2.7 C
Ljubljana
ponedeljek, 23 decembra, 2024

Komu je v resnici nevaren Janez Janša?

Piše: Nova24tv.si

Delova novinarja sta v skrajno enoumni levičarski debati o predsedniških volitvah v ZDA skušala potegniti vzporednice s trenutno situacijo v Sloveniji. Ob dejstvu, da sta posredno zanikala očitno odvisnost pravosodnega sistema, sta želela Donalda Trumpa in Janeza Janšo prikazati kot “nevarnega” – ironično – ker opozarjata na hipokrizijo pravosodnega sistema, hkrati pa so njune trditve znak, da se slovenska levica vedno bolj boji sprememb, ki so vidne tako v ZDA kot v EU.

Slovensko levico je očitno precej strah, strah pred spremembami v desno, kar so ljudje na zadnjih EU volitvah jasno izkazali. Enako se dogaja v ZDA, ko je podpora Donaldu Trumpu večja kot kdajkoli. Enak veter sprememb bo zapihal tudi v Sloveniji, od katere bo po uničujoči vladavini Roberta Goloba še komaj kaj ostalo. In ker levica to ve, je v “retorični boj” poslala svoje zveste pse.

Če je Delo kdaj veljal za ugleden medij, si s podkasti, kot je bil nedavno objavljen, zagotovo dela več škode kot koristi. Novinarja sta v skoraj 18 minutah izrekla marsikaj, zaradi česar bi številni podvomili v njuno “novinarstvo”, hkrati pa še enkrat dokazala, da je nekdanji premier Janez Janša še vedno globok trn v peti slovenski levici. Ali Žerdin in Janez Markeš sta v Delovem podkastu dokazala, da je “strah zelo konkreten”; tako se je namreč na očitke odzval Janez Janša.

 

ZDA je v fazi prebujenja in odpiranja oči, potem ko jih je ameriška levica leta zavajala in igrala umazano igro proti Donaldu Trumpu, ki je že od prvega dne nastopa na oblast postal tarča ameriške levice. Danes ima Trump večjo podporo kot kadarkoli prej, Evropa se vidno obrača v desno, strah pred desnico pa narašča tudi v Sloveniji, zato ni čudno, da je slovenska levica prestrašena. V boj se je pognala takoj, Delov zadnji podkast pa je le znak, da se tega zelo dobro zavedajo tudi pri nas. “Strah pred izgubo privilegijev,” kot je poudaril Janša.

Vsi levičarji in demokrati v ZDA Harrisovo smatrajo za kompetentno Trumpovo protikandidatko, čeprav je znano dejstvo, da si je politično pot utrla s pomočjo osebnih razmerij, kot je bilo razmerje s 30 let starejšim Williem Brownom, nekdanjim županom San Francisca. To jo je izstrelilo visoko na politični parket, a je s svojimi izjavami in izvajanjem antiameriške politike prišla med prve na lestvici nepriljubljenih politikov. Kaj vse je že izjavila v preteklosti in ali je to res izraz kompetenc za voditelja svetovne velesile, si lahko preberete – tukaj.

V nadaljevanju “hipotetično” predstavita scenarij predsedniških volitev med nekdanjo državno tožilko in zločincem, kot sta poimenovala Trumpa, čeprav je znano, da se proti njemu bije medijska propagandna vojna s strani ameriške levice. Markeš v nadaljevanu priznava, da je bilo pravosodje nekoč “podaljšana roka monopartijskega sistema”, ki pa po njegovih besedah ni lovilo “zločincev iz zgodb s političnim pridihom”, a da je danes zgodba drugačna. Njegova trditev je kontradiktorna z vsem, čemur smo priča danes, sploh pa ob njunem zavedanju, da je pravosodni sistem izkoriščal vse, kar se je le dalo. Če kdo to ve, je to Žerdinova partnerica dr. Tadeja Jelovšek, ki je v času izobraževalnih seminarjev v okvirju svoje institucije in ministrstva za pravosodje, kot se za predstavnico slovenske elite spodobi, prespala v predsedniškem apartmaju v znanem portoroškem hotelu na stroške organizatorja. O tem več – tukaj.

Markeš spomni, da Janša našemu pravosodju pravi “krivosodje” in da ima tudi Trump zelo podobno retoriko: “Trump lahko veliko Američanov prepriča, da živijo v deželi hipokrizije in dvojnih standardov, kar je v končni fazi celo resnica,” je dejal in pri tem s prstom pokazal na način obravnave Vladimirja Putina in Benjamina Netanjahuja. Slovenska levica se zaveda Golobove narcisoidnosti in neumnosti, a dopuščajo propad države zavoljo “antijanša” politike, na podlagi katere se promovirajo že leta. “In zato lahko Robert Golob jadra. Ne, ker je dober, ampak ker se Janše bolj bojijo kot Golobove neumnosti in narcisoidnosti,” je dejal Markeš.

Foto: STA

Na njuno trditev se je odzval tudi poslanec Franc Breznik, ki je zapisal: Komu je nevaren JJansa??? Kdo so ti posamezniki, skupine in anonimneži, ki nas leta opozarjajo na “nevarnost” ? Od kod izvirajo, od kod izvira njihovo premoženje, kakšni so njihovi osebni interesi in cilji ideologije, ki nam jo ponujajo? Je to demokratično?”

Kot rečeno je razprava je tekla o dogajanju v ZDA in predsedniški tekmi, iz katere je Joe Biden nenadoma izstopil, kljub temu, da je še po katastrofalni debati z Donaldom Trumpom izjavil, da absolutno ne namerava odstopiti od kandidature. Po nekaj dneh, ko se je enostavno nehal pojavljati v javnosti, je bila na X objavljena njegova “odstopna izjava”, ki pa ni imela predsedniškega žiga, kar je spodbudilo še več špekulacij o tem, da nekaj ni v redu. Včeraj se je končno zopet pojavil in ponovno poudaril, da ga bo nadomestila Kamala Harris in da je čas, da mlajši prevzamejo krmilo.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine