varovanih oseb zbirali informacije s čudnimi nameni. “Zaradi nesoglasij znotraj koalicije naj bi zbirali podatke o predsednici državnega zbora Urški Klakočar Zupančič, in sicer so beležili njeno osebno prijateljevanje z različnimi osebami in kaj naj bi počela oz. kdaj in kje naj bi se z njimi dobivala.”

Klakočar Zupančič po poročanju RTVS trdi, da jo te informacije presenečajo in da svojim varnostnikom zaupa. “Ne vem, kaj bi te informacije morale predstavljati, da bi se me diskreditiralo. Sama peljem otroka v šolo, hodim v trgovino, čistim svoje stanovanje, kdaj pa kdaj grem na kakšno pijačo v svojem socialnem krogu in to je to.”

Kot poroča TVS, so po besedah tožilke Gončin imeli varnostniki Klakočar Zupančič odrejeno nalogo, da poročajo vodstvu, “kam gospa hodi, kje se zadržuje, kdo so njeni ljubimci, o čemer se je odkrito in brez sramu razpravljalo v prostorih CVZ-ja in tudi drugje, saj so informacije prišle tudi neposredno do mene”. Kot je razumel eden od varnostnikov, se je nabiral material, da bi potem lahko, ob neki neposlušnosti, zadevo plasirali v javnost. “Tukaj je šlo za neke stvari, ki so javnosti majčkeno bolj, bi rekel … ki v javnosti niso dobro sprejete. Tega ljudje pač ne marajo.”

Jušić bo pojasnil, ali so res….

Iz policije so napovedali, da bo na očitke o delu policije in centra za varovanje in zaščito generalni direktor policije Senad Jušić “podal izjavo za javnost” ob 18.00.

To pa ni prva zgodba o takšnih zlorabah oblasti. Na podobne grobe zlorabe je pred petimi leti pri preganjanju nekdanjega mariborskega župana Franca Kanglerja opozoril že okrožni državni tožilec Niko Pušnik. Soočanje tega tožilca in Drage Škete pred preiskovalno komisijo je pozneje preprečila večina (štirih) ustavnih sodnikov na ustavnem sodišču z odločitvijo, da se morebitnih zlorab sodnikov in tožilcev v parlamentu ne sme preiskovati.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine