4.3 C
Ljubljana
sobota, 23 novembra, 2024

Atentat na premiera bi se lahko zgodil tudi v Sloveniji – spomnimo se napisov “smrt janšizmu”

Piše: Nova24tv.si

To, kar se je zgodilo na Slovaškem, je stopnička višje od tistega, kar se je dogajalo v Sloveniji v času vlade Janeza Janše. Slovaškega premierja je ustrelil levičarski aktivist – eden tistih, ki so v sklopu protivladnih protestov vzklikali po smrti nekdanjega premierja. “Gre za metodo hujskaštva, levega fašizma”, meni poslanec SDS Branko Grims, ki je prepričan, da ima oblast obvezno nalogo, da taka dejanja obsodi in prepreči.

“Ob streljanju na premiera Slovaške bi spomnil na kampanje naše levice s pozivanjem k smrti, ki jo je naše tožilstvo razglasilo za povsem dopustno svobodo govora. Celo ko je šlo za neposredne pozive Ubi Janšo, za kar je sodišče ugotovilo, da ni kaznivo, ker neprištevni,” je zapisal urednik Spletnega časopisa Peter Jančič, ki je opozoril na grozljivo situacijo na Slovaškem. Poslanec SDS Branko Grims pravi, da gre za tipično levičarsko metodo nasilništva.

Nihče ni pozabil, da so še preden se je formalno sestavila Janševa vlada marca 2020, podaljški levih strank – nevladne organizacije – s protesti pozivale k smrti podpornikov Janeza Janše in grozile koalicijskim partnerjem, naj ne vstopijo v vlado. Skandiranje in nasilje se je stopnjevalo in še ko je Ludvik Tomšič direktno pozival k smrti Janeza Janše, se mu je pogledalo skozi prste. Označili so ga za neprištevnega in ga vrnili na prostost.

Transparent ob koncu proslave. (Foto: YouTube)

“Levičarstvo je religija laži in sovraštva. Najstarejši trik levičarjev je, da vse tisto negativno, sovražno, nasilno, kar počnejo sami pripisujejo vedno nekomu drugemu – govorijo o preganjanju sovražnega govora, ki mimogrede pravno sploh ne obstaja – kar ne pomeni, da bi preganjali nekaj sovražnega, oni preganjajo resnico, ker jo sovražijo,” je pojasnil Grims.

Gre za tipične metode radikalne levice
Grims v nadaljevanju pojasni, da se levičarji poslužujejo zanje tipičnih metod, kar je bilo zelo jasno vidno v zadnjih dveh letih vlade Janeza Janše, “skandiranje smrt, smrt, pobiti, streljati in vse čemur smo bili priča pred parlamentom, je seveda hujskaštvo in protiustavno ravnanje, vendar se nikomur, ki je to počel, ni nič zgodilo in ta metoda uličnega nasilništva oziroma metoda levega fašizma, ni značilna le za Slovenijo,” je dejal Grims, ki je pojasnil, da gre za model, ki je nastal v ZDA v času rušenja Donalda Trumpa, danes pa smo priča “prenosu tega modela, ki se jim je očitno v ZDA obrestoval na slovenska tla, kar sem tudi napovedal že, da se bo zgodilo”.

Protesti v Kenoshi ob obisku predsednika Trumpa (Foto: EPA)

V nadaljevanju je poudaril, da je bila omenjena metoda tudi na naših tleh “dokaj uspešna”, a je v ljudeh hkrati povzročila nelagodje, občutek nevarnosti, “potem pa pravijo, da potrebujemo več policijskega nadzora, pri čemer seveda ne gre za nadzor kriminalcev ampak poštenih ljudi, medtem, ko so kriminalci na oblasti”, je bil jasen.

Levičarska oblast temelji na hujskaštvu, poseganju po nasilju in povsod po svetu se v zadnjem času dogajajo zelo nasilna dejanja in zločini, ki jih storijo ljudje z ekstremne levice, je dejal Grims, ki je pri tem mislil na številne morilske pohode s strani različnih levičarskih aktivistov, “eden od teh primerov je tudi to, kar se je zgodilo na Slovaškem,” poudarja in dodaja, da je vsako nasilje v politiki “nesprejemljivo in ga je potrebno obsoditi in preprečiti z vsemi zakonitimi sredstvi, to je naloga vsake oblasti”.

 

Ljudje bi jasno uvideli, kaj je levičarstvo a so problem osrednji mediji
Meni, da je vsak izgovor o plemenitem namenu levice odveč, saj je prav tak izgovor uporabljen v vsaki zgodbi, kjer se srečamo s totalitarizmom, “od časov socializma pa do današnjega dne, vedno znova se najhujše zločine opravičuje z najbolj plemenitimi nameni”, je prepričan, kot tudi meni, da se s tem “levičarstvo v celoti razgali, če seveda ljudje razumejo zakaj v resnici gre, a ker je večina medijev v rokah levičarjev, je to težko”.

Medtem, ko bi pričakovali, da se v civilizirani, demokratični in napredni državi vsako nasilje obsodi in kaznuje, imajo levičarski aktivisti v Sloveniji zavoljo leve oblasti tukaj privilegije. Njih se ne obsodi, označi se jih za neprištevne, naslednji dan pa so zopet na ulici. Četudi se pri nas to še ni zgodilo, je optimistično reči, da se zgodba iz Slovaške zaradi neodgovornosti oblasti ne bi ponovila tudi tukaj.

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine