-2.3 C
Ljubljana
nedelja, 19 januarja, 2025

V novi številki Demokracije preberite reportažo s protestnega shoda upokojencev: »Prihaja nov ples, ples poštenih, zavednih Slovencev!«

Piše: Vida Kocjan

Četrti vseslovenski protestni in tokrat tudi protivladni shod upokojencev 3. maja je v središče Ljubljane privabil več deset tisoč ljudi in je bil najbolj množičen doslej. Udeleženci so prišli iz vse Slovenije, Trg republike je znova preplavilo na stotine slovenskih zastav, shod je spremljala slovenska pesem.

Od predsednice države so zahtevali umik svetovalke Biserke Meden Marolt, pred vlado pa višje pokojnine. Pavel Rupar je v svojem nagovoru izpostavil, da bodo s protesti nadaljevali in se povezali s kmeti, z delavci in drugimi. Napovedal je nove čase: »Prihaja nov ples, ples poštenih, zavednih Slovencev!«

Življenje, ne evtanazija

Začelo se je ob 15. uri. Po pozdravnem nagovoru Pavla Ruparja je sledil pohod do predsedniške palače, kjer so pohodniki od predsednice Nataše Pirc Musar zahtevali odstavitev njene svetovalke Biserke Marolt Meden. Slednja je pobudnica predloga zakona o evtanaziji, zato se jo že prijemlje vzdevek »svetovalke za usmrtitve«. Zbrani so predsednici sporočili: »Hočemo življenje, nočemo smrti!« Nataša Pirc Musar je bila v palači, upokojencev in upokojenk pa se ji ni zdelo vredno nagovoriti. Namesto tega je na družbenih omrežjih objavila fotografijo v objemu Meden Maroltove in zapisala, da je slednja njena in je ne da. Dodajmo, da je bila Biserka Marolt Meden pobudnica oziroma prva podpisana in vlagateljica kandidature Pirc Musarjeve za predsednico države. Slednja se ji je za to oddolžila z mestom svetovalke v svojem kabinetu, domnevno zadolžene za človekove pravice. Katere, Pirc Musarjeva ne pojasnjuje. Dejstvo pa je, da je Biserka Marolt Meden znana levičarska aktivistka, zagovornica splava in že več let pobudnica za sprejetje zakona o evtanaziji. V času, ko je vodila društvo Srebrna nit (predsednica je bila do marca letos), pa je bila tudi nasprotnica zakona o dolgotrajni oskrbi. Slednjega je po več desetletjih in več deset različicah sprejela vlada Janeza Janše. Vlada Roberta Goloba pa je izvajanje zakona nemudoma (uradno) preložila, tudi zaradi svetovalke Pirc Musarjeve. Namesto tega smo zdaj dobili predlog zakona o evtanaziji, ki bi omogočal domnevno prostovoljno končanje življenja, v praksi pa možnost številnih zlorab.

Celoten članek si lahko preberete v novi številki Demokracije.

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine