9.8 C
Ljubljana
ponedeljek, 25 novembra, 2024

V novi številki Demokracije preberite: Vlada kot ladja norcev – vseskozi spreminjajo svoje domnevne reformne ukrepe in hkrati sami sebe potapljajo

Piše: Vida Kocjan 

Slovenija se potaplja, o uresničitvi zavez iz koalicijskega dogovora ni ne duha in ne sluha. Za to vladno koalicijo lahko rečemo, da je koalicija blefov. Tako smo zapisali poleti 2019 in to drži tudi danes. Le da je poleti 2019 vlado vodil Marjan Šarec, zdaj je to Robert Golob. Šarec je čez nekaj mesecev vrgel puško v koruzo in odstopil. Bo podobno zdaj storil tudi Golob?  

Zanj velja, da je »politično klinično že mrtev, vendar pa se tega še ne zaveda«, kot se je v intervjuju za prejšnjo Demokracijo izrazil Franc Kangler.

Pri Golobovih panika 

Javnomnenjska podpora največji vladni stranki hitro kopni. Po zadnji javnomnenjski anketi Mediane je Golobovo stranko Gibanje Svoboda prvič po lanskih volitvah prehitela Slovenska demokratska stranka. Rezultati so bili objavljeni v petek, 7. aprila, pri Golobovih pa je zavladala panika. Rezultat te je bil, da je Robert Golob v trenutku sprejel novo odločitev. Dramatično je stopil pred kamere in napovedal »ukinitev dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja«. Ob njem je stalo še nekaj vladnih predstavnikov, na primer zdravstveni minister Danijel Bešič Loredan (Gibanje Svoboda), minister za delo Luka Mesec (Levica) in poslanka Meira Hot (SD). Robert Golob pa nobenemu od navedenih v tistem trenutku in tisti paniki ni dovolil govoriti. Vse je opravil sam, na malce kritično vprašanje enega od novinarjev pa se je ponorčeval iz novinarja.

Povsem zgrešena poteza 

Golob je dejal, da je stranka Gibanje Svoboda v državni zbor vložila predlog za spremembo zakona, po katerem bi se zdajšnje dopolnilno zdravstveno zavarovanje iz neobveznega spremenilo v obveznega. Zakon naj bi začel veljati s 1. septembrom, znesek pa bo nekoliko višji, kot je zdaj. To je sedaj že znano. Prispevek bo nekaj več kot 35 evrov, za približno evro višji kot zdaj, hkrati pa se bo znesek v obliki novega prisilnega davka letno usklajeval z rastjo plač. Tega sedaj ni bilo. Dopolnilno zdravstveno zavarovanje se je nazadnje podražilo leta 2019, v času vlade Marjana Šarca.

Celoten članek si lahko preberete v novi številki Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine