2.3 C
Ljubljana
ponedeljek, 25 novembra, 2024

Olimpijske igre so se začele, Tina Gaber pa se iz neznanega razloga (?) včeraj ni vkrcala na letalo? So ročno zavoro potegnili v Ljubljani ali Parizu?

Piše: G. B. 

Včerajšnje uradne otvoritve poletnih olimpijskih iger v Parizu se je, kot smo napovedovali, udeležil tudi premier Robert Golob, čeprav to sprva ni bilo predvideno. Vendar naj bi Golob v Pariz odpotoval na posebno povabilo tamkajšnjega predsednika Emmanuela Macrona in s tem menda dobil pravico do VIP udeležbe poleg predsednice Nataše Pirc Musar in njenega moža Aleša Musarja. 

Z Golobom naj bi po prvotnih načrtih v Pariz odpotovala tudi Tina Gaber. Ki pa se na letalo ni vkrcala, čeprav je že imela vozovnico. Časopis Delo je sinoči poročal, da je ostala v Ljubljani. Razlog ni znan. Po prvotnih načrtih naj bi se Tina Gaber udeležila kosila s francosko prvo damo Brigitte Macron. Golob pa naj bi v Pariz odšel menda zato, da bi se predsedniku Francije zahvalil za Revoz. No, slednji obstaja v naši državi že precej dlje od mandata aktualnega prvega moža Francije, je pa res, da je pred nedavnim Golob sodeloval na podpisu pogodbe, s katero se bo začela proizvodnja električnega twinga v Novem mestu. Se pravi, da tokrat ne gre za “uresničitev otroških sanj”?

Glede Tine Gaber pa se postavlja vprašanje, od kod takšna nenadna sprememba načrtov? Je morda tik pred odhodom letala prišlo kakšno nenavadno sporočilo iz Francije?

Tina Gaber in Brigitte Macron se sicer že poznata. Novembra lani, ko je bil v Parizu mednarodni forum za mir, so slovenski tabloidni mediji pompozno poročali o menda veliki eleganci Golobove spremljevalke, ki se je oblekla v barve palestinske zastave, zaradi česar je menda predsednik Emmanuel Macron zardel, palestinski premier Mohammad Shtyyeh pa se je hotel z njo fotografirati. No, portal hudo.com je zapisal, da je bila poteza Tine Gaber “naravnost fantastična”. Tako rekoč vsi slovenski tabloidni mediji so na ves glas razglašali, kako odlično potezo je naredila Golobova spremljevalka. Kaj so si v resnici mislili gostitelji ter predstavniki Zahoda, pa je seveda drugo vprašanje. Le redki glasovi v Sloveniji so njeno povsem odkrito politično potezo, ki jo je vkomponirala kar v svoja oblačila, označili za “afnanje”. Očitno pa ni šlo zgolj za njena osebna stališča, saj je nekaj mesecev kasneje Slovenija tudi uradno priznala Palestino. No, pariški forum se je zgodil zgolj mesec dni po šokantnem Hamasovem napadu na Izrael, Tina Gaber pa se je tam postavljala s svojo palestinsko obarvano obleko?

So pa že pred tem v javnost pricurljale tudi informacije, da gospa Macron ni preveč navdušena nad Tino Gaber. Pa ne toliko zaradi sedanjega estradništva, ki se meša s politiko. Na skupnih fotografijah obeh parov novembra lani je bilo mogoče opaziti precej resen obraz tako predsednika Macrona kot tudi njegove žene.

No, po tistem obisku v Franciji se je Tina Gaber, očitno menda zaradi “zlobnih komentarjev”, oglasila preko družbenih omrežij. “A iskreno me mnogo bolj kot nebuloze o meni, prizadane vsak dan nova porcija izkrivljenih ali dobesedno lažnih novic, ki se tičejo vseh nas. Katerih namen je rušenje zaupanja v vlado, največja posledica pa slaba volja in frustracije pri ljudeh,” je med drugim zapisala. Prav včeraj smo poročali, kako je gost njenega prvega podcasta Boštjan Jakše v teh dneh svoje “predavanje” o zdravi prehrani izrabil za napad na opozicijo, ki bojda ves čas dela zgago in ovira vlado. Ta napad na opozicijo se je vsebinsko dobro pokril z njenim zapisom iz lanskega novembra, zato se postavlja vprašanje, ali je bil njegov “izbruh” pravzaprav dogovorjen in del načrta. Ob teh stališčih se je namreč Tina Gaber nekoliko potegnila nazaj, češ saj imamo v vseh strankah dobre in slabe ljudi. Toda v resnici gre tu za “friziranje” javnega mnenja, ki ga pripravljajo na dvig tolerance do represije in cenzure proti opozicijskim medijem, ki menda delajo samo zdraho in zmedo, krepijo nezaupanje v institucije, itd. No, če primerjamo članke iz Demokracije s pisanjem tabloidov, ki se že neokusno prilizujejo Tini Gaber, je kontrast zelo izrazit, prav gotovo pa ne gre zgolj za narcisoidnost, ampak tudi za radikalizacijo sedanje oblastne elite.

Sedaj se postavlja vprašanje, zakaj je tik pred zdajci prišlo do spremembe in je Golob na pot odšel sam. So bile krive domače razmere ali pa so igro pokvarile francoske tajne službe? Kakorkoli že, informacije o tem še iščemo, je pa res, da se krog okoli Tine Gaber očitno ne ukvarja preveč s pisanjem demantijev …

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine