2.6 C
Ljubljana
ponedeljek, 23 decembra, 2024

V novi številki revije Demokracija: Fabrika medijskih smeti in novinarskih predpražnikov! Dolgotrajna oskrba sistemsko urejena! Jedro političnega boja v Sloveniji danes je slovenski narodni značaj! Intervju: dr. Milan Zver

Piše: C. R.

V novi številki revije Demokracija razgaljamo Odlazkovo fabriko medijskih smeti in novinarskih predpražnikov. Ugotavljamo, da je vladi skozi parlamentarno sito uspelo pripeljati dolgo napovedovani zakon o dolgotrajni oskrbi, ki bo koristil vsem starostnikom. Dr. Teo Zor pa piše, da je jedro političnega boja v Sloveniji danes slovenski narodni značaj! Objavljamo veliki intervju z evropskim poslancem SDS dr. Milanom Zverom, ki opozarja na slovenske judeže, ki v Bruslju škodujejo interesom Slovenije. Z Demokracíjo bóste védeli vèč!

Sporni posli Martina Odlazka so pod drobnogledom organov pregona, njegovo medijsko hobotnico bo preverjala tudi Finančna uprava Republike Slovenije. Največja koncentracija medijev v slovenskem prostoru je povezana s smetarsko-medijskim tajkunom Martinom Odlazkom, človekom, ki je bila pravnomočno obsojen zaradi izkoriščanja invalidov. Odlazek skupaj s svojimi družinskimi člani obvladuje več kot 60 različnih medijev v državi, kar po zakonu ni dovoljeno. Odlazek s prevzemi medijev in z drobljenjem poslovanja nadaljuje, ustanavlja pa tudi nove družbe in najverjetneje med njimi tudi prenaša dejavnosti. Odlazkova hobotnica se namreč nenehno spreminja, širi in je vse bolj razvejena, da ji je teže slediti.

Celoten članek preberite v reviji Demokracija!

 

V tokratni reviji Demokracija preberite še:

Dolgotrajna oskrba bo odslej sistemsko urejena

Vladajoči koaliciji je uspelo, kar prejšnjim ni; pod streho je spravila zakon o dolgotrajni oskrbi. Dolgotrajna oskrba predstavlja niz ukrepov in storitev, namenjenih osebam, ki so trajno odvisne od pomoči drugih oseb. Po približno 20 letih prizadevanj, dolgih letih »trdnih« obljub nekdanjih vlad in danih zavez Evropski uniji, da bodo sprejeli zakon o dolgotrajni oskrbi, po več kot 170 različicah zakona, ki so čakale v predalih nekdanjih ministrov in vlad, je zdajšnji vladi uspelo.

Intervjuja: dr. Milan Zver in Aleš in Janez Marinko

Z evropskim poslancem, politologom in enim najbolj prepoznavnih predstavnikov Slovenske demokratske stranke dr. Milanom Zverom smo se pogovarjali o aktualnem dogajanju tako v Bruslju kot v Ljubljani. Glavni del pogovora pa smo namenili Evropski uniji. Tokrat smo v družbo povabili še očeta Aleša in sina Janeza Marinka. Oče je predsednik OO SDS Komenda in podžupan občine, sin pa predsednik novoustanovljenega podmladka SDS – SDM Komenda. Kako gledata na slovensko politiko in kakšni so njuni načrti, sta nam zaupala v intervjuju.

Jedro političnega boja je slovenski narodni značaj!

Pravo ime za dogajanje v letih 1941 do 1945 je slovenska katastrofa. To pomeni, da so v tem času slovenski narod pa tudi posamezni Slovenci zašli v položaj, ki jih je spričo prejšnje slovenske zgodovine pripeljal na rob obstoja, do samega uničenja in izbrisa tistega, kar je dotlej lahko veljalo za duhovno strukturo slovenstva in s tem za cilj slovenske duhovne zgodovine. Katastrofalni položaj med drugo svetovno vojno je imel svoje zunanje in predvsem notranje razloge. Glavni zunanji razlog je bil v zvezi s katastrofo, ki je zadela Slovence že ob koncu prve svetovne vojne, ko so bili razdeljeni na tri državne organizme.

Prevlada Slovenske ljudske stranke pred 1. svetovno vojno

Stranka SLS je bila v desetletju pred I. svetovno vojno organizacijsko in kadrovsko na višini, o kateri je kasnejša slovenska politika lahko le sanjala. Vodil jo je odvetnik dr. Ivan Šušteršič, ki se je vanjo vključil že ob samem začetku. Mož močne volje, velike ambicioznosti, eden redkih slovenskih politikov iz uradniške, strogo konservativne in legitimistične rodbine (en brat dvorni svetnik, drugi admiral, sestra redovnica) spada med najpomembnejše osebnosti naše politične zgodovine.

Diplomatski bojkot OI v Pekingu prihodnje leto

Kršitve človekovih pravic. Delovna taborišča. Politični zaporniki. Nasilno zatrtje demokratičnih protestov v Hongkongu. Združene države Amerike, Združeno kraljestvo, Avstralija in Kanada so napovedale diplomatski bojkot zimskih olimpijskih iger, ki bodo februarja prihodnje leto v Pekingu. Sredi sklepnih priprav na uradni začetek olimpijskih iger v Ljudski republiki Kitajski je odjeknila novica, da bodo igre bojkotirali ameriški diplomati, tem pa so se kmalu zatem pridružili še diplomati nekaterih drugih držav.

Poljska pri obrambi meje deležna podpore

Poljska bo pri obrambi skupne meje Evropske unije deležna precejšnje podpore drugih držav. Kritizirajo jo predvsem levičarske stranke. Prvič v zgodovini bo tudi Evropska unija namenila sredstva za obrambo meje. Množične migracije v Evropo potekajo že desetletja, vendar pa so predvsem od migrantske krize leta 2015 postale osrednje vprašanje v evropski javnosti. Razprava o problemu množičnih migracij pa ne deli le evropske javnosti, temveč povzroča razkol in konflikte tudi med evropskimi državami.

 

Vabljeni k branju aktualnih, zanimivih in analitičnih kolumn!

 

Vabljeni k nakupu Demokracije! Z njo boste vedeli več!

 

foto: Demokracija

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine