Piše: Petra Janša
»Pravo, predpisi, poslovniki so v demokraciji namenjeni preprečevanju in omejevanju oblastne samovolje. Jamstvo pluralizma.”
“V Sloveniji pa je pravo – še vedno (!) – orodje v rokah oblastnika za ohranjanje oblasti. Lena Grgurevič ni demokratka in ne sme voditi nobenega odbora v DZ. Pravo je tudi zaščita posameznika pred samovoljo oblasti. A v Sloveniji ustavno, vrhovno in druga sodišča še vedno ščitijo državo namesto posameznika, a le dokler je država v rokah udbomafijske elite, katere člani so tudi sodniki. Hkrati pa sodniki pred zakonom (za)ščitijo svoje mafijske pajdaše, kadar se zazdi, da bi jih zakon utegnil izenačiti z drugimi državljani. Slovensko sodstvo je resnično sredstvo oblastne prisile za ščitenje leve mafijske oblastne strukture in interesov. Nimamo ne enakosti ne prava. Kadar je pravo le seznam zapovedi in prepovedi, ne pa jamstvo svobode, pravičnosti in enakosti, ne moremo govoriti o sodobni demokraciji. Šele tu se začneta pravna država in vladavina prava. Če skrajšam: omejitve so namenjene preprečevanju zlorabe te pravice, ne pa preprečevanju izražanja drugačnih mnenj, ocen, stališč, tudi če bi bila ta napačna ali neresnična.«
Ta zapis anonimnega uporabnika omrežja X, ki se nedvomno spozna na pravniške zadeve, pravo in njegovo uporabo, bi lahko brez težav prebrali na katerem od shodov pred celjskim sodiščem, ki se odvijajo zaradi kafkovskega sojenja v zadevi Trenta. Prav tako bi v zgornjem zapisu ime omenjene poslanke Gibanja Svoboda lahko svobodno zamenjali z imenom predsednice DZ Urške Klakočar Zupančič, ki je vodenje sej spravila na raven »nam se dala jaz za**bavat nobenem«.
Ali pa z imenom poslanke Gibanja Svoboda in predsednice preiskovalne komisije Tamare Vonta. »Zanjo bi za svoje vodenje postopka smiselno veljale celo zakonske določbe zakona o kazenskem postopku. (…) Mislim, da bi jo bilo treba preganjati, tako civilno kot tudi z naznanitvijo suma zlorabe položaja,« pa je izpade Vontove komentiral prej omenjeni uporabnik omrežja X.