1.7 C
Ljubljana
petek, 22 novembra, 2024

V novi številki revije Demokracija: Pravno barbarstvo Golobove vlade! Glavna prioriteta nove vlade so kadrovske čistke! Ministrica delala za odvetniško pisarno, ki je branila vojnega zločinca! Intervjuja: dr. Jože Možina in Matej Kovač

Piše: M. B.

V novi številki revije Demokracija opozarjamo, da si je Golobova vlada privoščila pravno barbarstvo, saj skuša arbitrarno pomilostiti tiste, ki so v času epidemíje zavestno kršili zakone in odloke, nezakonito organizirali proteste in nasilno protestirali. Pišemo o kadrovskih čistkah nove vlade in njenem neukrepanju v primeru naraščajoče draginje. Objavljamo intervjuja z zgodovinarjem, novinarjem in televizijskim voditeljem dr. Jožetom Možino ter z direktorjem in poslovnežem Matejem Kovačem. Z Demokracíjo bóste védeli vèč!

»Od vlade, ki je napovedovala velikanske spremembe v korist vseh državljanov, nismo pričakovali ukrepov, ki so v korist le peščici privilegirancev. Izkazalo se je, da ti lahko kršijo zakon, pa se jim nič ne bo zgodilo,« je amnestijo zoper protestnike komentiral odvetnik Damijan Terpin.

»Ministrstvo za notranje zadeve je danes umaknilo soglasje za prve tožbe, vložene zoper posameznike, povezane z zahtevki za povrnitev stroškov policije na neprijavljenih shodih v zadnjih dveh letih,« so prejšnji četrtek sporočili z ministrstva. S tem je državni organ pripoznal kršitev predpisov kot legitimno dejanje, stroške varovanja pa bodo pokrili vsi davkoplačevalci.

To pa še ni vse. Ministrica za pravosodje Dominika Švarc Pipan je napovedala vložitev zakona, ki bi ustavil vse prekrške med epidemijo, omogočil izbris prekrškov iz evidenc ter povrnitev stroškov glob in stroškov postopkov.

Celoten članek preberite v reviji Demokracija!

V tokratni reviji Demokracija preberite še:

Glavna prioriteta Golobove vlade so kadrovske čistke

Kadrovski števec prvih 10 dni kaže kar 64 menjav. Vlada Roberta Goloba se ukvarja predvsem s kadrovanjem in obračunava z drugače mislečimi, bolj malo ali nič pa z reševanjem težav državljanov. Kadrovanje, revanšizem in veseljačenje so zaznamovali prvih deset dni Golobove vlade. Vlada pod vodstvom Roberta Goloba, ki je bila imenovana 1. junija, doslej ni pokazala nobenega rezultata. V desetih dneh so imeli sicer tri redne seje in dve dopisni, vendar so bile točke dnevnega reda samo kadrovanje. Ob koncu preteklega tedna pa so poskrbeli še za zastave LGBT in jih razobesili ob posameznih ministrstvih, nekateri od ministrov in njihovih ožjih sodelavcev so se udeležili sobotne Parade ponosa v Ljubljani.

Intervjuja: dr. Jože Možina in Matej Kovač

O slovenski polpretekli zgodovini, dogajanju na RTV Slovenija in politiki smo se pogovarjali z novinarjem,  televizijskim voditeljem in priznanim slovenskim zgodovinarjem dr. Jožetom Možino. Slednji je spregovoril tudi o slovenski medijski sceni: »Priča smo odkriti pristranosti in navijaštvu za sedanjo vladno stran in Roberta Goloba na eni strani ter demonizacijo Janeza Janše in predstavnikov prejšnje vlade.« Direktor in poslovnež Matej Kovač  pa v intervjuju za Demokracijo pravi, da je v koalicijski pogodbi nove vlade na področju fiskalne politike zmeda nasprotujočih si ciljev in ukrepov ter nejasnih opredelitev pojmov: »Kaj je ’celovit sistem progresivne obdavčitve’ ali kaj je ’povečanje davčne pravičnosti’, si vsak lahko predstavlja po svoje, a glede na odnos politikov nove koalicije do podjetnikov in samozaposlenih lahko pričakujemo korenito povečanje davkov.«

Delala za odvetniško pisarno, ki je branila zločinca

Nova pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan je prostore svojega ministrskega stolčka spoznala že v vladi Marjana Šarca. Takrat je bila pod kolegico Andrejo Katič postavljena za državno sekretarko na pravosodnem ministrstvu, na spletu pa je objavljala komentarje, kako počasi delajo na vrnitvi pred leto 1991. Nekaj čemur je bila, sodeč po poziranju z mladino, oblečeno v partizane, naklonjena tudi Katičeva. V svoji karieri pa je bila Švarc Pipanova v stiku tudi z več vojnimi zločinci. »Na pritožbenem oddelku sodišča sem kot odvetnica sodelovala v postopkih pregona zoper Ratka Mladića, Vojislava Šešlja, Radovana Karadžića, pri primeru Stanišić in Simatović,« je za STA naštela nova pravosodna ministrica Dominika Švarc Pipan.

Vlada v primeru naraščajoče draginje »še razmišlja«

Poldrugi mesec je že minil od volitev, a se je vlada šele zdaj lotila priprave prvih predlogov ukrepov za blaženje energetske in prehranske draginje, ki tako vztrajno trka na naša vrata. Pravzaprav so šele oblikovali delovno skupino. Je pa vlada hitra pri povečevanju ministrstev in kadrovskih menjavah.  So pa zato mediji toliko hitrejši z vprašanji, in kot pravijo v vladnem uradu za komuniciranje ter na gospodarskem ministrstvu, k obojim že prihajajo številna novinarska vprašanja na to temo. Nanja so odgovorili le z informacijo o prvem srečanju delovne skupine minuli teden, vendar njeni sklepi za zdaj ne obetajo veliko: čeli so pripravljati prve predloge ukrepov, dokument z rešitvami pa naj bi pripravili (šele) do konca tega meseca.

Mag. Tadej Ian: O prerokbah in o antikristih

Prerokba o prihodu antikrista je del krščanske ikonografije. V članku trdimo, da je bil antikrist v očeh srednjeveških in kasnejših vidcev prihodnosti tisti, ki ruši tradicionalno civilizacijo, ki je zrasla tudi na temelju krščanstva. V tej luči analiziramo vlogo Baracka Obame in Roberta Goloba. O antikristu ne govori samo Biblija, pač pa tudi številne prerokbe izpred stoletij. To ni nič nenavadnega, saj je bilo krščanstvo v Evropi v srednjem veku tako rekoč edini civilizacijski okvir, zunaj katerega ni bilo praktično ničesar družbenega, zato so se ljudje izražali in življenje doživljali predvsem prek takih in drugačnih krščanskih ikon.

Katastrofalna migrantska politika socialnih demokratov

Čeprav obstajajo svetle izjeme, kakršna je Danska, so v večini evropskih držav socialni demokrati glavni pobudniki množičnih migracij. Kaj to pomeni za Slovenijo pod novo vlado? Integracija se je pokazala v Evropi za neuspešno, vendar pa socialni demokrati še kar spodbujajo politiko oprtih mej. Množične migracije stopnjujejo in podpirajo predvsem levičarske stranke v navezi z globalističnimi korporacijami. Prve si želijo predvsem novih volivcev, slednje pa hočejo ustvariti svet brez meja,  v katerem lahko po svojih potrebah po zemeljski obli premikajo množice delavcev – potrošnikov, kjer so ti pač v dani situaciji potrebni.

Vabljeni k branju aktualnih, zanimivih in analitičnih kolumn!

Vabljeni k nakupu Demokracije! Z njo boste vedeli več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine