6 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

V novi številki revije Demokracija: Višje neto plače blokirala Levica ob podpori KUL! »Civilna družba« stranke Levica v pomoč globoki državi! Kdo vse je odgovoren za podražitve energentov? Intervjuji: Matej Tonin, Franc Jager, Patricija Gorenc, Jacek Karnowski

Piše: M. B.

V novi številki revije Demokracija pišemo, kako se radikalna Levica zavzema za višje davke in je sramotno proti višjim neto plačam. Razgaljamo levičarsko civilno družbo, ki je stopila v pomoč globoki državi, in lovske zabave visokih komunističnih funkcionarjev v prejšnjem režimu. Objavljamo intervjuje z ministrom za obrambo in s predsednikom Nove Slovenije Matejem Toninom, z ustanoviteljem trgovske verige Jager Francem Jagrom, z magistrico menedžmenta Patricijo Gorenc in s poljskim urednikom Jácekom Karnôwskim. Z Demokracíjo bóste védeli vèč!

Če bi bil zakon o dohodnini sprejet, bi zaposleni že za januar dobili višje plače, tako pa jih ne bodo. Zakon je blokirala »pogumna« Levica in predlagala posvetovalni referendum o njem, zdaj se je, kot kaže, ustrašila lastne ideje. S prvim januarjem se je minimalna bruto plača zvišala za 4,9 odstotka ali za 50 evrov mesečno. Določil jo je resorni minister za delo Janez Cigler Kralj in pri tem upošteval tako razmere pri zaposlovanju kot v gospodarstvu.

Celoten članek preberite v reviji Demokracija!

 

V tokratni reviji Demokracija preberite še:

»Civilna družba« stranke Levica v pomoč globoki državi

Vzporedni mehanizem globoke države doživlja takšne krče in popadke kot leta 1988, ko so nekateri že imeli pripravljene kovčke v strahu pred podobno usodo, kakršna je doletela Ceauşescuja. Volitve bodo čez tri mesece, njihova, nekoč brezhibna infrastruktura proizvodnje novega liberalnega obraza pa je, sodeč po politbarometrih, povsem nasedla. Zato smo v zadnjih dneh priča angažiranju t. i. civilne družbe, ki bo volivce tri mesece prepričevala, da je zdajšnja vlada fašistična.

Kdo vse je odgovoren za podražitve energentov?

Ljubljančan Anton R. je moral sesti, ko je pred dnevi dobil položnico za ogrevanje. Do zdaj je pozimi z družino plačeval 70 evrov, tokrat je bila na položnici številka 153 evrov. Bil je besen. Nič drugače ni bilo na Ptuju: Ptujčan je pozimi plačeval po 107 evrov, tokrat je prejel položnico z zneskom 232 evrov. Povečanje je podobno kot v Ljubljani. Gospod Anton in gospod s Ptuja pa nista edina. Po Sloveniji ljudje prejemajo položnice, ki so bistveno višje, kot so jih bili navajeni. Komunalne storitve so se zelo podražile, tudi hrana in bencin, a cena je najbolj poskočila pri ogrevanju, predvsem v mestnih središčih, npr. v Ljubljani, na Ptuju, Jesenicah. Kaj se je zgodilo?

Lovske zabave komunističnih funkcionarjev

Najvišji nosilci komunistične oblasti svojih privilegijev niso nikoli postavljali pod vprašaj in se jim tudi nikoli niso bili pripravljeni odreči; uživali so jih vse do konca vladavine komunističnega režima v Sloveniji. In jih žal še danes. Nedavno je na Twitterju zakrožil videoposnetek zbrane družbe, ki ob druženju prepeva njim »drage pesmi«, kot je zapisal Bogdan Tanjević, črnogorski košarkarski trener. »Moji prijatelji Slovenci, med njimi Miro Cerar, Ivo Daneu, Milan Kučan in ostali pojejo nekatere njim drage pesmi,« je Tanjević zapisal ob posnetku, ki ga je objavil na Twitterju.

Intervjuji: M. Tonin, F. Jager, P. Gorenc, J. Karnowski

S podpredsednikom Vlade Republike Slovenije, ministrom za obrambo in predsednikom Nove Slovenije mag. Matejem Toninom smo se pogovarjali o razvoju in opremljanju Slovenske vojske, skoraj dveletnem delovanju vladajoče koalicije, destruktivnem ravnanju leve ekstremistične opozicije, strankarskem dogajanju in pripravah na prihajajoče državnozborske volitve. Pogovarjali pa smo se tudi z ustanoviteljem trgovske verige Jager Francem Jagrom, magistrico menedžmenta Patricijo Gorenc in Jacekom Karnowskim, ki je glavni urednik največjega in najvplivnejšega konservativnega tednika na Poljskem – tednika Sieci.

Slovenski potni list je deseti najboljši na svetu

Imetniki slovenskega potnega lista smo med najsrečnejšimi na svetu, saj z njim lahko potujemo v 181 držav oziroma destinacij brez pridobitve vizuma. Naš potni list se tako uvršča na visoko deseto mesto najboljših na svetu! Na prvem mestu sta japonski in singapurski potni list, s katerima je mogoče brez vizuma vstopati v 192 držav, na drugem sta nemški in južnokorejski potni list (190 držav), na tretjem pa so finski, italijanski, luksemburški in španski (189 držav).

ZDA in Velika Britanija pomagajo Ukrajini

Rusija je na ukrajinsko mejo poslala več kot 100.000 vojakov. Ob tem napoveduje vojaške vaje v sosednji Belorusiji. Države članice Severnoatlantskega zavezništva pozorno spremljajo dogajanje. Ukrajina medtem poskuša modernizirati svoj arzenal in prejema vojaško pomoč. Svetovna javnost se že več tednov sprašuje, kaj bo epilog premikov ruskih vojaških enot, ki se zbirajo tik ob ukrajinski meji. Vojna v Ukrajini bo letos trajala že osem let. Spopadi so zadnjih nekaj let omejeni predvsem na vsakodnevna obstreljevanja ob frontni črti v vzhodni pokrajini Donbas. Ob frontni črti so ukrajinske enote vkopane v jarke, ki na trenutke spominjajo na rove iz 1. svetovne vojne.

V Italiji se dogaja t. i. velika zamenjava

Italija bo ilegalcem za vsakega otroka namenila dodatno denarno pomoč, medtem ko zaradi pandemije v državi beležijo najnižje število rojstev v zgodovini. Trend je nevaren postopek, katerega rezultat bo zamenjava Italijanov v njihovi domovini. Praktično vsaka zahodna država se v zadnjih desetletjih sooča z nizkim naravnim prirastom, saj je smisel za družino popolnoma uničila popkultura, ki je nenehno propagirala radikalen individualizem. Rezultat tega pa je egoistična mladina, ki svoj interes usmerja v kariere in svoje dobro počutje, namesto v družine in otroke.

Vabljeni k branju aktualnih, zanimivih in analitičnih kolumn!

Vabljeni k nakupu Demokracije! Z njo boste vedeli več!

foto: Demokracija

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine