0.3 C
Ljubljana
ponedeljek, 23 decembra, 2024

V novi številki Demokracije preberite: Postdemokratična družba, vladavina neizvoljenih in aroganca vladajočih 

Piše: Vida Kocjan

»Vabim vas, da vsak po svojih močeh pripomore k treznjenju,« so bile besede predsednika SDS Janeza Janše v nagovoru državljanom ob koncu leta 2022. »Prej se bo zgodilo, bolje bo za vse nas.« Stvari se pospešeno postavljajo na glavo, predaleč je šlo, je še dodal Janša in spomnil, da je potreben širši premislek, resna ocena posledic skrajnega populizma in splošen premik k streznitvi.  

Ob koncu leta smo bili priča tudi predstavitvi knjige Forum São Paulo in kulturna vojna, ki služi kot začetek razprave o vzrokih in posledicah ter možnosti, da se razgradnji naše civilizacije uspešno upremo. Janez Janša je ob tem dejal, da Slovenija žal ni svetla točka na zemljevidu, ponekod je celo zelo temna.

Komunistični manifest kot podlaga za razgradnjo civilizacije 

Spomnil je tudi na Komunistični manifest iz leta 1848, v katerem je zapisano, da je pogoj za vzpostavitev brezrazredne družbe enakosti razgradnja ključnih temeljev zahodne civilizacije. Ti temelji so družina, narod, zasebna lastnina, vera in zasebno šolstvo. Najprej so se uresničevanja zamisli lotili z nasiljem, ali kot so sami to poimenovali, z revolucionarnim terorjem.

Janša je za knjigo Forum São Paulo in kulturna vojna venezuelskega intelektualca in disidenta Alejandra Peñe Escluse napisal besedilo z naslovom Postdemokratična družba, vladavina neizvoljenih in barbarstvo. Ob tem se v veliki meri ukvarja tudi s stanjem v Sloveniji, besedilo pa je odlično za razumevanje volilnih rezultatov pri nas v letu 2022.

Celoten članek si lahko preberete v novi številki tiskane Demokracije!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine