7.4 C
Ljubljana
sreda, 18 decembra, 2024

Janez Janša v polni dvorani v Šentjurju: “Traktorji so večji od koles”

Piše: Nova24tv.si

V nabito polni dvorani je včeraj v Šentjurju potekal pogovorni večer Slovenija danes v luči knjižnih uspešnic Novih obzorij. Pogovor s predsednikom stranke SDS Janezom Janšo je vodila poslanka Jelka Godec. Pogovarjala sta se o Forumu Sao Paulo in kulturnem marksizmu, o posledicah prebujenskih načel, o spreminjanju pravil volitev in tudi protestih kmetov.

“Slovenci smo bili del eksperimenta klasičnega marksizma. S tem ko je Jugoslavija propadla, pa so tudi pri nas prešli na Gramscijevo idejo razgradnjo družine, naroda, vere, zasebne lastnine in šolstva,” je pojasnil Janez Janša.

Pravi, da kulturni marksizem zveni čudno, kultura in marksizem namreč ne gresta skupaj. “Po tem ko se je videlo, da klasični marksizem ne deluje, se je ta srenja obrnila k kulturnemu marksizmu, spreminjanju družbe prek kulture. Njegovo načelo pa je uničiti temelje družbe: družino, narod, vero, zasebno lastnino in zasebno šolstvo.”

 

Danes imamo 46 spolov
Slovenci smo ob osamosvojitvi z Ustavo RS zaščitili temelje, kot so družina, narod, vera, zasebna lastnina in šolstvo. Danes pa poslušamo, da imamo 46 spolov, a jih nihče ne zna našteti. “Poslušamo, da sta spola enaka, nista! Sta enakopravna, ne pa tudi enaka. Posledica vsega tega pa je katastrofalna demografska slika.”

 

Potrebno je sprotno štetje glasov
Za spremembo pravil predčasnih volitev si v SDS prizadevajo že več mandatov, pravi Janša. Včasih to ni bilo tako pomembno, ker je predčasno volilo manj ljudi, zdaj pa je ta odstotek velik. Kje je problem? Tam se glasuje v torek, sredo in četrtek, šteje pa se šele v nedeljo, ko se zaprejo vsa volišča. “Tiste skrinjice z glasovi pa so ves ta čas nekje v pisarnah, varuje jih privatna varnostna služba, kaj se z njimi dogaja, ne vemo.”

 

O protestih kmetov
Janša je govoril še o potekajočih protestih kmetov in dejal, da so traktorji večji od koles. Pravi, da je skupna evropska kmetijska politika eden velikih uspehov EU. Odkar obstaja, v Evropi ni lakote. “A ta steber se je v zadnjih dveh mandatih začel uničevati. Kar naenkrat smo začeli poslušati o tem, kako kmetijstvo uničuje okolje, kako je kmetij preveč …” Kmetje pa, ki po Evropi protestirajo, pravijo, da je največji problem prevelika birokracija. Polovico časa porabijo za kmetovanje, polovico pa za papirje. Ta upor je po prepričanju Janše upravičen, saj kmetje branijo nekaj, kar je uspeh EU.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine