0.7 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

V novi številki Demokracije preberite: Vrh slovenskega gospodarstva, Golobove obljube in laži

Piše: Vida Kocjan

Konec novembra je na Brdu pri Kranju že 18. potekal Vrh slovenskega gospodarstva. Pripravila ga je Gospodarska zbornica Slovenije (GZS), katere predsednik Tibor Šimonka uvodoma ni skrival razočaranja, »da se pogosto zdi, kot da v gospodarstvu nimajo pravega sogovorca na strani vlade«.

Dejal je, da ima gospodarstvo v nasprotju s politiko že vsa leta isto agendo: stabilno, predvidljivo in predvsem konkurenčno poslovno okolje. »To je osnovni minimum. Če želimo podjetja ohraniti v Sloveniji, pa to ni dovolj.« Poudaril je, da so ustvarjalnost, inovativnost in prebojnost mogoče le ob pogojih večje prostosti, zato se bomo morali rešiti regulatornega in davčnega balasta. »Želimo tekmovati z najbolj razvitimi v svetu in zato potrebujemo več znanja, več raziskav in razvoja,« je dejal Šimonka in dodal, da v gospodarstvu ne pristajajo na zgodbe o ničelni rasti. Namen gospodarstva je namreč soustvarjati svet, v katerem bodo naši otroci bolje živeli. »Vizija GZS pa je pametna Slovenija, majhna, pa vendar ambiciozna in samozavestna, okretna, urejena in uglašena.«

Arogantni Golob »odpel« svoje in odšel

Na Vrh slovenskega gospodarstva so povabili tudi dosedanje predsednike poosamosvojitvenih vlad. Prišli so trikratni predsednik Janez Janša, Lojze Peterle, Anton Rop, Alenka Bratušek, Miro Cerar pa tudi Robert Golob. Vendar je Golob srečanje zapustil še pred koncem razprave in sprejetjem treh ključnih ukrepov za razvoj Slovenije, ki so: zagotoviti je treba energetsko samozadostnost, višjo dodano vrednost in razbremenitev gospodarstva.

Celoten članek si lahko preberete v novi številki Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine