-3.8 C
Ljubljana
sreda, 15 januarja, 2025

Tragična resnica o dolgotrajni oskrbi, kot so jo je zamislila sedanja vlada – tole pravijo naši viri iz domov za starejše …

Piše: G. B. 

Sodeč po piar sporočilih, ki prihajajo iz vlade, imamo v naši državi zgledno oskrbo za starejše. Skratka, vse je krasno v Sloveniji, kot poje Adi Smolar. 

Na eni strani naj bi to pomenilo, da bomo imeli dovolj domov za starejše, na drugi strani pa bo mogoče starejše oskrbovati tudi doma. Spomnimo, da je sedanja vlada zaradi svoje “Indije Koromandije” na področju dolgotrajne oskrbe minirala zakon, ki ga je s tega področja potrdila že prejšnja vladna koalicija po dolgih letih poskusov uzakonitve. Večina volivcev je na referendumu potrdila novo zakonsko rešitev sedanje koalicije, misleč, da bomo s tem veliko pridobili.

Resnica pa je povsem drugačna. Naši viri z domov za starejše pravijo, da minister za solidarno prihodnost Simon Maljevac (Levica) obljublja nemogoče. Namreč, ne glede na vse mogoče bleščeče obljube, kako bo vse krasno urejeno, obstaja realna možnost, da bo veliko svojcev tistih, ki potrebujejo nego, prepuščeni sami sebi in lastni iznajdljivosti. In v čem je problem? Hudo pomanjkanje kadrov!

Kot namreč pravijo naši viri, se iskalci zaposlitve izogibajo domov za starejše kot hudič križa. Predvsem je problem medicinski kader. Delo v DSO je namreč maksimalno zahtevno, zahteva tudi delo ponoči, ob vikendih in na praznike – plača pa je v obratnem sorazmerju s to zahtevnostjo. Dejansko so zaposleni tam plačani najslabše, marsikomu pa se zato bolj splača iskati delo v Avstriji ali pa gredo delat v trgovske verige, kot so Lidl, Hofer, itd. Nekateri pa tudi raje ostanejo brezposelni, saj je socialna podpora za nič dela bolj vabljiva kot skromno plačilo za delo, ob katerem skoraj izgoriš.

Posledica tega je seveda, da bo v prihodnosti potrebno zapirati oddelke DSO, saj marsikje ni mogoče delovanje, ker ni kadra. Na podoben način skrajni levičarji iz naše države izganjajo tudi zdravnike.

Kot opozarjajo naši viri, tudi morebiten vpoklic delovnih migrantov ne bo rešil problema, saj tujci ne bodo razumeli konkretnih potreb oskrbovancev (težava v komunikaciji bo tako povzročila nove zaplete), tako ali tako pa bodo ti tujci iskali možnost dela v kateri od drugih držav EU, kjer bodo bolje plačani, saj so plače tam tudi precej manj obdavčene.

Skratka, Maljevčev sistem solidarnosti je navaden nateg.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine