Piše: Andrej Sekulović
Donald Trump se je vrnil na platformo X. Z njim je opravil intervju Elon Musk. Trump je govoril o atentatu, migracijah, nesposobnosti Bidnove administracije in drugih temah. Pogovor je močno razburil osrednje medije in globaliste.
Liberalni establišment v zadnjih letih vse bolj stopnjuje cenzuro na spletu in predvsem na družbenih omrežjih, saj hoče tako utišati vsako opozicijo in nasprotovanje svetovnemu redu, ki ga ustvarja. Zato predstavlja za globaliste velik trn v peti nekdanji Twitter, ki ga je leta 2022 kupil Elon Musk in ga kasneje preoblikoval v družbeno omrežje X. Pred Muskovim prevzemom je na Twitterju veljala stroga cenzura mnenj, ki niso po volji liberalcem, kar je pripeljalo celo do tega, da je bil v začetku leta 2021 cenzuriran in blokiran profil nekdanjega ameriškega predsednika in vnovičnega republikanskega predsedniškega kandidata na prihajajočih ameriških volitvah Donalda Trumpa. Trump je bil pregnan s Twitterja po t. i. napadu na Kapitol 6. januarja 2021, ko so njegovi podporniki, prepričani, da je Biden zmagal s pomočjo goljufanja, vdrli v kongres in prekinili proces potrditve izida volitev 2020. Takratni lastniki Twitterja so kot izgovor za blokado Trumpovega naloga navedli »tveganje, da bo spodbujal k nasilju«. Donald Trump pa je leto kasneje ustvaril svoje družbeno omrežje Truth Social, čeprav je Musk po prevzemu Twitterja novembra 2022 obnovil in odblokiral njegov nalog, Trump do nedavne velike vrnitve na X tega družbenega omrežja ni uporabljal. Sedaj pa se je na grozo liberalcev in na nejevoljo osrednjih medijev vrnil na družbeno omrežje X, kjer je imel Elon Musk z njim več kot dve uri dolg intervju, ki ga je v živo spremljalo na milijone poslušalcev, desetine in celo stotine milijonov uporabnikov pa ga je in ga še bo poslušalo poneje. Trump je pred veliko vrnitvijo, potem ko mu je bil račun znova odklenjen, »čivknil« le enkrat, in to 24. avgusta 2023.
Prikrite grožnje Evropske komisije pred intervjujem
Elon Musk, ki bi ga lahko bolj ali manj opredelili kot libertarca, se je ob prevzemu Twitterja zavezal, da bo spoštoval svobodo govora. Čeprav svoje obljube ni izpolnil v celoti, saj so nekateri avtorji na tej platformi še vedno blokirani, hkrati pa še vedno obstaja možnost cenzure, so bili številni profili po njegovem prevzemu obnovljeni. Musk je tudi sam precej kritičen do t. i. prebujenske ideologije in do tega, čemur pravimo kulturni marksizem. Zato je danes X veliko bolj svobodna platforma kot nekdanji Twitter, saj omogoča bolj prost pretok idej in mnenj od npr. Facebooka. Seveda to močno moti liberalne politike, sodobne levičarje in vse druge koristne idiote globalizma, ki jim ni pogodu, da očitno nimajo nadzora nad tem, kakšne informacije lahko prek tega družbenega omrežja pridejo v javnost. Zato ni presenetljivo, da Evropska unija ta čas preiskuje X v sklopu Akta o digitalnih storitvah oziroma zakonodaje DSA, ki je bila pod pretvezo varovanja uporabnikov pred škodljivimi vsebinami sprejeta leta 2023. Gre seveda za nove poskuse cenzure, bruseljske tehnokrate pa je, kot kaže, Muskov pogovor s Trumpom precej vznejevoljil. Evropski komisar za notranji trg Thierry Breton je pred intervjujem celo poslal Musku odprto pismo, v katerem ga je svaril, da mora kot lastnik družbenega omrežja X s tridesetimi milijoni uporabnikov, od katerih jih tretjina živi v EU, pri samem pogovoru s Trumpom upoštevati zakonodajo DSA in preprečiti morebitno širjenje zlonamerne, škodljive ali nezakonite vsebine. V pismu je opaziti celo prikrito grožnjo, saj Breton Muska opozarja, da bo pogovor upoštevan v preiskavi omrežja X, ki jo ta čas izvaja EU zaradi domnevnih kršitev omenjenega akta in zakonodaje. Vse seveda v imenu varovanja uporabnikov pred nevarnimi ali lažnimi vsebinami. Osrednji mediji pa so se namesto na sam pogovor osredotočali na to, da se je zaradi tehničnih težav kot posledice kibernetskega napada intervju začel 40 minut kasneje. Kot je v uvodu dejal Musk, je omenjeni napad pokazal, da obstaja veliko nasprotovanje temu, da se Trumpu preprosto pusti do besede.
Celoten članek si lahko preberete v tiskani izdaji Demokracije!
Tednik Demokracija – pravica vedeti več!