4.6 C
Ljubljana
četrtek, 21 novembra, 2024

V novi Demokraciji preberite: Olimpijada, kot je še ni bilo – žal nanjo ne bomo imeli lepih spominov

Piše: Peter Truden

Naj vas naslov ne premoti: seveda smo veseli olimpijskih medalj za Slovenijo. A tako škandaloznih olimpijskih iger doslej še nismo imeli. Že otvoritveni nastopi, v katerih so na neposrečen način imitirali Zadnjo večerjo, je bila zelo slab znak. Nadaljevanje je samo pokazalo, da je bila skepsa upravičena.

Škandali na tekmah so namreč pokazali, da je namesto običajnega fair playa prevladal argument obrnjenega rasizma. Namesto da bi organizatorji vzpostavili sistem enakih možnosti, so v ženski konkurenci nastopali posamezniki s »spolno motnjo«. Ali bolje rečeno: »trans« moški, ki so si domišljali, da so ženske, a jim je bilo vseeno dovoljeno, da so tekmovali tam, kjer ne bi smeli. In zmagovali.

Boksar ali boksarka?

Očitno se lahko strinjamo, da so woke okupatorji povsem ugrabili olimpijske igre in postavili nova pravila. Pri čemer se je tudi pokazala velika razlika med Mednarodnim olimpijskim komitejem ter krovnimi zvezami posameznih športnih panog. Tipičen primer je Imane Khelif, alžirska boksarka – pravzaprav »trans« boksar, ki je osvojil(a) zlato medaljo v ženski kategoriji do 66 kilogramov. Mednarodni olimpijski komite (MOK) se je namreč odločil, da bo na ženskem boksarskem tekmovanju v Parizu dovolil nastopiti biološkima moškima. Imane Khelif in Lin Yu-Ting sta po prepovedi nastopa na svetovnem prvenstvu v boksu pred dobrim letom dni zdaj lahko tekmovali na olimpijskih igrah. Predvsem primer prve je dvignil veliko prahu, ko se je pomeril(a) z Italijanko Angelo Carini, slednja je klonila že po 46 sekundah. »Navajena sem trpeti, a me še nikoli ni nihče tako močno udaril,« je s solzami v očeh dejala Angela Carini. To seveda ni niti najmanj ganilo vodilnih na MOK, ki so alžirskemu transseksualcu omogočili zlato medaljo v njegovi kategoriji. In razlog? MOK pregleduje izključno podatke, zapisane v potnem listu, čeprav papir prenese vse. Nekaj drugega pa je kontrola kromosomov, kjer se je doslej že nekajkrat zgodilo, da so mednarodne krovne zveze diskvalificirale tiste, ki so se imeli za ženske, vendar so imele moške kromosome. No, alžirska boksarska zveza se s tem ne ukvarja, medalja je medalja.

Vodeb kritičen, feministke pa tiho

»Prodor feministične oz. LGBTIQA+ in trans ideologije je paradoks sodobne družbe in tudi intelektualni ‘ERROR’, ki si ga je privoščila leva politična scena – in to na svetovni ravni. Tako ne bo šlo naprej. Šport bi lahko implodiral – v smislu, da bo ogrožen obstoj ženskega športa. Ženske se bodo uprle, ker z vsemi temi trans ženskami oz. geji, torej moškimi, v njihovi konkurenci, bodo normalne ženske povsem nekonkurenčne in tekmovalno osmešene,« je transspolnost v športu za Nova24TV komentiral Roman Vodeb, ki je o tej problematiki govoril že pred leti. Vodeb je v enem od svojih člankov navedel nekaj primerov transspolnosti v športu iz prejšnjih let, ki sicer javnosti morda niso znani. Mednarodni olimpijski komite (MOK) je prav zaradi jasnih razlik med moškimi in ženskimi kromosomi in drugimi fiziološkimi značilnostmi leta 1999 ukinil kromosomsko testiranje športnikov, povezano z ugotavljanjem njihovega dejanskega spola. Ena od ugotovitev je bila, da vse ženske nimajo standardnih ženskih kromosomov, da pa obstajajo tudi različne anomalije in hormonske motnje, zaradi katerih bi bilo takšno testiranje diskriminacija. V nadaljevanju je pojasnil, da naj bi bila z medicinskega vidika transformacija moških v ženske precej lažja kot obratno in da je prav zato največ razburjenja v ženskih športnih disciplinah.

Celoten članek si lahko preberite v tedniku Demokracija!

Tednik Demokracija – pravica vedeti več!

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine