3.8 C
Ljubljana
sreda, 22 januarja, 2025

(IZ MINUTE V MINUTO!) Alejandro Peña Esclusa je bil gost na pogovornem večeru v Frančiškanskem samostanu sv. Ane v Kopru!

 

Piše, foto: Lea Kalc Furlanič

 

21.10: Jože Biščak vse lepo pozdravi in se zahvali za množičen obisk.

 

  Alejandro Peña Escluse

 

21.00: Milko Novič: Ko govorimo o svobodi govora, gre za osebno svobodo, svobodo delovanja, dela, osebnih pravic. Razvijati bi morali intelektualnost, elito,  ki je bila leta 1945 ukinjena. Če je ne bomo razvijali, bomo še naprej stagnirali. Levica aktivno dela v to smer, da elito zatira.

 

20.50: Alejandro Peña Escluse: Boj za vašo državo, religijo, družino, je srečen boj. Je boj v srcu. Ne smete ga jemati kot obvezo, ampak kot srečo. Če se ne boste borili, bodo prišli k vam domov, lotili se vas bodo tudi telesno. Nismo daleč od tega.

 

20.40: Dr. Zorn: Sram me je, da po 30 letih osamosvojene Slovenije govorimo o svobodi govora. Želel sem tudi pisati o tem, kako sem bil tudi jaz žrtev komunizma. Napisal sem knjigo spominov, ki ravnokar izšla. Razčlenil sem tudi sedanja dogajanja v politiki. Na pogovoru z dijaki v gimnaziji sem jih vprašal, ali vedo, kdo je bil gospod Pučnik. Dobil sem odgovor “Boo”. Jih sploh učijo domoljubja? Narod, ki ne zna ceniti svojih najsvetejših dogodkov, je pohabljen, je invaliden. (aplavz) Obstajajo politične sile, naslednice prejšnjih, ki zavestno potiskajo našo samostojnost. To privaja do razkola. Želel bi si, da bi bili bolj spoštljivi, tolerantni med seboj. Saj smo vsi Slovenci.

 

Dr. Lojze Zorn

 

20.39: Biščak: Metode levičarjev so po vsem svetu enake. Povejte, kaj si mislite, ne imeti filtra, bo zabolelo, lahko vas preganjajo, a ne se bati.

 

20.30: Alejandro Peña Escluse: Zakaj bi morali ljudje v Evropi vedeti, o čem govori knjiga Sao Paolo, ki je z drugega konca sveta? Odgovor na to je, da internacionalna levica uporablja mojo deželo, Venezuelo,  kot za laboratorij za produkcijo ideoloških metod. Zakaj? Ker so bili uspešni. Tako so ljudje iz EU prihajali Latinsko Ameriko, češ da smo uspešni. Povzeli so rezultate eksperimentov levice v moji deželi in jih prenesli v svoje države. Veliko denarja iz naftnih družb so porabili za financiranje teh eksperimentov. Mednarodna levica dela skupaj. Metode se prenašajo po celem svetu. Knjiga o povolilni prevari govori o tem, kako se dogajajo te prevare vsepovsod. Srce teh prevar je v elektroniki. Te elektronske naparave so stare 20 let. Spodbujam vas, da prebere to knjigo in se s temi zadevami seznanite. Primer, v septembru sem bil v Afriki na srečanju političnih strank, bilo jih je 15. Ta knjiga je prevedena v španščino, angleščino, portugalščino in slovenščino. Eno sem dal članu portugalske opozicije. Predstavil jo je na srečanju. Prebral jo je in zato spremenil svoj govor, nastop. Čez noč je to storil. Dejal je, da se je enako zgodilo v Angoli. Zato se to, kar se dogaja v Latinski Ameriki, prenaša povsod po svetu. Zato je pomembno poznati, kaj se dogaja v Latinski Ameriki.

 

20.24: Tomšič: RTVS je sedaj, po t.i. “depolitizaciji”, kot partijski komite. Levica je usmerjena v gramšijevsko pot – osvajanje instituciji (mediji, šolstvo, sodstvo …). V naši državi je največ medijev takih, zato v naši državi ne more delovati demokracija. Mediji so ena najbolj nevralgičnih točk in so del problema. Vse to osvajanje je kulturni marksizem.

 

20.15: Cukijati: Izredno pomembno je spremljati, kaj se bo naprej dogajalo. Prvi kulak je bil odvzem 24 govedi. Če bomo sedaj tiho in se ne bomo borili za svobodo govora, ne bo v redu, če jim bomo dali vedeti, da vidimo, kaj delajo, bo v redu. Ustvarili so virtualni svet s svojo ideologijo, ki nima temeljev. Kdor bo proti temu govoril, komentiral, bo to sovražni govor. A boriti se moramo.

 

20.00: Alejandro Peña Escluse: Tudi v Latinski Ameriki se borimo za svoboda govora. Iz tega se borimo tudi za svobodo življenja. Zelo sem vesel vašega toplega sprejema v Sloveniji, kjer ste dobro sprejeli mojo knjigo. V mojem primeru so mi najprej grozili, potem so me hoteli kupiti, potem so študirali mojo preteklost, da bi karkoli našli, to so bili pritiski name. Ko nič od tega ni delovalo, je prišlo 20 oboroženih policistov v moje stanovanje, bil sem z družino, s tremi hčerami. Vse so nam ukradli. Ne le to, v predal omare moje 7-letne hčere so postavili 1 kg raztreliva. Nato so dejali, da so to našli. Me dali v ječo, kjer sem bil eno leto, 10 let so me preiskovali, brez da bi imel možnosti pisati, nisem imel potnega lista, nisem mogel zapustiti dražave,  vse to brez obravnave. Zato sem zbežal skozi džunglo v Kolumbijo, nato v Evropo. Tu v EU sem začel pisati, zdaj po 14 letih so začeli obravnavo proti meni. Zato je moje sporočilo:  družba se mora mobilizirati, sicer se vam lahko zgodi podobno.

 

  Alejandro Peña Escluse

19.55: Matevž Tomšič: Svoboda govora je ena najpomembnejših katagorij zahodne civilizacije, ki je ustvarila utemeljeno demokracijo na osnovi pravic svoboščin. Ločimo negativno in pozitivno svobodo. Slednja pomeni odsotnost posegov v integriteto posameznika. Da lahko izraža svoje misli, stališča ideologijo; da nihče ni sankcioniran za svoje misli in besede, ki jih izreče. To mora ostati neokrnjeno. T.i. progresivistična levica širi določene agende,  s katerimi si jemljejo pravico, da odločajo o tem, kaj je moralno in politično korektno. Nihče nima pravice, da preprečuje drugim govor samo zato, da bi se on v redu počutil. Če je nekdo užaljen, ne more zato drugih preganjati, ima pa možnost civilne tožbe. Taki želijo utišati politične nasprotnike. S svojim preogresivizmom, prebujenstvom zahod spoodkopava svoje temelje, temu se je treba upreti.

 

 prof. dr. Matevž Tomšič

 

19.50: France Cukijati: Kaj je sovražni govor? Vsi ga ne razumejo. Dezinformacije so, ne sovražni govor. Levičarji govorijo o sovražnem govoru, a v načrtu imajo okrniti svobodo govora. Organizirali smo Inštitut za zaščito svobode govora. Jože Biščak je predsednik. (aplavz)

 

  dr. France Cukijati

 

19.43: “Osamosvojili smo se, osvobodili pa se nismo,” je pred leti dejal janez Janša. Tako začnen pogovorni večer Jože Biščak. Nadaljuje, da je svoboda govora to, da se moja svoboda konča preko ust.

 

   Jože Biščak

 

19.40: Uvodni pozdrav Igorja Colje, predsednika OO SDS Koper.

 

Pogovorni večer v Frančiškanskem samostanu sv. Ane v Kopru o svobodi govora: (z leve  Alejandro Peña Escluse, France Cukijati, Matevž Tomšič in Jože Biščak)

 

 

Se v Sloveniji odvija levičarska kulturna vojna? 

Če se želite poučiti, kaj je kulturna vojna, ki se jo gredo levičarji v Sloveniji, in če želite sistematizirati svoje vedenje, o tem kaj počnejo levičarji pri nas in kaj hočejo doseči, je knjiga São Paolo in kulturna vojna Alejandra Peñe Escluse pravo branje za vas …

Več o knjigi:

V drugi polovici 20. stoletja smo bili priča vzponu levičarskih ideologij, ki so se prebijale v ospredje s pomočjo dolgega pohoda skozi institucije ter kulturne vojne. Forum v Sao Paolu združuje južnoameriške levičarske stranke ter se, kot v pričujoči knjigi izčrpno opiše avtor, poslužuje socialnega inženiringa in drugih subverzivnih metod za doseganje svojih ciljev. Čeprav gre za drugačno okolje od našega lahko opazimo vzporednice z levičarskim delovanjem v Sloveniji in Evropi, zaradi česar je pričujoča knjiga tako zanimivo kot tudi koristno branje za vse, ki jih zanima kako levica uveljavlja svoje nazore.

 

Janez Janša v spremni besedi:

 

“Zaradi nedokončane tranzicije v demokratično družbo kulturnemu marksizmu v Sloveniji ni bilo treba opraviti dolgega pohoda skozi institucije, da bi zavzel medije, šolstvo, sodstvo, kulturne ustanove ipd.  Celotno omrežje nekdanje tajne politične policije je ostalo nedotaknjeno tako kot v Ruski federaciji. Vladimir Putin se je v Ruski federaciji pri utrditvi svoje oblasti zato lahko trdno naslonil na omrežje KGB. Še trdneje se je na neokrnjeno in nelustrirano omrežje nekdanje sebi podrejene tajne politične policije SDV v Sloveniji naslonil Milan Kučan s svojim Forumom 21 oziroma z vzporednim mehanizmom.”

 

 

Pogovorni večer bo vodil novinar, urednik in publicist Jože Biščak

 

Jože Biščak, nekdanji odgovorni urednik revija Demokracija, sedaj odgovorni urednik posebne izdaje revije Demokracija Magazine, je tudi publicist. Izdal je več knjig: Zadnji od nas – Kulturne vojne in propad civilizacije, Potovati z Orwellom in Zapisi konservativnega liberalca.

Postmodernistična kultura, ki je pravzaprav posledica kulturnega marksizma in njegovega dolgega pohoda skozi institucije, uničuje tradicionalne vrednote, na katerih je zrasla zahodna civilizacija (in tudi Slovenija). Knjiga Zadnji od nas – Kulturne vojne in propad civilizacije v obliki esejev (tematsko urejeni in mestoma dopolnjeni iz bloga Kavarna Hayek, tako da oblikujejo tekoče brano celoto) opisuje in na konkretnih primerih razlaga sodobne pojave in gibanja: od LGBT in kulture smrti do multikulturalizma in omejevanja svobode govora.

Andrej Sekulović v predgovoru: »Avtor Jože Biščak, dolgoletni veteran ne le slovenskega novinarstva, temveč tudi konservativne misli v našem prostoru, se spopada s kulturno vojno in propadom evropske civilizacije, ki ga le-ta povzroča ravno s širjenjem idej kulturnega marksizma in uvažanjem množic globalnega juga v Evropo in ZDA. Pri tem obravnava tako začetke teh subverzivnih idej kot tudi njihovo nenehno stopnjevanje in posledice, ki smo jim priča tudi v Sloveniji.«

Več o knjigi: Če knjižna uspešnica založbe nova obzorja Forum Sao Paulo – Kulturna vojna obravnava dogajanje okoli kulturnega marksizma v Južni Ameriki, se knjiga Zadnji od nas osredotoča na zahodno civilizacijo (s poudarkom na Evropi) in Slovenijo.

Avtor Jože Biščak je v uvodu ne preveč optimistično zapisal: »Evropa (in Slovenija ni izjema) je sredi državljanske vojne. Islam bi s stare celine, če bi ohranili tradicionalne vrednote, z lahkoto pregnali. Džihad se že več kot tisočletje zaganja v nas, a vedno jih je dobil po nosu in se je umaknil. Bil bi zgolj mozolj na obrazu najstnika, ki bi ga preprosto iztisnili. Težava je sovražnik od znotraj. Bije se boj med tradicionalno kulturo in kulturnim marksizmom, ki prinaša multikulturalizem in sprevržene prakse. Ta bitka poteka že najmanj sto let, a kot kaže zdaj, jo tradicionalisti izgubljamo. Če bi želeli zmagati, bi morali vzeti kulturo nazaj. A bojim se, da je že prepozno.«

Na omizju bosta sodelovala še nekdanji predsednik državnega zbora France Cukijati in prof. dr. Matevž Tomšič, sociolog, univerzitetni predavatelj in publicist.

 

 

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine