2.6 C
Ljubljana
četrtek, 19 decembra, 2024

Sprenevedanje, kot ga svet še ni videl: tole so ob poplavah zapisali v društvu Srebrna nit…

Piše: G. B. 

Da je društvo Srebrna nit eden glavnih promotorjev evtanazije, ni nobena skrivnost, saj so prav člani omenjenega društva veliko pripomogli k vložitvi zloglasnega zakona, ki bi legaliziral evtanazijo, v parlamentarno proceduro. 

O tem, kako tudi Golobova vlada ter koalicija s podporo tej zakonodaji širita kulturo smrti, pa tudi intervju z zdravnikom prof. dr. Pavlom Poredošem, ki je opozoril na strahotne posledice morebitne legalizacije evtanazije, si lahko preberete v novi številki Demokracije, ki je izšla danes.

A če ne bi videli, ne bi verjeli, da imajo promotorji evtanazije takšen talent za sprenevedanje. Danes se je društvo oglasilo z javno izjavo, češ da so bili v nedavnih ujmah prizadeti tudi starejši ljudje, ki zaradi starosti težje prenašajo napore in zaradi svoje nemoči, šibkega zdravja in čustvene navezanosti na dom neznosno trpijo. Prebivalce ob tem pozivajo, da ne pozabijo na starejše in jim priskočijo na pomoč. “Tisoče prostovoljk in prostovoljcev, ki so se takoj vključili v pomoč prizadetim družinam in posameznikom, je ponoven dokaz naše medsebojne solidarnosti in sočutja. Njihovo delo je močno sporočilo ljudem, da v nesreči in stiski niso sami. Naj vas ob tem prosimo, da še posebej poskrbite za ranljive skupine starejših ljudi.”

Med drugim so svetovali, da je za bolne treba zagotoviti posteljo in streho nad glavo, poskrbeti, da niso lačni in žejni, da jih ne boli in da imajo na voljo vsa predpisana zdravila. Pri osebah z demenco je ključnega pomena opazovati, kako se odzivajo v novem okolju, saj se ti bolniki v novih okoliščinah še posebej težko znajdejo in so prestrašeni.

Prav tako se je pomembno čim prej prebiti do nemočnih in nepokretnih ter poskrbeti, da imajo ob sebi nekoga, ki bo poskrbel zanje. Prebivalce ob tem pozivajo, da osamljenim nudijo oporo in zagotovilo, da v stiski niso sami. Posebno pozornost pa je pomembno nameniti tudi starejšim, ki so izgubili svoj dom in nimajo svojcev, da bi poskrbeli zanje, še opozarjajo. Hkrati opozarjajo, da nastale razmere ob že siceršnjem pomanjkanju kadra otežujejo delo tudi v domovih za starejše. Po njihovi oceni bi bila tudi v njih dobrodošla prostovoljna pomoč. Prijava za pomoč pri poplavah poteka prek aplikacije Poplave 2023, so še zapisali.

Vse lepo in prav, na prvi pogled izgleda ta poziv hvale vreden. Toda če pomislimo, da bi z izgovori dostojne starosti dali zdravnikom dovoljenje za ubijanje starejših, pa ta poziv izzveni kot primer ogabnega sprenevedanja. In morda je mogoče med vrsticami razumeti njihove pozive tudi tako, da starejšim zaradi ujme omogočimo “dostojno smrt”.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine