8.8 C
Ljubljana
četrtek, 19 decembra, 2024

Janez Janša: Šest indicev, ki kažejo, da želijo strici začasno preprečiti (prehiter) potop Goloba

Piše: Andrej Žitnik (Nova24tv.si)

Jasno je, da je Robert Golob politično truplo, podobno kot Borut Pahor leta 2011, Gregor Virant po letu 2014 ali Miro Cerar po 2016. Ni vprašanje ali bo padel, ampak kdaj bo padel. Naslednik pa očitno še ni pripravljen, zato se je začela operacija začasnega reševanja lika in dela Roberta Goloba ter njegove instant stranke. Bivši premier in vodja opozicije Janez Janša je identificiral šest točk, ki kažejo, da se je globokodržavna operacija začela.

Šest točk namreč kaže, da so mediji, akademiki in “zdrave” sile družbe skupaj dobili navodila, da je treba Gibanje Svoboda in Roberta Goloba reciklirati za nadaljnjo uporabo (vsaj) do jeseni:

1. Svoboda prevzame štafeto in uradno posvoji Čebine in Hej brigade ritual – (osamosvojili smo se leta 1945, brez komunistov ni partizanov in brez partizanov bi danes govorili nemško);

Golob se do zdaj sploh ni ideološko izpostavljal. Še na državni praznik 27. aprila, ko komunisti praznujejo vojno napoved kapitalističnemu delu sveta (Veliki Britaniji, ZDA, Franciji), je raje odpotoval na Sicilijo. Sam je v zasebnih družbah že večkrat dejal, da mu partizani in OF ne pomenijo nič in da ni ideološko obremenjen. Zdaj pa je kar naenkrat najbolj zagret “partizan”, žico okoli medvojne Ljubljane primerja s koncentracijskimi taborišči (v posmeh trpljenju ljudi, ki so tam umrli), njegova stranka pa je posvojila govorico Socialnih demokratov in Levice ter začela idealizirati totalitarni jugoslovanski komunizem.

Borčevska proslava na Orlah, predsednik vlade Robert Golob. (Foto: STA)

2. Polna mobilizacija #MSM v napadih na vladi nevarne protestniške skupine, predvsem upokojence in kmete;

Ko so protestirali gasilci, si mediji še niso upali preiti v popoln napad, delno, ker so bili gasilci po kraškem požaru narodni heroji, delno zato, ker se je že začel dekadentni razkroj nove vlade, stare sile pa niso imele nič proti, če mediji napadajo vlado, saj je bilo videti, da je želel Golob nespametno “prerasti” strice, ki so ga postavili na Gregorčičevo, in jim soliti pamet, jih celo v svoji narcisoidni maniri žaliti. Pri protestih kmetov in upokojencev, ki skupaj sestavljajo s strani vlade povsem zapostavljeno ranljivo skupino, pa je bilo heca konec: en masovni traktorski protest skupaj z Ruparjevimi upokojenci lahko zamaja celotno vlado, če se pridružijo še drugi nezadovoljni državljani, ki jih je Golob razočaral.

Foto: STA

Zato so se začeli redni medijski napadi in poskusi delegitimacije protestnikov. Upokojencem so očitali, da jih je pripeljal SDS, iz naftalina so vlekli stare Ruparjeve izjave, traktoristom so očitali “drage traktorje” (čeprav jih je bila večina vrednih tam okrog 10 do 20 tisoč evrov, sploh pa gre za delovne stroje, ki so osnovo sredstvo kmeta). Takoj je bilo videti, da so združeni protestniki (z močno inercijo izven prestolnice, za razliko od politkolesarske levičarske mladine iz kaviar socialističnih krogov) močna nevarnost ne le za Roberta Goloba, ampak celotno levo koalicijo.

3. Vpoklic vojakov Aleksandra Čeferina ter Zorana Jankovića za hvaljenje in obrambo Roberta Goloba;

Aleksander Čeferin je odlično orodje globoke države – vsakič, ko ga potrebujejo, si vzame čas od svojega napornega urnika, da da kakšen politično motiviran intervju za katerega od kontroliranih medijev. Tudi tokrat je njegov intervju, kjer je hvalil Goloba, češ da je dober po srcu in da dela dobro, prišel ravno ob pravem času. Kot da bi ga kdo naročil! Tudi Zoran Janković je svojega bivšega političnega podrejenca (ki je dejansko podrejen še danes) povabil na rdečo proslavo, kjer so kazali komunistične mišice, pa še sam je dal intervju za vladno prevzeti Siol, kjer je omenil, da je Golob “rešil” energetsko krizo.

4. Aktiviranje Milana Kučana pri povijanju ranjenega kolena zaradi samopoškodbe ob ukinitvi Muzeja slovenske osamosvojitve;

Prejšnja vlada je vedela, da za Muzej slovenske osamosvojitve obstaja močan vsedržavni konsenz. Trenutna vlada pa je živela v prepričanju, da je celotna država sestavljena iz narkomanov na Metelkovi, ki si želijo internacionalni socializem. Zmotila se je. Ukinitev Muzeja Slovenske Osamosvojitve je bila napaka in posledično poveličevanje OF ter celo komunistične partije je bila huda napaka – tega se zaveda tudi Milan Kučan, predzadnji predsednik CK ZK, ki želi situacijo reševati z na videz povezovalnim, v resnici pa reševalnim predlogom, da se na Trgu Republike odstrani komunistični spomenik in namesto njega postavi spomenik osamosvojiteljem.

5. Objava protislovnih anket in propagandnih interpretacij sokreatorke dončičev slovenske politike;

Videti je, da je Janja Božič Marolt povsem zmedena, kot da ne ve, katero zgodbo mora prodajati v medijih: en mesec SDS dohiti Gibanje Svoboda in trdi, da se mora Golob bolj potruditi pri komunikaciji. Drug mesec so rezultati podobni, pa pravi, da vlada dela dobro. Kreativna interpretacija Medianinih in Ninamedijinih anket je sicer že slovenska folklora, a vedno je bilo videti, kot da merilci javnega mnenja in “njihovi” mediji točno vedo, katerega politika okrcati in katerega pohvaliti (po načelu korenček in palica). V Golobovi vladi živimo v stanju vsakdanjega kaosa – vsak dan se zgodi kakšna nepremišljena izjava. PR-ovci na UKOM-u trepetajo. Prav tako anketarji. Bolj so ljudje nezadovoljni, bolj neverjetne so ankete, ki pravijo, da GS pridobiva na račun SDS, kot je bila zadnja za Delo. Vedno bolj je videti, da gre za družbeni inženiring na državni ravni, ko se želi ljudi prepričati, da še obstaja velika masa ljudi, ki podpira svobodnjake.

6. Priprave na delno rekonstrukcijo vlade v juniju in odhod nekaterih najbolj eksotičnih ministric.

Jasno je, da je vlada sestavljena podobno kot Bidnov kabinet – kvote in politične naveze pred kompetencami. “Eksotične” ministrice tipa Astra Vrečko (neprikrita navdušenka nad krvavo komunistično revolucijo), Emilijana Stojmenova Duh (pod njenim vodstvom je digitalizacija v Sloveniji povsem zastala) in politična luzerka Dominika Švarc Pipan (ki je včeraj skočila v objem Zoranu Jankoviću) niso le breme za vlado, ampak breme za celotno levo opcijo, ki izgublja legitimnost in daje vtis nekompetentnosti, pristranskosti in divjega političnega sektaštva. Vlada brez njih lahko Golobu kupi nekaj mesecev, v katerih lahko privatizira Gen-I, državi prek družb, povezanih s slabo državo, proda neskončno sončnih panelov in si kupi otok nekje na Tihem oceanu.

Ministrica za pravosodje Dominika Švarc Pipan je na Orlah objela župana Zorana Jankovića. (Foto: zajem zaslona)

Golobova vlada niti enkrat ni obiskala katere od regij
Kot ugotavlja Janša, pa medtem za fasadami Potemkinove vasi vre v loncu nesposobnosti, kjer kljub urgentnim potrebam niso sposobni resno zastaviti, uskladiti in izpeljati ene same smiselne reforme.

“Golobova vlada poleg tega v 12 mesecih mandata ni bila sposobna izpeljati niti enega samega celovitega obiska kake slovenske regije. V enakem času prejšnjega mandata smo jih obiskali 10,” je za konec tvitnil Janša.

Ne le da Golob ne obiskuje regij … tudi gospodarstveniki niso njegova prioriteta in v zaprtih družbah velikim podjetnikom v obraz pove, da bodo pač propadli kot kolateralna škoda, če ne bodo mogli prenesti socializma njegove vlade. Takšnega škodljivca v samostojni državi še nismo imeli. Očitno so se strici odločili, da mu vseeno podaljšajo rok trajanja.

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine