3.8 C
Ljubljana
nedelja, 17 novembra, 2024

Še vedno smo otroci Frankfurtske šole

Piše: Tanja Brkić

Ob vseh škodljivih, nesmiselnih in absurdnih ideologijah, ki se danes zajedajo v našo družbo, se marsikdaj vprašam – in verjamem, da nisem edina −,  kdo so glasovi, ki zagovarjajo uničenje zahodne civilizacije. Kje je glas razuma, ki soglaša z znanostjo, biologijo in naravo?

A odgovor je pred našimi očmi − frakcije znotraj vlade, univerze, množica skupin in nevladnikov ter mediji. Razlogi za novo levico, novi svetovni red, kulturni marksizem in politično korektnost izhajajo iz Frankfurtske šole, ki jo je leta 1924 na frankfurtski univerzi ustanovila skupina marksistov-leninistov, da bi ustvarili dolgoročno, globalno, kulturno marksistično revolucijo. Cilj je pripeljati zahodno družbo do takšnega »stanja brezupa in odtujenosti«, da se zlomi. V nasprotju z osnovnim marksizmom neomarksizem temelji na identiteti in ne več na ekonomskem razredu. Značilnosti, kot so rasa, spol ali nacionalnost, ki so podedovane ob rojstvu in na katere posameznik nima vpliva, postajajo zanemarljive.

Cilj je ustvariti vodljivo maso ovc, s katerimi bo lahko manipulirati.

Zakaj sprememba? Preprosto − ekonomski razredi nihajo, zlasti v kapitalizmu, kjer ljudje lahko spremenijo svoje življenjske položaje in to pogosto tudi storijo, medtem ko so rasa, spol in nacionalnost nespremenljivi in s tem superiorni lokusi revolucionarnih sprememb. Zato je neomarksizem v poznih osemdesetih zmagoval na univerzah in drugje v kulturnih središčih, medtem ko je propadel, ko se je zanašal na družbeni razred in orožje.  Strategija za doseganje novega kulturnega marksizma tako že dolgo ne temelji več na prvotnem Marxovem receptu, na nasilnem strmoglavljenju sistema s strani delavskega razreda, kot bi to še vedno rada prikazala Levica s svojim »kvazibojem« za »šibkejše«. To je le krinka. Namesto tega strategija zdaj temelji na Gramscijevem konceptu: ideologi se morajo infiltrirati v institucije in celotno družbo ter »dvigniti zavest zatiranih« z novim kulturnim pogledom na svet. To je razlog, da nam kulturni marksizem danes predstavlja veliko resnejšo eksistencialno grožnjo kot komunizem.

Cilj je ustvariti vodljivo maso ovc, s katerimi bo lahko manipulirati. Korenine segajo do Frankfurtske šole, ki še danes obstaja. Njene lovke so razpredene po vsem svetu in še danes deluje kot globalna mreža.

 

PODPRITE DEMOKRACIJO!

Drage bralke, dragi bralci, donirajte Demokraciji in podprite pluralnost slovenskega medijskega prostora!

Sorodne vsebine