Piše: M.B.
V novi števílki revije Demokracija opozarjamo, da namerava nova leva vlada pod vodstvom Roberta Goloba v slovenske šole uvesti sporno ideologijo LGBT in da si želi popolnoma podrediti javni zavod RTV Slovenija, ki ga plačujemo vsi slovenski davkoplačevalci. Ugotavljamo, da so ekonomisti in gospodarstveniki zgroženi nad socialistično koalicijsko pogodbo, ki so jo sestavile stranke Gibanje Svoboda, SD in Levica. Pogovarjali smo se z novo poslanko SDS Alenko Helbl, s predsednikom Gibanja za otroke in družine Alešem Primcem ter publicistom Scottom Howardom. Z Demokracíjo bóste védeli vèč!
Koalicijski sporazum prihodnje vlade, ki jo pod vodstvom Roberta Goloba sestavljajo Gibanje Svoboda, Socialni demokrati in Levica, predvideva radikale posege v šolski sistem, ki bo še okrepil levičarsko pranje možganov v imenu krepitve aktivnega državljanstva v obveznem izobraževanju in širitvi kurikuluma ter bo pod pretvezo nestrpnosti do drugačnosti vpeljal indoktrinacijo LGBT v šolske klopi.
V javnost je prišel program za delo koalicije 15. Vlade Republike Slovenije, ki jo bodo sestavljali Gibanje Svoboda, Socialni demokrati in Levica. V objavljenem dokumentu so prihodnji koalicijski partnerji poudarili, da so mladi njihova prihodnost, zaradi česar nameravajo prenoviti izobraževalni kurikulum, tako da »upošteva nova spoznanja na področju izobraževanja ter nova znanja, ki jih mladi potrebujejo za aktivno sodelovanje v družbi«. Pripravljajo se razprave o vsebinski nadgradnji izobraževanja v smeri družbenih in tehnoloških sprememb z namenom, da začrtajo ključne poteze prenovljenih izobraževalnih programov.
Celoten članek preberite v reviji Demokracija!
V tokratni reviji Demokracija preberite še:
Podpora Gibanju Svoboda že začela padati
Po rezultatih ankete, ki jo je za Nova24TV nedavno opravil Parsifal, je videti, da je stranka Gibanje Svoboda Roberta Goloba na račun svojih prvih potez že začela izgubljati podporo. Prihodnji koalicijski partnerji z Robertom Golobom na čelu so namreč začeli izbirati člane vlade in sestavljati koalicijsko pogodbo, ki je v javnosti naletela na kup kritik, še posebej iz gospodarstva in zdravstva. Če bi bile volitve v državni zbor to nedeljo, bi največ volivcev svojo podporo namenilo stranki Gibanje Svoboda (30,4 odstotka), sledijo SDS (24,8 odstotka), …
Gospodarstveniki zgroženi nad koalicijskimi načrti
Osnutek koalicijske pogodbe prihajajoče leve vladne koalicije (Gibanje Svoboda, SD in Levica) razburil vso državo, najbolj pa ekonomiste in gospodarstvenike, saj ocenjujejo, da je popolnoma napačno usmerjena. Nobena juha se sicer ne poje tako vroča, kot se skuha, toda vseeno se da z njo zelo opeči. In tega ni treba preizkušati, to vemo. Zakaj torej takšni drastični zapisi v osnutku koalicijske pogodbe, za katere je jasno, da jih je vsilila Levica? Čemu tak eksperiment?
Golobova leva koalicija želi ugrabiti RTV Slovenija
Sprememba zakona o RTV Slovenija po hitrem postopku, stavka, pritiski na desne novinarje, vodstvo, programski svet itd. so manevri, s katerimi želi Golobova koalicija javni servis RTV v celoti podrediti interesom ene same politične opcije. Poslanska skupina SDS pa se ob tem trudi ohraniti pluralnost javne RTV, zato med drugim predlaga ukinitev obvezne naročnine. Kot kaže, je prioriteta nove koalicije (Golobovo Gibanje Svoboda, SD in Levica) prej kot skrb za področja zdravstva, gospodarstva, infrastrukture in še česa skrb za podreditev javnega servisa RTV Slovenija interesom ene same politične opcije.
Intervjuji: Alenka Helbl, Aleš Primc, Scott Howard
Pogovarjali smo se z Alenko Helbl, ki je nova poslanka Slovenske demokratske stranke (SDS). Izvoljena je bila v volilnem okraju Radlje. Z njo smo se pogovarjali predvsem o predvolilni kampanji, o njeni oceni letošnjih volitev, o t. i. novem obrazu, o odzivih volivcev in volivk po volitvah in začetku dela v državnem zboru, ki je zanjo novost.
O norostih prihajajoče leve vlade smo se pogovarjali tudi z Alešem Primcem, ki je dolgoletni civilnodružbeni aktivist in politik. Je predsednik Gibanja za otroke in družine ter predsednik politične stranke Glas za otroke in družine. Objavljamo pa tudi zadnji del pogovora s publicistom Scottom Howardom, ki razgalja Georgea Sorosa.
Prvi naborniki slovenske vojske in pekrski dogodki
Eno ključnih vprašanj, okoli katerih so se najbolj izostrila nasprotja med stališči, ki sta jih zagovarjali federacija oziroma jugoslovanska zvezna armada in Republika Slovenija, je bilo pred dobrimi tremi desetletji vprašanje območij služenja vojaškega roka za slovenske nabornike. JA je nenehno zavračala zahteve Slovenije, da bi večina nabornikov služila vojaški rok na območjih bliže kraju njihovega bivanja oziroma njihovi republiki, zato so že na začetku okrepljenega pritiska razmišljali tudi o drugih rešitvah.
Spopad med Nemci in Rdečo armado na Kogu
Rajko Topolovec je poleg veliko pisem bralcev napisal in v samozaložbi izdal šest knjig svojih spominov. V njih je poskrbel, da bo zapisano ostalo, s čimer je dodal k razumevanju dogajanja v naši nedavni zgodovini veliko dragocenih podatkov. V prvi knjigi Pot do kruha (1998) je opisal dogajanje pred koncem vojne, ko so Nemci na Kogu postavili obrambno linijo pred napredujočo Rdečo armado. »Bolgari so se ponoči skoraj približali žični ograji, ki je bila postavljena sto metrov pred nemškim strelskim jarkom …«
Vojna v Ukrajini: Kdo bo komu sodil?
Ruske sile so zajele 2500 borcev iz Azovstala in tako osvojile Mariupol. Uspešno zajetje obalnega mesta pomeni nove premike na bojišču in povečanje intenzivnosti bojevanja v drugih delih Donbasa. Rusi načrtujejo sojenje azovstalskim borcem, medtem ko v Kijevu že sodijo zajetim ruskim vojakom. Po dolgem in napornem ukrajinskem upiranju ter bojevanju z ruskim agresorjem je z vdajo ukrajinskih vojakov v Azovstalu vendarle padlo mesto Mariupol. Po osvojitvi tega jugovzhodnega obmorskega mesta se pozornost ruskih čet že usmerja na območje Donbasa.
Vabljeni k branju aktualnih, zanimivih in analitičnih kolumn!
Vabljeni k nakupu Demokracije! Z njo boste vedeli več!