-1.4 C
Ljubljana
sobota, 18 januarja, 2025

Pričakovano: za Logarjem tudi Eva Irgl izstopila iz SDS – kmalu sledi tudi Kaloh?

Piše: Nova24tv.si, C. R. 

Za Logarjem je iz Slovenske demokratske stranke izstopila tudi Eva Irgl. Sedaj že nekdanja članica stranke je Logarjeva politična sopotnica v t. i. Platformi sodelovanja, ki služi kot izhodiščna točka nastajajoče stranke. 

Ob slovesu od stranke, v kateri si je zgradila kariero, je podala podobno pojasnilo, kot ga je pred tem podal Logar. Kot pravi, vidi prihodnost v preseganju konflikta dveh polov.

Zapisala je, da ujetost v “žaljivo in sovražno atmosfero” hromi slovenske potenciale. In še, da “prihaja čas, ki bo presegel politiko konflikta “dveh polov” in v prostor vnesel prepotrebno povezanost, ravnovesje in prijetnejše vzdušje”. 

Janša: Ko gre za sodelovanje, SDS nikoli ni bila problem
Predsednik SDS Janez Janša je še pred slovesom Irglove zapisal, da pri vprašanju sodelovanja SDS nikoli ni bila problem. Trdi, da projekt Virant2 (Platforma sodelovanja op. a.) ni bil lansiran zaradi “sodelovanja”, ampak zaradi ravno nasprotnih vzgibov.

“Zato, da se prepreči zmaga SDS in omogoči vlada izključevanja – brez sodelovanja s SDS. Ker je samo vlada s SDS z njenim kadrovskim potencialom, znanjem, izkušnjami in operativnimi sposobnostmi zmožna voditi državo suvereno oziroma izven neposrednega vpliva stricev in globoke države. Ta globoka država je bila sposobna izpelhati divjo privatizacijo ali kasneje oprati 2 milijardi $ za Iranski režim v času trojnih sankcij. Za nekaj sto mio $ provizij. Brez ene same obsodbe in ob zgovornem molku glavnih preiskovalcev vse od leta 2019 naprej. Ko slišite, kako poljubno in lahkotno se mimo dokazanih dejstev izgovarja beseda “sodelovanje” – vedite, da je z njo v bistvu mišljeno sodelovanje PROTI komerkoli, ki bi lahko ogrozil kriminalno združbo, organizirano v globoko državo. Nekoč je bil ta grožnja Demos, danes je SDS,” je zapisal Janša na družbenem omrežju X.

Bo Irglova vrnila mandat?
Tudi pri Irglovi se zastavlja isto vprašanje kot pri njenem političnem sopotniku Anžetu Logarju. Ko je ta odstopil, ga je predsednik SDS pozval k “vrnitvi poslanskega mandata”. V elektronskem sporočilu, naslovljenem na Logarja, ki ga je objavil tudi na družbenih omrežjih, je zapisal: “Upamo, da bo (naslednji korak, op. a.) narejen na verodostojni osnovi in da izjavi o izstopu iz stranke sledi tudi izjava o odstopu poslanca Anžeta Logarja oziroma vrnitvi poslanskega mandata”. 

Od trojice poslancev, ki se niso hoteli zavezati, da bodo do konca mandata delovali v poslanski skupini in stranki SDS, v stranki ostaja še Dejan Kaloh. Vendar bo verjetno tudi on izstopil iz stranke, trdijo naši viri. Postopni izstopi imajo namreč večji učinek za prepoznavnost.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine