Piše: Nova24tv.si
V času Golobove vlade je število nezakonitih prehodov meje drastično naraslo. Vlada se s krizo sploh ni pretirano ukvarjala, razen posamezni člani strank vladajoče koalicije, ki so se občasno priklenili na kakšnega zavrnjenega prosilca za azil, da bi s tem preprečili policiji, da ga deportira. Videti je, da vlada nezakonite migracije tiho podpira in se nadeja, da bodo bodoči sodržavljani tudi bodoči volivci levih socialističnih strank. Ob vseh škandalih vlade se o migracijah sploh ne govori več veliko, čeprav gre za trajno krizo. Prvak opozicije Janez Janša je razkril, koliko nas stane ohlapna politika na področju migracij.
“Denar pa gre – namesto za naše rojake, ki so desetletja plačevali davke –, za ilegalne migrante, ki jih uvažajo golobisti. Leta 2023 že neverjetnih 50 mio €!!!” je Janša zapisal na na socialnem omrežju X.
Industrija migrantov
Levičarji so torej iz migrantov v Sloveniji naredili celotno industrijo, tako kot kalifornijski socialisti “gojijo” brezdomce in narkomane. Tam jih uporabljajo za milijarde proračunskih sredstev, od katerih živijo predvsem birokrati. Pri nas se dogaja podobno.
Kot je izpostavil Janša, se finančna sredstva za namestitev migrantov vsako leto eksponentno višajo – iz 6,8 milijona leta 2021 na 27 milijonov leta 2022, leta 2023 pa kar na 50 milijonov evrov. Vsako leto vlada torej za oskrbo namenja več sredstev, medtem ko nam na drugi strani vsak dan dopoveduje, da ni denarja niti za osnovne potrebe Slovencev, zato je potrebna neskončna serija novih davkov.
Spomnimo: Direkcija RS za migracije ocenjuje, da je lani slovensko mejo prestopilo 60 tisoč nezakonitih migrantov ali več. Če upoštevamo dejstvo, da čas bivanja migrantov v azilnem domu, v katerem ima migrant možnost prostega gibanja po celotni občini in širše, traja nekaj mesecev oziroma tudi do nekaj let, lahko v azilnem domu v določenem trenutku biva od 5000 do 15000 oseb ali bistveno več. Dana jim je tudi možnost prostega gibanja skupaj z lokalnimi prebivalci. Vlada je lani brez posvetovanja z lokalnimi skupnostmi sklenila, da se za potrebe nastanitve prosilcev za mednarodno zaščito organizirata izpostavi azilnega doma na območju nekdanjih mejnih prehodov Obrežje in Središče ob Dravi.
Iz vladnega urada so sporočili, da gre za začasne nujne objekte za čas trajanja višje sile, vendar za največ tri leta. S prebivalci Obrežja in Središča ob Dravi se pred to odločitvijo ni nihče posvetoval. Umestitev azilnih domov so najprej obsodili v Brežicah, nato še v Središču ob Dravi. “Tu azilni dom ne bo stal, ker smo krajani Središča ob Dravi že vsi na nogah, razen prek naših trupel. Mi smo proti, mi tega ne bomo imeli tukaj,” je takrat dejal eden izmed prizadetih krajanov. Več kot očitno gre za udejanjanje “migrantske strategije”, ki jo je vlada sprejela z namenom uvoza in integracije nezakonitih migrantov.
Pred časom smo poročali, da je Urad Vlade RS za oskrbo in integracijo migrantov doslej gostilni in piceriji Nibi, Sebina Bašić, s. p., nakazal 5.387.714,31 evrov sredstev, domnevno za dostavo hrane oz. pic migrantom.
Vrnili nam bodo 2500 migrantov
Zaradi ukrepov na podlagi dublinske uredbe pa lahko Slovenija pričakuje vračanje več kot 2500 ilegalnih migrantov iz drugih evropskih držav, kamor so migranti nadaljevali pot po prvotni registraciji v Sloveniji. Leta 2024 je za azil v Sloveniji zaprosilo 5173 migrantov, med katerimi jih je največ izhajalo iz Maroka, Alžirije, Afganistana in Egipta. Zgolj štiri odstotke prosilcev za azil so predstavljale ženske, kot poroča Regionalna obala.
Po podatkih notranjega ministrstva je Slovenija letos prejela 362 najav vračanja migrantov, od katerih jih je bilo 150 dejansko vrnjenih. Največ zahtev za vračanje migrantov prihaja iz Nemčije (169), sledijo ji Švica (103), Avstrija, Italija, Francija in druge evropske države. Gre za migrante, ki so bili najprej registrirani v Sloveniji, nato pa so nadaljevali svojo pot v države z močnejšim socialnim sistemom, kot je Nemčija, kjer so jih znova identificirali. Dublinska uredba določa, da mora prosilec za azil svojo zahtevo obravnavati v državi prve registracije, kar pomeni, da se bodo številni migranti vrnili v Slovenijo. “Koncept mednarodne zaščite prosilcu zagotavlja pravico do zaščite v varni državi, ne pa izbire države članice, ki naj obravnava njegovo prošnjo,” poudarjajo na notranjem ministrstvu. Pri tem je treba dodati še, da je Slovenija za razliko od mnogih držav ena od tistih, ki po koncu vojne še ne vrača sirskih migratov.
Denar za migrante, kaj pa za Slovence?
Spomnimo, da na drugi strani Slovenci zbiramo zamaške za otroke, ki jih ZZZS noče zdraviti. Starostniki čakajo tudi 6 let, da jih sprejmejo v dom za ostarele. Dolgotrajna oskrba še vedno ne deluje, čeprav že plačujemo davke v ta namen. Videti je, da je denarja dovolj le za levičarsko elito (npr. za samozaposlene v kulturi) in bodoče volivce (migrante), za državljane Republike Slovenije pa vedno zmanjka sredstev.